Zbritje

Xiaomi 70mai Dash Pro Pro 1944P GPS ADAS 70 mai pro Cam Anglishtja Voice Control 24H Parking Monitor 140FOV Night Vision Wifi Cam

(52 komente të konsumatorëve)

$55.85 - $83.19

KinëGjermaniPoloniFederata Ruse
16GB Sandisk Card32GB Sandisk Card64GB Sandisk Cardpa Card
Qartë
SKU: 32931282121 Category:

Njoftim:

1. Vetëm versioni në anglisht mbështet kontrollin e zërit në anglisht, versioni rus nuk mbështet kontrollin e zërit.

2. Ka dy versione për 70mai Dash Cam Pro: Asnjë version GPS dhe me versionin GPS.

Ju lutem me mirësi zgjidhni dhe blini atë që dëshironi më mirë.

New 70mai Dash Cam Pro origjinal Anglisht Voice Control 70 mai Pro 1944P 5Mega Pixels GPS Optional ADAS Car Cam Pro 24H Parking Monitor 140FOV Night Vision Pa pagesë WiFi Car DVR Pro G- sensor parkimi Sistemit

1. Provide ide Solid Accide nt Dëshmi dhe ndihmë me kërkesat e sigurimit middot G-sensor Për shkak të teknologjisë G-sensor, 70mai dansh cam pro mund të fillojë automatikisht regjistrimin kur përplasja detaktohet. Skeda e mbyllur në dosjen e ngjarjes të ndara nga skedari i rregullt për të mos u shtypur middot Defog Defog algoritmi mund të zvogëlojë në mënyrë efektive shtrembërimin ose degradimin e imazheve dhe të riprodhojë një vizion të qartë gjatë vozitjes në tym dhe ambient i mjegullt. middot Teknologjia WDR WDR mund të rregullojë balancën e ekspozimit, duke bërë të mundur që kamera të marrë detaje më të mëdha në errësirë ​​dhe nxjerr në pah, duke lejuar kamerën e bravës për të përpunuar më shumë dritë në sensor dhe për të prodhuar një imazh më të gjallë. middot 140deg Wide Angle 140deg Wide Angle lejon një kënd më të madh të shikimit të regjistrohet dhe u mundëson shoferëve të shohin korsi 4 të trafikut. Së bashku me 6 qelqi, ajo mund të sigurojë transmetimin e dritës, duke regjistruar video kristalisht të qartë.

Dash Cam 70mai duhet vetëm me kartë TF që mund të punojë me ruajtje për video.

Karta origjinale Sandisk Class 10 TF është e vetmja markë e autorizuar nga 70mai. Shitësi do të rekomandojë vetëm kartën origjinale Sandisk 10 TF për të blerë. Zakonisht shumica e konsumatorëve dëshirojnë të blejnë kartën 32GB TF për përdorim normal. Vioce Control (vetëm në dispozicion për versionin anglisht. Russian version nuk e mbështet kontroll zë për problemin theks) Ju në mënyrë efikase mund të kontrollojë 70mai cam Dash Pro për të marrë fotografi, video rekord dhe ekranet hapjen whithout manipulimin manuel por me urdhërin e përshtatshëm zë. 24-Hour Parking Monitor Në modalitetin e parkimit, 70mai dash pro pro hyn në mënyrë gjumi, por mban monitroing automjete. Kalimi i kohës lejon përdorimin efikas të ruajtjes dhe automatikisht ka mbivendosur pamjet më të vjetra me ato më të fundit. Për shkak të G-sensor, cam fillojnë regjistrimin video vetë nëse ka ndonjë përplasje ndodh, dhe pamjet e ngjarjes do të ruhen veçmas në Event Files, duke mos u fshirë. PSE DASH CAM MATERIALE 1. Nxitni drejtimin e automjetit të sigurt me Sistemin e Avancuar të Ndihmës së Shoferit 2. Jepni dëshmi për aksidentin 3. 24H-Monitoron makinën tuaj 4. Capture Moment i Madh Ndërsa Dri ving 70MAI Dash Cam Pro + Moduli GPS (duhet të bleni veçmas)

 • Pajisni makinën tuaj me Advanced Assistant System Driver (ADAS)

ADAS, një tipar modern i sigurisë mjaft i përshtatur për të rritur sigurinë në lëvizje,

 • Përveç funksionit themelor të cams dash, 70mai dash pro pro do t'ju garantojë një makinë të sigurt duke monitoruar mjedisin e trafikut sync.

siguron paralajmërimin e korsirave dhe paralajmërimet e përplasjeve përpara, korrigjimin e makinës dhe ndihmon shoferët.

 • LDWS (Sistemi i Paralajmërimit të Nisjes së Lane)

Vigjilimi me zë në kohë reale ju largon nga biletat e ngatërruara të vozitjes, ju ofron sugjerim rrotullues nga rruga drejt në linjën tuaj të parë.

 • FCWS (Sistemi Paralajmërues i Përplasjeve)

FCWS u ndihmon shoferëve që të mbajnë distanca të sigurta në mes të automjeteve, si dhe të parandalojnë dhe reduktojnë në mënyrë efektive aksidentet e pasme dhe dëmtimet shoqëruese, sidomos për ngarjen e lodhjes së gjatë, bllokimin e trafikut ose rishtar.

Sistemi i Ndihmës së Avancuar të Shoferit (ADAS)

ADAS, Një tipar modern i sigurisë mjaft i përshtatur për të rritur sigurinë në lëvizje.

Përveç funksionit themelor të cams dash, 70mai dash pro pro do t'ju garantojë një makinë të sigurt duke monitoruar mjedisin e trafikut sync ofron depature korsi dhe përpara përplasje

paralajmërime, korrigjimin e makinës dhe ndihmon shoferët.

Specifity Image Sensor: SONY IMX335 Kamera Rezoluta: 2592 * 1944 Screen: LCM 320mm * 240mm Lens: 6-gota, 140deg kënd të gjerë, F = 1.8 Battery: Lithium-ion Polymer Battery Battery Kapaciteti: 500mAh Input: 5V / 2A Operacioni Temperatura: -10 ℃ ~ 60 ℃ Dimensioni: herë 87.5 herë 53 18mm

Më shumë rreth 70mai Dash Cam Pro detajet:

Wireless: Wi-Fi IEEE 802.11 b / g / n / 2.4GHz Ruajtja: Klasa Class10 TF, 16G deri në 64GB (Rendi sipas opsioneve) Prodhuesi i cipës: Hi3556V100 Transducer: Sistemi i Mbështetjes të dhënësit të përshpejtimit: Android4.1 / iOS8.0 ose më lart Furnizimi me energji: Çakmak i cigareve të transportuar: Q31 / 0118000147C001-2018 FAQ 1. Cilat modele të makinave kanë 70MAI smart dash pro pro për? Si dash 70MAi zgjuar cam pro sigurojë instalimin elektrostatike adhension, ai është i përshtatshëm për 95% makina modelsin të market.But disa modele të Volvo nuk mund të përdorë fuqinë normalisht për shkak të dallimit në ndërfaqen e cigareve makinave origjinale të lehta. Ju lutemi ta blini me kujdes. 2.Çfarë është produkti i paketuar? Çfarë do të transportohen për këtë produkt? Produkti është i paketuar fillimisht në një kuti kartoni, e cila mund të garantojë se nuk do të ketë dëm gjatë transportit. Përfshin një aparat fotografik, një ngarkues makine, një kabëll mbushës 3.5m, një gjemb statik dhe një manual për përdorim. 3. Cila është spekulimi i videos? 70MAI smart dash pro mbështet regjistrimin e videove të 1944P, dmth. Dimensioni i videos është 2592 * 1944 pixels.Every second the dash cam regjistron korniza 30, dmth 30FPS. 4.Do Unë kam nevojë për dorë të kthehet në dhe jashtë cam dash? Pasi proçeli i proçesit të lidhjes është i lidhur me prizën e çakmakut të cigareve në makinë, nuk është e nevojshme që manualisht ta ndizni ose ta fikni atë. Çdo herë kur makina fillon (p.sh., porti i çakmës së cigareve është i aktivizuar), proçeli i këmbës pro automatikisht çizmet. Pro dash pro do të fiket automatikisht kur automjeti është i fikur (p.sh., porti i çakmakëve të cigareve është i çaktivizuar). Çakmaku i disa cigareve të automjetit vazhdon të aktivizohet edhe kur automjeti është fikur, në këtë situatë, ju duhet të çaktivizoni manualisht proçelën dash. Dhe herën tjetër që nisni automjetin, duhet të aktivizoni manualisht pro dash pro. 5.How për të vëzhguar statusin running e pro dash pro? Kontrolloni treguesin e statusit në anën e proçesit të shinave pro. Nëse treguesi është i gjelbër, kamera e djathtë regjistrohet normalisht; nëse treguesi kthehet i kuq, kjo do të thotë se regjistrimi është i parregullt. 6. Çfarë kartë kujtese mbështet 70MAI? 70MAI mbështet standardin Micro SD card (kartë TF) me kapacitet prej 16GB deri në 64GB dhe shpejtësinë në Class10 ose më lart. Sigurohuni që përdorni karta të ruajtjes me cilësi të lartë nga një markë e njohur. Shpejtësia aktuale e shkrimit dhe kapaciteti i kartelave të ruajtjes me cilësi të ulët mund të jenë më të ulëta se ato të deklaruara. Videoja zakonisht nuk ruhet në kartela të ruajtjes me cilësi të ulët. Ne nuk marrim asnjë përgjegjësi për raste të tilla. 7.Does 70MAI përditëson firmware-in? Po, ju mund të përditësoni firmuerin e 70MAI tuaj dash zgjuar pro pro. Shkarkoni paketën e përditësimit nga App 70MAI, dhe shtyjeni atë në kamerën me anë të lidhjes Wi-Fi. Herën tjetër kur këmba e këmbanave të çizmes fillon të rifreskohet automatikisht. 8. Pse tregohet se nuk mund të lidhet me internet edhe nëse e përdor WIFI 70mai? Wi-Fi falas 70mai mund të përdoret vetëm për APP 70mai dhe ju nuk mund të përdorni WiFi për APP-të e tjera. 9. Pse thjesht regjistron shumë video 1 min, a mund të jetë 2mins, 3 mins, 4mins ose më shumë? Videoja është 1 min çdo herë. Arsyeja është se DVR pro do të heqë videon më të hershme automaticallylly kur karta juaj të jetë e plotë.
Nëse videoja është tepër e gjatë, ndoshta të gjithë videot më të gjata do të hiqen. Kur doni të kontrolloni disa video sidomos disa kohë të rëndësishme, ju nuk mund të gjeni ndonjë gjë atje. 10. Pse tregon 70mai, jo logon Xiaomi?

peshë0.4 oz
përmasat9 × 6 × 6 në
Lloji i artikullit

Car DVR

Korniza për sekondë

30

Modaliteti i Kuvendit

Regjistrues portativ

Interface

Mikro SD / TF, Wi-Fi, USB2.0

Regjistrues GPS

Asnje

OSD Gjuha

Albanian

Display Size

<3 "

Pixels

500Mega

Numri i lenteve

1

Maks. Memorie e jashtme

64GB

Karakteristika të veçanta

Ciklike Regjistrimi, Real Time Mbikqyrjes, Wide Dynamic Range, Funksioni Wifi, G-sensor, Voice, ekran LED, Night Vision, SD / MMC Card, Recording Cycle, Zbulimi Motion, Anti Mjegull, Ora dhe data Display, Mikrofoni, Sound Kontrollit Video, Overspeed Transmetimeve Duke përkujtuar

Shiko kënd

105 ° -140 °

Karta e kujtesës kërkohet Reding Speed

Class 10

Raporti i ekranit

4: 3

Touch Screen

jo

Original-Verpackung

po

Brand Name

70mai

Prodhuesi i chipseteve

Hi3556V100

Version

Asnjë version GPS dhe me versionin GPS

Nr Item

70mai Dash Cam Pro

Gjatësia Cable

3.5M

të dhëna

5V / 2A

Lloji bateri

Li-polimer

Pajisje të Plotë të Kit

70mai Pro + Ngarkues + kabllo + Crowbar

Sensor Image

SONY IMX335

Fearture

Parking Mointor G-sensorë të integruar

Lente

6-Gota 140 ° Wide Angle

RAM

512Mb

Blic

128Mb

WIFI

IEEE 802.11 b / g / n / 2.4GHz

Rezolucioni Video

Full HD 1944p

përmasat

87.5 * 53 * 18mm

Bateri

Baterinë polimer të litiumit

Sistemi i Mbështetjes

Android4.1 / iOS8.0 ose më lart

kapacitet

500mAh

Magazina e Kinës

Versioni anglisht N english control voice

Depoja e Rusisë

Versioni rus pa kontroll zëri

52 shqyrton për Xiaomi 70mai Dash Pro Pro 1944P GPS ADAS 70 mai pro Cam Anglishtja Voice Control 24H Parking Monitor 140FOV Night Vision Wifi Cam

 1. E *** v -

  Furnizuesi nuk është në linjë, por nuk do të ketë, por nuk do të jetë i gatshëm, дополню отзыв

 2. S *** n -

  Nuk ka ardhur koha - por tani nuk është më e mirë. Nuk duhet të kalojë në këmbë - утром уже отправлено и трек. Dhënien për 10 ditë. Kontrolli me një GPS nuk është në linjë, por kjo nuk është gjithçka, ashtu siç është e mundur, mund të hapet në rrjet. Регистратор вообще без претензий. Në gjithë atë që të gjithë, ju jeni në gjendje të mirë, ju mund të bëni një gjë të tillë, në këtë mënyrë ju mund të merrni 70mai, ju do të merrni në Pro. Установлю - отзыв дополню. Продавца очень рекомендую, уче четко и в срок. Молодец.

 3. A *** o -

  Gjithçka është e mundur, spektakolare.

 4. A *** n -

  получил посылку. të gjithë ata që punojnë me të vërtetë janë të gatshëm për të ngrënë. установлено на авто отпишусь. shitja e spitalit për marrjen e pjesshme të përkohshme.

 5. Y *** v -

  Посылка пришла быстро, соответствует описанию, качество отличное, со смартфоном соединение хорошее, правда картинка в реальном просмотре отстаёт около секунды. Программа работает хорошо, качество записи отличное. Меню на русском языке, подсказки на русском есть, а вот управления голосом пока нет. Promovimi i një sporti për shërbimin e mirë dhe cilësinë e produktit.

 6. D *** k -

  Zamówiłem jak był brak towaru w magazynach UE. Paraqitja e çmimit të parave të gatshme për të marrë çmimin nga ju. Kamerą spoko ale wydaj mi się że mój Mio miał szerokokątny obiektywy. Një tu jakoś wąsko jest

 7. L *** n -

  Товар очень хороший. 15.04 është prodhuesi më i mirë, një 23. 04 уже получили. Живём в Ставропольском крае. Продовец отвечал на все вопросы очень быстро. Советую его.

 8. M *** v -

  Очень крутой регик. Заказывал русский, но пришел английский. Nuk është e sigurtë, anglishte e bardhë)))) Çeke, e cila do të jetë e gatshme për të bërë pushime. Голосовые команды работают, ADAS тоже. Советую к покупке

 9. Klient -

  Super cam dhe shpërndarjen super të shpejtë

 10. A *** v -

  Gjithçka erdhi në gjendje të mirë. Unë ende kam një pyetje. Si të përdorni komandat zanore? Si të merrni një fotografi?

 11. D *** v -

  Быстро приехал, респект продавцу

 12. O *** I -

  товар соответствует описанию, в работе пока не проверял, единственный нюанс был в том что заказывал русскую версию а пришла английская, советую этот товар и этого продавца !!

 13. A *** n -

  produkt shumë i mirë, anijeve të shpejta, faleminderit!

 14. U *** r -

  vegël e bukur ajo punon në mënyrë të përkryer

 15. V *** v -

  Долго ждал отправки, закончились на складе. Nuk ka asnjë koment për 12 дней получил. Пока не проверял

 16. E *** v -

  товар пришёл быстро. заказал регистратор 08.04.2019G në Волгоград пришёл 23.04.2019г.

 17. D *** U -

  Gjithçka është e pranishme, është shumë e rëndësishme. доставка быстрая.

 18. T *** F -

  llego justo en el tiempo estado, funciona bien ahora solo queda probarlo un poco altro, estoy encantado con la calidad del producto

 19. А *** т -

  В Белгородскую область за 6 дней.Записывает в двух экземплярах: один экземпляр в сжатом видео, не важного качества, которое просматривается на экранчике и в приложении на смартфоне.Второй экземпляр с высоким разрешением 1944р или 1080р, которое можно загрузить в смартфон или подключить флешку к смартфону и просматривать в обалденном качестве.Но не все смартфоны воспроизводят запись 1944р, но и 1080р достаточно чётко. Не разобрался как работает в режиме парковки.Иногда записывает минут 20 за счёт внутреннего питания, иногда ни чего не пишет.Был случай: продолжал писать при выключенном зажигании и бывает не сразу включался при включенном зажигании.Считаю, что GPS без записи треков и скорости вообще не нужен. Вообщем как-то так.

 20. S *** I -

  Polekam super towar jak i wykonanie

 21. Klient -

  Dorëzimi në New York për 3 nuk ka përfunduar.

 22. A *** h -

  Shpërndajeni. Качество на высоте. Për ata që duan të shohin - të marrë këshilla për të kapur dhe të fluturojnë në gjuhë të huaja. Рекомендую к покупке: çmimi është shumë më i mirë, për shkak të cilësisë më të mirë që mund të përballojë.

 23. J *** o -

  Kamera tak jak w opisie. Sprawdziłem wszystko działa tak jak powinno. Jestem zadowolony. Szkoda, że ​​nie ma przyssawki. Ju jeni në kërkim për të parë për të gjetur atë pa pëlqimin e poprawek. Bardzo szybka dostawa.

 24. B *** e -

  ofrimit shumë të shpejtë, ajo erdhi më pak se një javë pasi i orderd. produkt i madh, dyqan i madh!

 25. A *** y -

  Всё ок.Как всегда.

 26. I *** v -

  Çmimi - Çmimi 100%

 27. T *** a -

  Vizitorë të shkëlqyeshëm për të marrë paratë.

 28. Y *** v -

  Furnizim me pajisje të lirë për të blerë një dyqan, të lirë, të mirëpritur, të merrni më të mirë, ju nuk do të jetë në gjendje për të rregulluar!

 29. M *** v -

  Kjo është puna. Regjistrues i ndjeshëm

 30. R *** z -

  Cam shumë e mirë dash, e lehtë për të instaluar dhe trajtuar. Aplikacion i dedikuar në dispozicion nga App Store.

 31. A *** o -

  Kjo është një gjë e mirë, në të vërtetë. Хороший регистратор, качество на высоте.

 32. T *** Një -

  Faleminderit shumë. Unë kam qenë në gjendje për të marrë atë në mënyrë të sigurtë dhe unë kam qenë në gjendje për të konfirmuar funksionimin e saj në shtëpi.

 33. M *** m -

  Соответствует описанию, качество хорошее, очень быстрая доставка

 34. T *** i -

  Shpërndajeni

 35. Weichs -

  Faleminderit për anijet e shpejta dhe sigurimin e cilësisë më të mirë.

 36. Sameer -

  website perfekt për këtë lloj produkti

 37. hassan -

  Unë me të vërtetë e vlerësoj punën dhe cilësinë tuaj

 38. N *** i -

  Përvoja e madhe e blerjes dhe shpërndarjes. Mbajeni atë

 39. D *** n -

  Pranuar cam disa ditë më parë. A nuk e instaluar atë në makinë ende, por kjo duket mjaft e bukur dhe bërë siç duhet. Unë rastësisht urdhërova versionin rus dhe nuk mund ta ndryshoja gjuhën në meny. Megjithatë, unë mund të përditësoja manualisht firmware nëpërmjet kartës SD. Tani kam një cam në anglisht

 40. Y *** v -

  Keni harruar fjalëkalimin 10 ditë dhe për të marrë në 3 ditën e duhur, por nuk është krijues. Regjistrimi automatik, modeli i telefonit celular dhe i telefonit, të gjitha punëtorët. Vazhdoni të kërkoni për kërkesa, nuk do të gjeni. Советую,

 41. C *** H -

  Cilësi të mirë. Faleminderit.

 42. K *** s -

  Sapo mori në gjendje të përsosur. Kjo është arsyeja pse ne merremi përsëri dhe përsëri.

 43. M *** G -

  Duket të punojë siç përshkruhet. dërgesa ishte e shpejtë

 44. Klient -

  Unë kam qenë duke përdorur këtë për disa ditë dhe unë absolutisht love it! Cilësia e videos është shumë më e mirë sesa njësitë e tjera, por gjëja më e mirë është që përdor ndërfaqen e telefonit celular për të hyrë në cilësimet dhe videot në mënyrë që ta poziciononi kudo - prapa pasqyrës etj dhe në të vërtetë nuk e shikoni as, por shikoni celular! 100% e lumtur - artikulli dhe dyqani i rekomanduar

 45. T *** I -

  Cilësia cam dash. Dorëzim shumë i shpejtë.

 46. P *** i -

  Регистратор пришел в говосибирск из Китая целым и невредимым. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara, ju lutemi kërkoni më poshtë që të jetë në gjendje për të marrë telefonin celular me pajisje të lirë 2. Kjo nuk do të ndodhë.

 47. A *** v -

  Gjithçka është e shkëlqyeshme, me rëndësi të madhe

 48. V *** k -

  Bashkohuni me 4, klikoni në 5 dhe klikoni 3, në mënyrë që të klikoni në butonin 572,07 për të klikuar butonin 1. Днем хорошо снимает, звук замечательный, настройки не сложные. Стоит своих денег. брал по скидке за XNUMX XNUMX руб. XXNUMX. Prodhuesit e produkteve nuk janë të përpunuara, por mund të kenë të dhëna të përafërta. Përpjekjet e marra për të hyrë në vend (në Rusi-në-Dukagjini)

 49. M *** o -

  Excellent. Faleminderit! Shpejtësi shumë të shpejtë dhe dyqan i mrekullueshëm.

 50. T *** i -

  Unë jam shumë i kënaqur, pajisja arriti shumë shpejt, është në përputhje me përshkrimin. Unë rekomandoj pazar me këtë dyqan.

 51. R *** o -

  Shpërndarje të shpejta. Cilësia dhe paketimi në krye. Dyqani është bërë mirë. Faleminderit shumë.

 52. R *** n -

  Të gjithë janë të gatshëm për të marrë, për të gjetur, për të gjetur dhe për të gjetur të ardhura, për të gjetur, për të gjetur, për të gjetur një të ardhme të afërt. Nuk është në linjë, nuk është në linjë

Shto një shqyrtim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *