Zbritje

ThinkWave Dash Cam F200 2 kanali i zi DVR Box Full HD 1080P Auto me Kamerën e Pasme Dashcam Rejestrator Samochodowy

$250.13 - $297.15

Thinkware F200 2CH
16GScanDisk 128GScanDisk 32GScanDisk 64G
Qartë
SKU: 1000006836153 Category:

Të gjitha pajisjet e makinave DVR mbështesin 32G në 128G. Disa karta të mëdha për ruajtje Micro SD nuk janë të listuara për shkak të limitit të sistemit.

SHENIM: Ne dërgojmë Samsung 32G në kartën e ruajtjes 128G për të BlackVue dhe ScanDisk 32G për 128G për Thinkware. Ju lutemi na kontaktoni nëse doni të blini në vend sepse është e rëndësishme që të përputheni me njëri-tjetrin.

Nëse keni nevojë për 64G, ose 128G, thjesht mos ngurroni të na kërkoni ose të na leni mesazhe.

---------------------

Kamera e pasme e shikimit është e përfshirë !!!

THINKWARE DASH CAM F200

Dëshmitar i butë dhe i matur.

2 Kanali i aftë me Full HD 1080P Front - HD 720p Rear | Regjistrimi i Parkimit për Ruajtjen e Energjisë

140 ° Wide Angle | Alarm i kamerave të sigurisë. Teknologjia e përparuar e videos Zbulimi i Incidentit të G-Sensorit Built-in Wi-Fi

Format Pa pagesë 2.0 | Mbrojtja termike e integruar Aplikacioni për celularë (Android dhe iOS) PC Viewer (Windows dhe Mac OS)

Sensorët e imazhit të CMOS-it lejojnë mbajtjen e vazhdueshme të plotë të 1080p Front dhe HD 720p Regjistrimi i pasmë gjatë ditës dhe natës së bashku me një pamje lente me kënd të gjerë 140. Kjo do të minimizojë pikat e verdha për të siguruar regjistrimin e të gjitha ngjarjeve pa dështuar.

RUAJTJA E ENERGJISË SË REGJISTRIMIT TË PARKIMIT

Modaliteti i kursimit të energjisë do të reduktojë konsumin e energjisë nga 1 / 3 më pak dhe i jep 3x regjistrim video më të gjatë sesa modaliteti i parkimit normal. Kur jeni larg për një pushim ose duke e lënë makinën tuaj për një kohë të gjatë, regjistrimi i parkimit për kursimin e energjisë është një zgjidhje e rekomanduar. Kur të përdoret, pajisja do të shkojë në gjumë dhe së shpejti pas një ndikimi është zbuluar nga G-senor i integruar, ai do të zgjojë brenda një sekonde dhe do të fillojë regjistrimin për sekondat e ardhshme 20 të periudhës.

SIGURIA KAMERA ALERT

(Antena opsionale GPS e kërkuar për F200)

Një nga tiparet e sigurisë nga THINKWARE - Funksioni i Alarmit të Sigurisë së Kamerave të THINKWARE DASH CAM aktivizon në mënyrë aktive shoferin e çdo vendndodhje fotoje në rrugë, ndërsa ende incizon videot. THINKWARE Dash Cam siguron paralajmërim aktiv për këto lloje 5 të kamerave të sigurisë rrugore.

DRITE E KUQE

SISTEMI I PARALAJMËRIMIT

KAMERA E FUQISË

SISTEMI I PARALAJMËRIMIT

KUQE DREJTUESE & SPEED CAMERA

SISTEMI I PARALAJMËRIMIT

SHPEJTËSIA MESATARE

SISTEMI I PARALAJMËRIMIT

ZONA MOBILE

SISTEMI I PARALAJMËRIMIT

SHTETI I ARTIT

TEKNOLOGJIA E ZHVILLIMIT TË VIDEO

THINKWARE DASH CAMs janë të pajisura me teknologji të përparimit të përparimit të videove në treg,

duke siguruar regjistrimet më të gjalla në çdo rrethanë.

FUSHA DYNAMIKE E MADHE

Kur jeni duke vozitur nën rrezet e diellit të ndritshme, duke dalë nga një tunel, ose duke u nën hijen e një ndërtese të gjatë etj,

një ndryshim i papritur në nivelet e ekspozimit të dritës ballore mund të rezultojë në regjistrime tepër të ndritshme ose të errëta.

Funksioni WDR eliminon pikat tepër të ndritshme në regjistrim

për të korrigjuar balancën e ngjyrave në mënyrë që të sigurohet një imazh i qartë.

PICTURE NIGHTTTIME KORRIGIMI I CILËSISË

Pamjet nga videot e regjistruara gjatë ngarjes së natës në rrugët e errëta janë përgjithësisht të vështira për t'u bërë.

Sensorët e përmirësimit të DASH CAMES THINKWARE vijnë me

një funksion standard i ndriçimit dhe kontrollit të ngjyrave, si dhe anulimi i zhurmës.

EKSPOZIMI AUTOMATIK

Mund të shkaktojë një rritje e papritur e ekspozimit të dritës të shkaktuar nga rrezet e forta të diellit ose rrezet e dritës të automjetit që po afrohet

vështirësi për të vlerësuar situatën. Gjithashtu, mungesa e ndriçimit në një tunel të errët ose ngarje të natës mund të përbëjë të njëjtin problem.

Funksioni i ekspozimit automatik të dritës kontrollon nivelin e ekspozimit të dritës

për të ruajtur regjistrime video të gjalla dhe të qarta në të gjitha rrethanat.

MODE TË VEÇANTA TË REGJISTRIMIT AUTONOMOR

Regjimi i vazhdueshëm i regjistrimit

Kjo mënyrë aktivizohet automatikisht kur filloni motorin. Videot e regjistruara ruhen në segmente një minutëshe me një mekanizëm automatik looping.

Modaliteti i Regjistrimit të Incidentit

Sistemi i Monitorimit të Ndikimit Aktiv do të ruajë automatikisht të dhënat video dhjetë sekonda përpara dhe pas një përplasjeje të regjistruar nga G-Sensori i aksit 3.

Regjimi i regjistrimit manual

Ngjashëm me videokamerën, mund të përdorni Modalitetin e Regjistrimit Manual për të kapur ngjarjet që ndodhin para automjetit tuaj, pavarësisht nëse është në lëvizje.

FORMAT TEKNOLOGJIA FALAS

F200 përdor sistemin FAT (File Allocation Table). Kjo lejon teknologjinë e formatit të lirë THINKWARE për të eliminuar nevojën për formatimin manual periodik të skedarëve video të regjistruar në kartën e kujtesës microSD. Gjithashtu ndihmon zgjatjen e jetës së kartës suaj të kujtesës. Ju mund të shikoni fotografi të regjistruara video në çdo PC pa u shqetësuar për konvertimin e skedarëve. THINKWARE DASH CAM F200 kursen sherr e pastrimit manual hapësirën e kujtesës.

KONTROLON KËTË REGJISTRUAR PËRDORIMIN E SMARTPHONE

Telefoni juaj i mençur dhe F200 mund të lidhen nëpërmjet aplikacionit ekskluziv.

Kontrolloni shkarkimin ose fshirjen e imazheve të regjistruara dhe konfiguroni cilësimet e kamerës së dems.

PROJEKTUESI THINKWARE DASH CAM - VIEWER PC

Ndërfaqja intuitive dhe e thjeshtë për t'u përdorur e THINKWARE DASH CAM ju lejon një shikim të lehtë dhe të përshtatshëm të videove tuaja të regjistruara. Përmes shikuesit PC ose Mac, mund të riprodhoni dhe shkarkoni video të regjistruara së bashku me historikun e rrugës dhe regjistrimin e shpejtësisë. Gjithashtu mund të ndryshoni cilësimet e bllokimit të kartës, formatoni kartën e kujtesës ose instaloni përditësimet me vetëm disa klikime tek shikuesi.

INFORMATA GJITHËPËRFSHIRESE ME GPS

Me GPS Tracker opsional, THINKWARE DASH CAM F200 mund të regjistrojë shpejtësinë e vozitjes së automjetit dhe të sigurojë vendndodhjen e saj të saktë dhe identifikimin e rrugëve në hartë. GPS Tracker ju ndihmon për të vlerësuar me saktësi detajet e zonës përreth duke ju ofruar shpejtësinë e automjetit dhe kohën e një përplasjeje dhe ashpërsinë e ndikimit. Funksioni i regjistrimit video jo vetëm që ruan pamjet e makinës në rast të një ngjarjeje, por gjithashtu mund të përdoret për të gjetur rrugët e udhëtimit të pushimeve.

* Funksioni i regjistrimit të videove është i disponueshëm vetëm kur përdorni aksesin e GPS Tracker të shitur veç e veç.

SISTEMI I MBROJTJES THERMALE

Ndërtimi i projektuar posaçërisht për shkarkimin e nxehtësisë dhe sensori termik i integruar mbron pajisjen dhe të dhënat e saj kundër nxehtësisë intensive duke e fikur atë automatikisht për të parandaluar mbinxehje.

REGJISTRIMI I FAIL-SAFE

Në rast se fuqia shkëputet pas një aksidenti, regjistrimi me siguri nuk përdor Super Capacitor për energji rezervë për të siguruar ruajtjen e sigurt të çdo regjistrimi në progres - kështu që mund të siguroheni që të dhënat tuaja të vlefshme do të ruhen në çdo rrethanë .

SPECIFIKAT E PRODUKTIT

SPECIFIKIMET E PËRGJITHSHME

Specifikimet e përgjithshme

Dimension 98.5x34x22 mm Pesha 54g

Përmbajtja e paketës Përmbajtja e paketës Përgatitja kryesore e kamerës, montimi me kasetë 3M (1ea), përshtatësja e pambukut, mbajtësi i kabllos ngjitëse (3ea), karta memorie microSD me përshtatës (harxhuese), udhëzues për fillimin e shpejtë / kartë garancioni, kasetë 3M (1ea)

SPECIFIKIMET E DETAJUARA

Kamera mbi gjysmëpërçues CMOS 2.1M

Rezolucioni Front: Full HD (1920x1080P) Rear: HD (1280x720P)

Kapaciteti Mikro SD Card 8GB klasë10, 16GB / 32GB / 64GB / 128GB UHS-1

Mënyrat e Regjistrimit Regjistrimi i vazhdueshëm, Regjistrimi i incidentit, Regjistrimi manual, Regjistrimi i parkimit, Regjistrimi i audios

Sensori GN Sensor 3-Axis (3D, ± 3G)

Marrësi GPS jashtme GPS (Opsionale)

Fuqia e hyrjes së energjisë: DC 12 / 24V

Gjendja e funksionimit të ETC LED

peshë0.6 oz
përmasat25 × 20 × 20 në
Lloji i artikullit

Car DVR

Korniza për sekondë

60

Modaliteti i Kuvendit

Regjistrues portativ

Bateri

Asnje

Interface

Mikro SD / TF, Wi-Fi

Regjistrues GPS

Asnje

OSD Gjuha

Koreane, frënge, spanjolle, gjermane, ruse, portugeze, italiane, japoneze, ruse, anglisht, kineze (thjeshtuar)

Pixels

≤300Mega

Numri i lenteve

2

Maks. Memorie e jashtme

128G

Karakteristika të veçanta

Regjistrimi ciklik, Wide Dynamic Range, Funksion WiFi, GPS Tracker, G-sensor, Regjistrimi Cikli, Zbulimi i Lëvizjes, Mikrofoni, Kapacitorët e Super, Të Tjera, Zmadhim Dixhital

Format Video

MP4

Kodi Video

H.264

Rezolucioni i kamerës

1920 × 1080

Shiko kënd

105 ° -140 °

Karta e kujtesës kërkohet Reding Speed

Class 10

Raporti i ekranit

Asnje

Touch Screen

jo

Original-Verpackung

po

Jeta bateri

NA

Brand Name

THINKWARE

Prodhuesi i chipseteve

NA

Display Size

Asnje

Shqyrtime

Nuk ka komente ende.

Bëhuni të parët për të shqyrtuar "Thinkware Dash Cam F200 2 kanali i zi DVR Box Full HD 1080P Auto me pamje të pasme Kamera Dashcam Rejestrator Samochodowy"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *