Zbritje

BlackVue Car DVR DR900S-1CH WiFi GPS Regjistrimi 4K Shërbimi Cloud i Lirë Multi Multiple Language Dashcam Vehicle Black Box

(1 shqyrtim të konsumatorëve)

$377.79 - $411.85

16GSamsung 128GSamsung 32GSamsung 64G
Qartë
SKU: 32931703966 Category:

Të gjitha pajisjet e makinave DVR mbështesin 32G në 128G. Disa karta të mëdha për ruajtje Micro SD nuk janë të listuara për shkak të limitit të sistemit.

SHENIM: Ne dërgojmë Samsung 32G në kartën e ruajtjes 128G për të BlackVue dhe ScanDisk 32G për 128G për Thinkware. Ju lutemi na kontaktoni nëse doni të blini në vend sepse është e rëndësishme që të përputheni me njëri-tjetrin.

Nëse keni nevojë për 64G, ose 128G, thjesht mos ngurroni të na kërkoni ose të na leni mesazhe.

---------------------

Kamera e pasme nuk është përfshirë !!!!

Emri ModeliDR900S-1CH
Color / Size / PeshaZi / Gjerësia 118.5 mm x Gjatësia 36 mm / 88 g
kujtimkartela microSD (GB 16 GB / 32 GB / 64 GB)
Mënyrat e RegjistrimitRegjistrimi normal, Regjistrimi i ngjarjeve (kur ndikimi është zbuluar në mënyrë normale dhe parkimi), Regjistrimi manual dhe Regjistrimi i parkimit (kur zbulohet lëvizja)

* Për Regjistrimin e regjimit të parkimit kërkohet një Paketë e Baterisë së Paralajmërimit (Power Magic Battery Pack) ose një Kit Hardwiring Mode (Power Magic Pro).

Kamera8-Megapixel CMOS Sensor
Pamja e kënditDiagonal 162 °, Horizontale 136 °, Vertikal 77 °
Rezolucioni / Vlerësimi i kuadrit4K UHD (3840 × 2160) @ 30fps (Ekstreme)

4K UHD (3840 × 2160) @ 30 fps

Full HD (1920 × 1080) @ 60 fps

Full HD (1920 × 1080) @ 30 fps

* Shkalla e kuadrit mund të ndryshojë gjatë Wi-Fi streaming.

Video CodecH.265 (HEVC), H.264 (AVC)
Cilësia e imazhitMë e larta (Extreme): 25 Mbps

Më e larta: 12 Mbps

Lartë: 10 Mbps

Normal: 8 Mbps

Modaliteti i kompresimit të videoveMP4
Wi-FiBuilt-in (802.11n 2.4GHz / 802.11ac 5GHz Band dyfishe)
GPSBuilt-in
mikrofonBuilt-in
Kryetari (Udhëzimi Zëri)Built-in
Treguesit LEDRegjistrimi LED, GPS LED, LED Wi-Fi, Front Security LED
ButonButoni Wi-Fi / Format:

* Shtypni një herë për të aktivizuar / çaktivizuar Wi-Fi.

* Shtypni dhe mbani shtypur për sekondat 5 dhe sapo të fillojnë komandat zanore, lirojeni butonin. Pastaj shtypni një herë për të rivendosur Wiid SSID dhe fjalëkalimin ose shtypni dhe mbani shtypur për sekonda 5 për të formatuar kartën microSD.

Sensor afërsije:

Prekja e sensorit të afërsisë ndez / fik regjistrimin audio ose shkakton regjistrimin manual në varësi të cilësimeve të firmuerit.

SensorSensor përshpejtues 3-Axis
Bateri rezervëKondenzator super i integruar
Fuqia inputDC 12 V - 24 V (prizë DC: (Ø3.5 x Ø1.35), MAX 1 A / 12 V)
Konsumi i energjisëAvg. 280 mA (3.36 W në 12 V, kur GPS është Aktiv dhe Wi-Fi është Off)

Avg. 260 mA (3.12 W në 12 V, kur GPS dhe Wi-Fi janë të fikur)

* Konsumi aktual i energjisë mund të ndryshojë në varësi të kushteve të përdorimit dhe mjedisit.

Temperatura operacion-20 ° C - 70 ° C (-4 ° F - 158 ° F)
Temperatura Storage-20 ° C - 70 ° C (-4 ° F - 158 ° F)
Temperatura e lartë e prerjesPërafërsisht. 75 ° C (167 ° F)
CertifikatatFCC, CE, RoHS, Telec, WEEE, IC
programBlackVue Viewer

* Windows XP ose më të lartë dhe Mac Yosemite OS X (10.10) ose më e lartë

AplikacionAplikimi BlackVue (Android 4.4.2 ose më i lartë, iOS 9.0 ose më i lartë)
Karakteristika të tjeraFormati Adaptive Free File Management System

Kodet e videos / cilësimet e kombinimeve të cilësimeve

Mbani në mend:

  • Codec (H.265) është faktori kryesor përcaktues i cilësisë së videos.
  • Për të maksimizuar kohën e regjistrimit duke ruajtur cilësinë e videos, zgjidhni H.265 / Normal Quality.
  • Për shkak të algoritmit më kompleks, H.265 kërkon fuqi më të lartë të përpunimit për riprodhimin se H.264.

4K ULTRA PËRKUJTIMI I LARTË I DEFINICIONIT

ULTRA-CRISP VIDEOS, NUK JANË DIKUR MBI MONITORET 4K

4K UHD është katër herë më shumë se Full HD *. Ky është një ndryshim i madh, dhe kjo tregon.
Pllakat e licencës mund të bëhen më qartë dhe nga më larg.

Përveç kësaj, nuk keni nevojë për një monitor 4K për të vlerësuar videot e 4K.
Edhe në një monitor Full HD, mund të zmadhoni shumë më tepër pa ndonjë pixelation të dukshëm.

*HD = 1280 × pixels 720 (0.92 milion piksela);
Full HD = 1920 × 1080 (2.07 milion piksela) = Numër 2.25 x HD pixel
4K UHD = 3840 × 2160 (8.29 milion piksela) = 4 x Full HD ose 9 x Pik

TEKNOLOGJIA E MIRA

4 TIME RESOLUCIONIN. E TJERA REGJISTRUESE!

Së bashku me kodifikimin e rregullt H.264, DR900S Seria përmban H.265, të quajtur edhe High Efficiency Video Coding (HEVC), standardi kryesor në regjistrimin dhe transmetimin 4K.

Me H.265, madhësia e skedarit video të 4K UHD është e ngjashme me atë të Full HD H.264. Me fjalë të tjera, ju merrni 4 herë imazhe më të mëdha dhe më të mira pa sakrifikuar kohën e regjistrimit.
Rritni kohën tuaj të regjistrimit në Full HD.

Këshillë për të maksimizuar kohën e regjistrimit: vendosni Kodeksin në H.265 dhe Cilësinë në Normal. Ideale për seancat e gjata të parkimit.

GPS-NDËRTUAR DHE DY-BAND WI-FI

GPS ZBULON LOKACIONIN DHE TË DHËNAT E QASJES NË VIDEOTET TUAJ

Shpejtësia: të dhënat e shpejtësisë do të mbivendosen në video (mund të çaktivizohen në cilësimet).
Ju mund të vendosni shpejtësinë e shfaqjes në Kilometra në orë (Km / h) ose Miles për orë (Mph).
Vendndodhja: vizito lokacionin e automjetit në aplikacionin BlackVue ose në hartën e shikuesit.

TRANSFERIMI FAST PËR TELEFONIN TUAJ ME 5GHZ WI-FI

2.4-5GHz Wi-Fi me dy banda ju lejon të shkarkoni videot dashcam në një smartphone me shpejtësi të ndezur dhe mundëson funksionalitete nëpërmjet ndonjë rrjeti Wi-Fi të mundësuar nga interneti. Me teknologjinë Sub-Stream të BlackVue, shkarkoni versionet Quick Play të videove origjinale për një shqyrtim edhe më të shpejtë.

NDIKIMI I NDIKIMIT DHE ZBULIMI I MOTIONIT

SHËNO DOKUMENTE TË RËNDËSISHME DHE LEJON PARIMIN E PARKIMIT

Gjatë vozitjes, BlackVue juaj zbulon ndikimet dhe ndryshimet e papritura në shpejtësi. Ndërsa parkohet, ajo gjithashtu zbulon lëvizjet *.

Dosjet e videos janë të shënuara në përputhje me rrethanat në mënyrë që të mund të gjeni lehtësisht ato të rëndësishme në BlackVue Viewer për Windows dhe Mac OS ose App BlackVue për Android dhe iOS.

(*) Për regjistrimin e mënyrës së parkimit, kërkohet një paketë e baterisë së jashtme (Power Magic Battery Pack) ose një çantë hardwire (Power Magic Pro).

PROJEKTIMI I SLEEK DHE KONTROLLET

PULA MULTIFUNCTION DHE SENSORI I PERSONAVE ME PERSONALIZIM

Dizajni i fshehtë i BlackVue DR900S përfshin qasje të lehtë në funksione të dobishme.
Sensori i afërsisë: prekni regjistrimin audio ON dhe OFF thjesht duke tundur dorën para saj. Sensori gjithashtu mund të konfigurohet për të aktivizuar videot e Ngjarjes Manual në cilësimet.
Butoni Wi-Fi: çaktivizoni Wi-Fi ON / OFF (shtypi i shkurtër), rivendosni fjalëkalimin tuaj Wi-Fi (mbani të shtypur butonin zanor, shtypni shkurtimisht) ose formatoni kartën microSD (mbajeni deri në zërin e shpejtë dhe më pas mbajeni përsëri). Të gjitha veprimet konfirmohen me një zë të menjëhershëm.

APP BLACKVUE (IOS, ANDROID) DHE VIEWER (WINDOWS / MAC)

UDHËTONI DREJTAT E VIDEOS TUAJ

Të dyja janë të lira për të shkarkuar dhe përdorur.

Ata ju lejojnë të ndryshoni lehtë konfigurimet tuaja të konfigurimit BlackVue dhe të kërkoni nëpër videot tuaja në një mënyrë intuitive.

Me aplikacionin BlackVue, lidhuni me BlackVue tuaj në Wi-Fi për të aksesuar skedarët dhe kontrolloni Live View për kohë reale për konfigurim dhe pozicionim të lehtë të dashcam tuaj.

MENAXHIMI I OPTIMIZUAR I FILEVE

Mbrojtja e skedarëve të ngjarjeve të ngjarjeve:

Dashcams rekord në një lak, overwriting fotografi të vjetër kur kujtesa është e plotë. BlackVue DR900S-1CH mund të parandalojë skedarët e ngjarjeve (të shkaktuara me dorë ose nga ndikimet) që mbivendosen. Deri në pesëdhjetë (50) skedarë mund të mbrohen në këtë mënyrë. Ju mund të zgjidhni të lejoni që dosjet e reja të ngjarjeve të mbishkruajnë skedarët e Eventit të kaluar, duke e mbajtur kështu pesëdhjetë të fundit.

Adaptive Format-Free File Management

Ky sistem i skedarit të zhvilluar nga BlackVue përmirëson stabilitetin e regjistrimit dhe kërkon më pak formatim të kartelave microSD.

Rebootat e Planifikuar (shih seksionin e Modalitetit të Ruajtjes më poshtë)
BlackVue juaj vjen i pajisur me një kartelë microSD (1GB, 16GB) ose U32 (3GB, 64GB) të U128, duke garantuar shpejtësi të lartë të transferimit dhe testuar për qëndrueshmëri.

BLACKVUE OVER CLOUD

Lidhu me BlackVue tuaj në çdo kohë, nga kudo në botë me.

Gëzoni shikimin e drejtpërdrejtë të drejtpërdrejtë dhe shtyni njoftimet në telefonin tuaj.

Kthehu në video të rëndësishme për ruajtjen e lirë të Cloud.

Luaj dhe shkarkoni videot nga kujtesa e dashkamit ose nga Cloud nga kudo.

Gëzoni komunikimin me dy zë me shoferin nga aplikacioni përmes altoparlantit dhe mikrofonit të integruar të BlackVue. Kontrolloni faqen për më shumë informacion

RASTI TAMPER-PROOF (OPTIONAL)

HYRJA E BLOCËS NË KONTROLLIN E KABLLAVE DHE PULSANIN E FORMATIT

Rasti BlackVue Tamper-Proof është një pajisje sigurie për BlackVue DR900S seri të pajisjeve. Ajo bllokon hyrjen fizike në slotin e kartës microSD dhe butonin e formatit microSD, dhe parandalon heqjen e kabllove të energjisë dhe kabllove koaksiale, duke reduktuar kështu rreziqet e të dhënave të ngatërruara.

MONITORIMI I MODELIT PARKIMIN INTELIGJENT

Gëzoni paqen e mendjes duke e ditur se makina juaj është nën mbrojtje derisa jeni larg.

BlackVue kalon automatikisht në Mode Parkimi për të monitoruar automjetin e parkuar.

Dy mënyra të disponueshme:

  • Modaliteti i kohës (me ngjarje të buffered)> Zgjidhni "Time lapse".
  • Modaliteti i Zbulimit të Lëvizjes dhe Ndikimit (me zbulimin e lëvizjes në bazë të regjionit)> Zgjedhni "Zbulimin e lëvizjes dhe ndikimit".

Falë tamponit të videos, disa sekonda që çojnë në ngjarjet që nxisin, regjistrohen gjithashtu.
Shënim: në modalitetin Time Lapse, vetëm videot e ngjarjes së ndikimit përfshijnë buffering. Në modalitetin e Zbulimit të Lëvizjes dhe Ndikimit, të dy videot e lëvizjes dhe goditjes përfshijnë buffering.

Mënyra e parkimit Njoftimet me ngjarje të ngjarjes: me daljen nga modaliteti i parkimit, BlackVue ju tregon nëse ngjarjet janë regjistruar kur keni qenë larg makinës suaj, kështu që mund të kontrolloni menjëherë videot e ngjarjeve në aplikacionin BlackVue.

Reboot planifikuar:

Programoni një përditësim automatik ditor (opsionalisht - me parazgjedhje gjatë natës) për të minimizuar gabimet e mundshme. Reboots ndodhin vetëm nëse dashcam është në modalitetin e parkimit dhe nuk shkruan të dhëna në kartën microSD. Kjo do të thotë që asnjë regjistrim normal i makinës, ngjarjes ose mënyrës së parkimit nuk mund të ndërpritet nga një reboot i planifikuar.

Super fshehurazi:

BlackVue DR900S Seria ju lejon të fikni plotësisht të gjithë treguesit LED në Modalitetin e Parkimit. Vetëm treguesi LED i regjistrimit që ballafaqohet me brendësinë e automjetit do të pulsojë kur të zbulohet lëvizja ose ndikimi.

peshë0.4 oz
përmasat20 × 20 × 20 në
Lloji i artikullit

Car DVR

Karakteristika të veçanta

Bult në GPS, Regjistrimi ciklik, Wide Dynamic Range, Funksioni Wifi, G-sensor, Vizioni i natës, Bilanci Automatik i Bardhë, Regjistrimi i Ciklit, Zbulimi i Lëvizjes, Mikrofoni, Kondensat Super, Zmadhimi Dixhital

OSD Gjuha

Koreane, frënge, spanjolle, gjermane, ruse, portugeze, italiane, japoneze, ruse, anglisht, kineze (thjeshtuar)

Interface

Mikro SD / TF, Wi-Fi

Karta e kujtesës kërkohet Reding Speed

Class 10

Touch Screen

jo

Jeta bateri

NA

Regjistrues GPS

Asnje

Modaliteti i Kuvendit

Regjistrues portativ

Pixels

≤300Mega

Original-Verpackung

po

Format Video

MP4

Brand Name

BLACKVUE

Maks. Memorie e jashtme

128G

Numri i lenteve

1

Kodi Video

H.264

Bateri

Asnje

Raporti i ekranit

Asnje

Shiko kënd

150 ° -160 °

Korniza për sekondë

60

Prodhuesi i chipseteve

NA

Display Size

Asnje

Imazhi i imazhit

Sensor 8-megapiksel

Rezolucioni i kamerës

3840 * 2160

shqyrtim 1 për BlackVue Car DVR DR900S-1CH WiFi GPS Regjistrimi 4K Shërbimi Cloud i Lirë Multi Multiple Language Dashcam Vehicle Black Box

  1. A *** v -

    Regjistrues i ndjeshëm. Продавец помог поставить русскую прошивку. Красота! Nuk ka nevojë për ndonjë gjë, që do të thotë, dhe që nuk do të jetë në gjendje për të krijuar një gjuhë të huaj në modë. Это чушь! Përgjegjësia për zgjedhjen e programit "zgjedhje" të drejtpërdrejtë. Это обдирание клиентов.

Shto një shqyrtim

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *