Продажба!

YI Smart Dash камера Интернационална верзија WiFi ноќна визија HD 1080P 2.7 "165 степен 60fps ADAS безбедно потсетник табла камера

(37 customer reviews)

$49.99 - $63.63

КинаГерманијаРуската ФедерацијаШпанијаСоединети Држави
16G32GНикој
Отстрани
SKU: 32728186137 Категорија:

ПОЛНА ХНМИКС-ЛАНСНА ПОКРИВАЊЕ СО ОБЈЕКТИ СО 3 ° ОБРАБОТКА СО ГРАНИЦА За да се намалат мртвите точки, YI Smart Dash камерата користи ултра-широкоаголен објектив од тип 165 °, со кој лесно се надгледуваат лентите на 165. Камерата е многу чувствителна, овозможувајќи точни и детални снимки за снимање. 1296P SUPER HIGH HIGH DEFINITION Со густина на пиксели 44% поголема од 1080p, YI Smart Dash камерата создава слики појасни отколку што можете да си замислите. 2.7 "16: 9 СИМЕНТ: ИНТЕРФЕЈС ПРИЈАТЕЛСТВО НА КОРИСНИКОТ 2.7" 16: 9 LCD нуди широк екран и искуство за репродукција. Со големи копчиња на допир и лесно препознатливи дизајни на икони, тоа го прави за интуитивно искуство. Вграден WI-FI: ЕДНОСТАВЕН ДОЗИРАЊЕ Со вграден 2.4GHz безжичен модул, едноставно отворете ја апликацијата и поврзете ја Dash камерата преку Wi-Fi за да ги видите снимките во реално време или снимките за репродукција. Со YI Smart Dash Camera, можете лесно да го споделите своето патување со вашите пријатели во секое време, каде и да сте. ADAS (напредните системи за помош на возачите) - најсовремени и оптимизирани алгоритми за визуелно препознавање обезбедуваат безбедно возење со обезбедување реално време за снимање на лента за итни случаи - овозможено со G-сензорска технологија, камерата автоматски ги снима снимките во настаните кои доведоа до судир и веднаш по визуелната визуелна слика и визијата од прва класа - 1920x1080p 60fps снимањето на брзи видео снимки овозможува брзо сценирање и создавање слики со висока резолуција со голема брзина Карактеристики 165 ° ултра широк агол за да се намалат мртвите точки и да се добие целосна покриеност на лентата 3. F1.8 отвори (најголеми во индустријата) и 3.0μmx3.0μm сензори со висока чувствителност гарантираат одлична ноќно гледање Вграден 2.7 "TFT LCD широк екран и интуитивна YI Dash Cam апликација - Интерфејсот располага со големи копчиња и кориснички икони за брзо препознавање и интуитивно работење Пакет: Вклучете го лепилото 3M заградата.

Q & A

1.Q: Дали е ова оригинално?

О: Сите наши производи се оригинални.

2.Q: Која е верзијата на производот?

О: Сите наши производи се меѓународна верзија со англиски мени. За специјални производи, ќе забележиме во описот на производот.

3.Q: Дали имате гаранција?

О: Ние ви нудиме една година гаранција за секој производ.

4.Q: Кога ќе испратите?

О: Нормално ние ќе испратиме во 3 дена (Освен празниците и викендите)

Ако имате било какви прашања, Ве молиме слободно контактирајте со нас.

Ви благодарам што дојдовте !

Тежина0.4 мл
димензии8 × 8 × 8 во
Тип на предмет

Автомобил DVR

Посебни карактеристики

Циклично снимање, широк динамички опсег, Wi-Fi функција, снимање на циклус, микрофон

Потребна е мемориска картичка

Класа 10

Режим на собранието

Пренослив рекордер

Сооднос на екран

16: 9

Резолуција на камерата

1920 × 1080

оригиналниот пакет

Да

Батерија

Вграден во

Видео формат

MPEG-4

Агол на гледање

105 -140 ° °

Екран на допир

Не

Интерфејс

USB2.0

Број на објективи

1

Сензор за слики

1 / 3 CMOS CMOS

Макс надворешна меморија

64GB

OSD Language

англиски

Пиксели

300Mega

Име на бренд

yi

Видео код

H.264

Фрејмови во секунда

60

GPS логер

Никој

Покажи големина

2.7 инчен

Производител на чипсети

други

сензор на слика

1 / 2.7 "CMOS сензор 3.0m единица пиксел, 1928 × 108 ефективни пиксели

екран со течни кристали

2.7 "Графички 960 * 240 Dot-матрица делта тип TFT LCD

Леќа

F1.8 отвор / FOV (дијагонала) широкоаголен стаклен објектив од 165 степени

Извор на енергија

USB полнач за автомобил: (Влез: 10V-30V; Излез 5V / 1A

G-сензор

Вграден G-сензор на 3-оската

mountable

Лепило 3M монтажна заграда

Брзина на снимање

N / A, само поддршка видео снимање и слика

Wi-Fi

Wi-Fi поддржува единечен опсег 2.4Ghz и 802.11n

Складирање

8-64GB Class10 или погоре microSD картичка со FAT32 формат

процесор

A12-60 двојно јадро + DSP

37 прегледува YI Smart Dash камера Интернационална верзија WiFi ноќна визија HD 1080P 2.7 "165 степен 60fps ADAS безбедно потсетник табла камера

 1. A *** h -

  Получил.Пока непроверял.Доставка бістрая

 2. R *** s -

  Стоит своите денег. Запиши квалитетна.11 дена до Красноярск со Сингапур. Все точно по описанию.

 3. A *** R -

  Оригинал. Что тут еще говорить. Продавца препорачую.

 4. A *** a -

  всё получила. спасибо. только получила. пока ничего не пробовала.позже отпишусь.

 5. C *** n -

  Товар пришёл проверил работает рекомендую продавца. Продавачот ветуваше да испрати подарок затоа што во Русија завршиле регистраторите повар дојдоа од Кина, но без подарок се навреди.

 6. V *** v -

  Заказывал из Российской Федерации, но товарот не беше, продавачот предложил по истата цена и комплетотности од Кина. Все пришло но пока не вклучил. Проверим

 7. E *** v -

  Дошол Ло Тољятти за три недели. Чуть помята коробка од еден бок, но сите се во целост и безбедноста. отличный регистратор. Бери.

 8. I *** v -

  отличный регистратор !!!!

 9. S *** u -

  За да го направите тоа, проверете дали е потребен тест за извршување на набавката. Добиените податоци се 64. САТИКИ МАЛЕШЕФ МЕЗАЈЛАРА ЦЕВАП ВЕРМИЈОР.

 10. S *** s -

  Доставка (Киев, Нова Пошта) -14дней. Зарядное с 1 портом usb. Верзија на ПО - V-1.03.033-US Записот се вклучува автоматски по приклучување. По отключувањето на струјата пролжается прибл. 5 сек. Пишува добро во текот на денот и ноќта со фрагменти по 3 мин. Угол 165 °, но сите рекламни молчат, што по дијагонали. Потребляемый ток, в зависимости от режимов, не более 0.5A. Се поврзува со Wi-Fi со телефон за 5-10 сек, но за тоа за што треба да вклучите GPS. ??! Средната брзина на пренос на видеофайлов 2 Мб / с. В максимално -3.2. Може да се постави фрагмент на датотека. Полошко, што сите се поврзуваат со регистарот телефонот е отклучен од интернет. Берегите оптику! Я использую сумку-футляр от небольшого фотоаппарата 90-х годов. Я доволен работой магазина и качеством товара.

 11. A *** a -

  Приехал целый и рабочий, по мястому виду коробки думал он невыжил! По вайфай конектится, флешка в комплекте рабочая. В машину пока не ставил, затоа повеќе ништо не можам да го кажам.

 12. T *** a -

  Заказывал доставку из России, а отправили из китая, но все пришло целое и нормальное)

 13. A *** m -

  Многу добар производ.

 14. A *** k -

  Се е во ред!

 15. Клиент -

  спасибо, всё получил, комплект полный. интерфејс на англиски јазик.

 16. A *** v -

  хороший регистратор остался доволен

 17. A *** n -

  Регистратор прикольный. Маленький, лёгкий, компактный. Пакувано така себе - фабрика во пошта бумба пакет. Заказывал со склада во Русија, но регистраторите неочекувано завршиле на складиште. Продавачот предложил да го испрати од Кина или друга модел (зеркало), се согласи на Кина. Дојла посака за 15 дена, не сметајќи за писма. Заказывал два регистратора со интервал во час, двете поминале по синхронно ...)))

 18. V *** v -

  во комплетот веќе беше со карта 16 гб, така што 32 гб заказана беше лишня

 19. Клиент -

  многу добар производ! до сега

 20. R *** v -

  Спасибо! Работает отлично! Качество изготовления хорошее. Продавачот како бонуса положил карта на меморијата, многу благодарам!

 21. S *** v -

  классная штука, рекомендую. цена огонь 2700 брал

 22. M *** r -

  Најдоброто !!!

 23. saad -

  Видов овие типови на производи во таква цена опсег за прв пат. одлично

 24. A *** n -

  Ok

 25. N *** n -

  Всё отлично, коробка помялась при испорака, но товарот не бил повреден. Повесил во машине, всё работает.

 26. Е *** а -

  Одличен видео регистратор за свои пари. Снимает фото и видео хорошего качества. Перекидывает на телефон через WiFi. Подключился хорошо, проводов по длине хватило. Продавец молодец, испрати на првиот ден. Послку добиле преку 13 денови во Челябинск област. Рекомендую продавца и товар

 27. M *** k -

  Камера хорошая Отправили быстро Доставка - ужасная. Очень помятая коробка - камера чудо уцелела

 28. M *** n -

  мислев немного сэкономить. кај нас така стои на 20 € повеќе. побара да се постави ценник не повеќе 22 € за да не плати за царината. одговориле дека не можат. короче тука плаќаше пошлин уште на 15 € и тоа за тоа и излезе дека не би зел уште купон на 10 $ потрошил. по камеру вопросов нет. рекомендовать не могу. решайте сами. надо это вам. брал бы здесь 100% гарантия была бы.

 29. N *** g -

  брза испорака, не се обиде уште, но го има истиот модел во друг автомобил. треба да биде во ред.

 30. Клиент -

  добар

 31. K *** v -

  Доставка три недели (г.Рово Украина). Продавца препорачую.

 32. S *** s -

  Отличный регистратор, хороший комплект у YI, качество хорошее

 33. О *** а -

  Все ок, Спасибо!

 34. M *** o -

  Закал 2 шт. Все в целости не помято-минусы зарядное в домашних авто не подходит - не достает, поменял - вафай) метров на 10 и сигнал пропадает в телефоне - with the network immediately the binding on the phone the picture is good and on the registrar too alarm signal warns !!! Флешек нет как-то не подумал теперь буду еще флешки искать)))) и ждать -Спасибо за заказ !!!

 35. S *** u -

  Испораката траеше долго време.

 36. K *** n -

  Приехал вовремя. Соответствует описанию. Снимает нормально. Не понравилось что не присоски, а крепится на обычный скотч.

 37. B *** v -

  Заебис "

Додадете преглед

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *