Продажба!

Xiaomi 70mai Dash Cam Про 1944P GPS ADAS 70 mai pro Cam Англиски говорна контрола 24H Паркинг монитор 140FOV Ноќенпоглед Wifi Cam

(52 customer reviews)

$55.85 - $83.19

КинаГерманијаПолскаРуската Федерација
16GB картичка Sandisk32GB картичка Sandisk64GB картичка Sandiskбез картичка
Отстрани
SKU: 32931282121 Категорија:

Напомена:

1. Само англиската верзија ја поддржува гласовната контрола на англиски, руската верзија не поддржува гласовна контрола.

2. Постојат две верзии за 70mai Dash Cam Pro: Нема GPS верзија и со GPS верзија.

Ве молиме љубезно да одберете и да купите најдоброто што го сакате.

Нов 70mai Dash Cam Pro Оригинален англиски говорна контрола 70 mai Pro 1944P 5Mega пиксели GPS Опционален ADAS автомобил камери Про 24H паркинг монитор 140FOV ноќен визор Безжичен автомобил Car DVR Pro G-сензор паркинг систем

1. Доказ за цврсти докази и докази за докази за осигурувањето middot G-сензор Благодарение на технологијата на G-сензорот, 70mai dansh cam pro автоматски може да започне со снимање кога е откриен судирот. Снимките што се заклучени во датотеката со настани се одделени од редовната датотека за да се избегне пребришениот middot Defog Defog алгоритам може ефикасно да го намали изобличувањето или деградацијата на сликите и да репродуцира јасна визија при возење во чад и магла средина. middot WDR WDR технологијата може да ја прилагоди рамнотежата на експозицијата, овозможувајќи камерата да собере повеќе детали во темнина и нагласува, дозволувајќи им на камерата за придушување да обработува повеќе светлина на сензорот и да произведе пожива слика. middot 140deg широк агол Широкоаголен агол на 140deg овозможува снимање на поголем агол на гледање и им овозможува на возачите да ги видат сообраќајните ленти на 4. Заедно со стаклото 6, може да обезбеди пренос на светлина, со што се снима кристално чисто видео.

70mai Dash Cam треба само со TF картичка која може да работи со складирање за видео.

Оригиналната Sandisk Class 10 TF картичка е единствениот овластен бренд од 70mai. Продавачот само ќе препорача Оригиналната Sandisk Class 10 TF картичка за купување. Обично повеќето корисници би сакале да ја купат картичката 32GB TF за нормално користење. Vioce Control (достапно само за англиска верзија. Руската верзија не поддржува гласовна контрола за проблемот со акцент). Можете ефикасно да го контролирате 70mai цртичкиот камери за снимање, снимање видео и отворање на екрани без мануелна манипулација, но со лесна команда. 24-часовни паркинг монитор Во режимот за паркирање, 70mai кабината за пробивање на камери влегува во режим на спиење, но го задржува следењето на возилата. Времетраењето овозможува ефикасно користење на складиштето и автоматски ги пребрише најстарите снимки со најновите. Поради G-сензорот, камерата започнува со снимање на видеата, ако има било какви судири, а снимките од настанот ќе се чуваат посебно во Event Files, избегнувајќи да бидат избришани. ЗОШТО ДАШОТ КАМ СОГЛАСИ 1. Подобрете го возењето безбедно со напредниот систем за асистенција на возачот 2. Обезбедете докази за несреќен случај 3. 24H-следи го вашиот автомобил 4. Снимајте голем момент додека вежбате 70MAI Dash Cam Про + GPS модул (треба да се купи одделно)

 • Опремување на вашиот автомобил со напреден систем за помош на возачот (ADAS)

АДАС, модерна високо софистицирана безбедносна карактеристика дизајнирана да ја зголеми безбедноста во возењето,

 • Покрај основната функција на камери за камери, 70mai цртичка cam pro ќе ви гарантира побезбедно возење со следење на синхронизирана сообраќајна средина.

обезбедува депресија на лента и предупредувања за судири за напред, поправање на возењето и помош на возачите.

 • LDWS (Систем за предупредување за напуштање лента)

Говорното алармирање во реално време ве оддалечува од вознемирените билети за возење, ви дава предлог за насока на патот по ред во вашата линија на очите.

 • FCWS (Систем за предупредување за судири)

FCWS им помага на возачите да го задржат безбедно растојанието помеѓу возилата, како и ефикасно да ги спречат и да ги намалат несреќите наназад и придружните повреди, особено при возење со долг замор, сообраќаен метеж или почетник.

Напреден систем за асистенција на возачот (ADAS)

ADAS, модерна високо софистицирана безбедносна функција дизајнирана да ја зголеми безбедноста на возењето.

Покрај основната функција на кабината за камери, 70mai цртичка камери про ќе ви гарантира побезбеден погон со следење на синхронизирана сообраќајна средина, обезбедува депресија на лента и напред судир

предупредувања, да се поправи возењето и да им се помогне на возачите.

Специфичност Сензор за слика: SONY IMX335 Резолуција на камерата: 2592 * 1944 Екран: LCM 320mm * 240mm Објектив: 6-очила, 140deg Широк агол, F = 1.8 Батерија: Литиум-јонска полимерна батерија Капацитет на батеријата: 500mAh Влез: 5V / 2A Температура на работа: -10 ℃ ~ 60 ℃ Димензија: 87.5 пати 53 пати 18mm

Повеќе за 70mai Dash Cam Pro детали:

Безжичен: Wi-Fi IEEE 802.11 b / g / n / 2.4GHz Складирање: Class10 TF картичка, 16G до 64GB (Подреди според опциите) Чипсет Производител: Hi3556V100 Трансдуцерот: Систем за поддршка на забрзувачи: Android4.1 / iOS8.0 или погоре Напојување: Потрошена запалка Стандард: Q31 / 0118000147C001-2018 Најчесто поставувани прашања 1.Кај модели на автомобили го прави 70MAI паметниот кабловска камера? Како 70MAi паметни камери за камери про обезбеди електростатско адхезија инсталација, таа е погодна за 95% автомобили модели во пазарот.Но, некои модели на Volvo не можат да ја користат моќта нормално поради разликата во интерфејсот на оригиналната автомобилска запалка. Ве молиме да го купите со претпазливост. 2.Како е производ спакуван? Што ќе биде испорачано за овој производ? Производот првично е спакуван во картонска кутија, кој може да гарантира дека нема да има оштетувања за време на transport.it вклучува една камера, полнач за еден автомобил, еден 3.5m полнач кабел, една статичка електрична налепница и прирачник за користење. 3.Што е видео спецификации? 70MAI паметниот кабловски камери про поддржува снимање видеа на 1944P, односно димензијата на видеото е 2592 * 1944 пиксели. Секогаш втората камерата го снима екраните на 30, односно 30FPS. 4. Дали ми треба рачно да го вклучам и да го исклучам касетата? Откако купецот пром е поврзан со приклучникот за запалка за цигари во автомобилот, не треба рачно да го вклучувате или да го исклучите. Секој пат кога ќе се стартува автомобилот (т.е. приклучокот за запалка за приклучок е вклучен), автоматскиот кабловски систем автоматски се подига. Камерата за пробирливост ќе се исклучи автоматски кога возилото ќе се исклучи (т.е. приклучокот за запалка за цигари е исклучен). Запалката на некои возила продолжува да се вклучува, дури и кога возилото е исклучено, во оваа ситуација, треба рачно да го исклучите кабината за камери. И следниот пат кога ќе го стартувате возилото, треба рачно да го вклучите кабриолетот. 5.Како да го набљудувате статусот на трчање на пробната камера? Проверете го индикаторот за статусот на страната на кабината за камери. Ако индикаторот е зелен, камерата со цртичка нормално се снима; ако индикаторот стане црн, тоа значи дека снимањето е абнормално. 6.Што мемориската картичка поддржува 70MAI? 70MAI поддржува стандардна Micro SD картичка (TF картичка) со капацитет од 16GB до 64GB и брзина на Class10 или погоре. Погрижете се да користите висококвалитетни мемориски картички од познат бренд. Вистинската брзина на пишување и капацитетот на картичките со низок квалитет може да бидат пониски од пријавените. Видео вообичаено не се зачувуваат на картички со низок квалитет. Ние не преземаме никаква одговорност за такви случаи. 7. Дали 70MAI поддржува ажурирање на фирмверот? Да можете да го ажурирате фирмверот на вашиот 70MAI паметен кабловски камери. Преземете го пакетот за ажурирање со апликацијата 70MAI и притиснете го на камерата со цртичка преку поврзување преку Wi-Fi. Следниот пат кога ќе се подигне кадарот, започнува да се ажурира автоматски. 8. Зошто тоа покажува дека не може да се поврзе на Интернет, дури и ако го користам 70mai WIFI? Безжичниот WiFi 70mai може да се користи само за 70mai APP и не можете да го користите WiFi за други APP-а. 9. Зошто снима само многу видео 1 min, дали може да биде 2mins, 3 mins, 4mins или подолго? Видеото е секој 1 мин. Причината е дека DVR pro ќе го отстрани најраното видео автоматски додека картичката е полна.
Ако видеото е предолго, можеби најдолгото видео ќе биде отстрането. Кога сакате да проверите некое видео, особено некое важно време, не можете да најдете ништо таму. 10. Зошто го покажува 70mai, а не логото на Xiaomi?

Тежина0.4 мл
димензии9 × 6 × 6 во
Тип на предмет

Автомобил DVR

Фрејмови во секунда

30

Режим на собранието

Пренослив рекордер

Интерфејс

Микро SD / TF, Wi-Fi, USB2.0

GPS логер

Никој

OSD Language

англиски

Покажи големина

<3 "

Пиксели

500Mega

Број на објективи

1

Макс надворешна меморија

64GB

Посебни карактеристики

Цикличен снимање, следење во реално време, широк динамички опсег, Wifi функција, G-сензор, глас, LED дисплеј, ноќна визија, SD / MMC картичка, снимање на циклус, откривање на движење, дисплеј за време и датум, микрофон, Потсетувајќи

Агол на гледање

105 -140 ° °

Потребна е мемориска картичка

Класа 10

Сооднос на екран

4: 3

Екран на допир

Не

оригиналниот пакет

Да

Име на бренд

70mai

Производител на чипсети

Hi3556V100

верзија

Нема GPS верзија и со GPS верзија

Точка бр

70mai Dash Cam Pro

Должина на кабел

3.5M

Внесете

5V / 2A

Батерија тип

Ли-полимер

Комплет со комплетен комплет

70mai Pro + полнач + кабел + Crowbar

сензор на слика

SONY IMX335

Fearture

Паркинг Mointor Вградени G-сензори

Леќа

6-очила 140 ° Широк агол

RAM меморија

512Mb

Флеш

128Mb

WIFI

IEEE 802.11 b / g / n / 2.4GHz

Резолуција на видео

Full HD 1944p

димензии

87.5 * 53 * 18мм

Батерија

Литиум-јонска полимерна батерија

Систем за поддршка

Android4.1 / iOS8.0 или погоре

капацитет

500mAh

Кина Магацин

Англиска верзија N англиски гласовна контрола

Русија Магацин

Руска верзија без гласовна контрола

52 прегледува Xiaomi 70mai Dash Cam Про 1944P GPS ADAS 70 mai pro Cam Англиски говорна контрола 24H Паркинг монитор 140FOV Ноќенпоглед Wifi Cam

 1. E *** v -

  Доставување три недели, додека не проверив, ако што ќе се случи ниту така, ќе додадам отзыв

 2. S *** n -

  Испраќање не е просто брзо - побрзо кај мене уште не беше. На ноќта глядя закал - во утрото веќе е испратено и трек. Доставка за 10 дена. Упаковка со блок GPS малку помашана, но тоа кај сите така, како што јас разбирам, сам блок во норма. Регистратор воопшто без претензии. Во останатиот дел како и кај сите, обзоров многу, аппарат супер, до тоа стоеше обичен 70mai, тука се менуваше на Pro. Установить - отзыв дополну. Продаваца очень препорачую, все четко и в срок. Молодец.

 3. A *** o -

  Всё хорошо, спасибо.

 4. A *** n -

  добил посылку. все целое регистратор работни упаковка красивая. инсталирано на авто отпишу. продавацу спасибо за подарок приятно советую.

 5. Y *** v -

  Посылка пришла быстро, соответствует описанию, качество отличное, со смартфоном соединение хорошее, правда картинка в реальном просмотре остается около секунды. Программа работает хорошо, качество записи отличное. Меню на русском языке, подсказки на русском есть, а вот управления голосом пока нет. Продавцу огромное спасибо за хорошее обслуживание и качество товара.

 6. D *** k -

  Заменете ја вашата брачна врска со магазинот UE. Доколку имаш прашања или ти се потребни повеќе информации, пополни го формуларов. Каде можам да кажам дека ми се допаѓа Мојата мисла е многу важна. Навистина е тешко

 7. L *** n -

  Товар очень хороший. 15.04 продовец отправил, а 23. 04 веќе получили. Живём в Ставропольском крае. Продовец одговори на сите прашања многу брзо. Советую его.

 8. M *** v -

  Очень крутой регион. Заказывал русский, но пришел английский. Не смертельно, английский базовый знаю)))) Читал, что будет обновление ПО с типом скорости. Голосовские команды работают, ADAS тоже. Советую к покупке

 9. Клиент -

  Супер камери и супер брза испорака

 10. A *** v -

  Сè што дојде во добра состојба. Сè уште имам прашање. Како да користите гласовни команди? Како да фотографирате?

 11. D *** v -

  Бистро приехал, респект продавцу

 12. О *** I -

  товар одговара на описот, во работата додека не проверувал, единствениот момент беше во тоа што закажал руската верзија и дојдоа англиски, советувам овој товар и овој продавач !!

 13. A *** n -

  многу добар производ, брза испорака, Ви благодарам!

 14. U *** r -

  убав gadget тоа функционира совршено

 15. V *** v -

  Долго чекаше отправки, завршив на складиште. Но како пратили преку 12 дена доби. Пока не проверувал

 16. E *** v -

  товар пришёл быстро. закажал регистратор 08.04.2019г во Волгоград пристигна 23.04.2019г.

 17. D *** U -

  все прекрасно, качество на высоте. доставка быстрая.

 18. T *** F -

  Доколку имаш прашања или ти се потребни повеќе информации, пополни го формуларов.

 19. А *** т -

  В Белгородска област за 6 денови.Запишува во два копија: еден екземпляр во сжато видео, не важен квалитет, кој се гледа на екранчик и во апликација на smartphone. Second instance with high resolution 1944r or 1080р, which can be loaded into a smartphone or connect a flash drive to смартфону и просматривате во обалденном качестве.Но не все смартфоны воспроизводят запись 1944р, но и 1080r достаточно четко. Не разбрал како работи во паркировка.Иногда запишува минута 20 за сметка на внатрешното напојување, иногда ни што не пишет.Был случај: продолжил да пишувам при исклучување на загрегање и не се вклучил веднаш при вклучено зажигании.Ччитаю, что GPS без записи записи и скорости вообще не нужен. Вообщем како-то так.

 20. S *** i -

  Polecam super towar jak i wykonanie

 21. Клиент -

  Доставка во Новороссийск за 3 недели.

 22. A *** h -

  Брза испорака. Качество на височина. За оние кои сакаат да заштедат - купувајте ја кинеската верзија и залевај ја руската прошивка. Рекомендую к покупке: цена соответствует качеству, по качеству он гораздо больше, чем стоит.

 23. J *** o -

  Камера е многу важен. Sprawdziłem wszystko działa tak jak powinno. Jestem zadowolony. Шкода, веќе не е можно. Добиените податоци може да се користат само за да се добие збир на податоци и без притоа. Bardzo szybka dostawa.

 24. B *** e -

  многу брза испорака, дојде помалку од една недела откако сум нарачан. одличен производ, одлична продавница!

 25. A *** y -

  Всё ок.Как всегда.

 26. I *** v -

  Цена - квалитет 100%

 27. T *** a -

  Одличен видеорегистратор за такви пари.

 28. Y *** v -

  Доставување од три седмици до Алтајскиот крај, добро упатено, чувства многу добри, дури и од самото пакување, да не зборуваме за себе!

 29. M *** v -

  Всё работает. Отличный регистратор

 30. R *** z -

  Многу добар камери, лесен за инсталација и ракување. Посветен стан достапен од App Store.

 31. A *** o -

  Взял второй, во вторую машину. Хороший регистратор, квалитет на височина.

 32. T *** A -

  Ти благодарам многу. Бев во можност да ја прими безбедно и јас бев во можност да ја потврдам неговата работа дома.

 33. М *** м -

  Соответствует описанию, качество хорошее, очень быстрая доставка

 34. T *** i -

  Брза испорака

 35. Weichs -

  Ви благодариме за брза испорака и обезбедување на најдобар квалитет.

 36. исто -

  совршен веб-сајт за овој вид на производ

 37. хасан -

  Јас навистина ја ценам вашата работа и квалитет

 38. N *** i -

  Големо купување и испорака искуство. Продолжи така

 39. D *** n -

  Прими камери пред неколку дена. Не го инсталирав во автомобилот, но изгледа доста убаво и правилно направено. Јас случајно ја нарачав руската верзија и не можев да го сменам јазикот во менито. Сепак, јас би можел рачно да го ажурирам фирмверот преку SD картичка. Сега имам англиски камери 🙂

 40. Y *** v -

  Испрати нарачка преку 10 денови и пристигна на 3 ден подоцна од наведениот датум, но не е критично. Заказывал регистратор, gsm модул и флешку, всё работает. Продавец одговара на прашања, не ги игнорира. Советую,

 41. C *** H -

  Добар квалитет. Благодарам.

 42. K *** s -

  Само добив совршена состојба. Затоа се справуваме одново и одново.

 43. M *** g -

  Се чини дека работи како што е опишано. пратката беше брза

 44. Клиент -

  Го користам ова за неколку дена и апсолутно го сакам! Квалитетот на видеото е многу подобар од другите единици, но најдобро е тоа што го користи интерфејсот на мобилниот телефон за да пристапи до поставките и видеата, за да може да го поставите насекаде - зад огледалото и слично и всушност да не го погледнете, туку да го погледнете мобилен телефон! 100% среќен - препорачана ставка и продавница

 45. T *** I -

  Квалитетен камери за камери. Многу брза испорака.

 46. P *** i -

  Регистратор пришел в г Новосибирск од Кина со целосен и неприкосновен. Все отлично работает на русском, подружил его через официальную приложение с телефоном Сяоми ми макс 2. Така што купувате не плачете.

 47. A *** v -

  Сите одлично, квалитетот на височина

 48. V *** k -

  За снимање на ноќно снимање снима снимање на 4 од 5, затоа што не може да се види бројот на прогресивните машини. Днем хорошо снимает, звук замечательный, настройки не сложные. Стоит своите денег. земал по скидка за 3 572,07 руб. X1. Продавецот долго не го испратил, побарав да ги сфати пасошните податоци. По испраќањето доби по три недели (до Ростова-на-Дону)

 49. M *** o -

  Одлично. Ви благодарам! Многу брза испорака и прекрасна продавница.

 50. T *** i -

  Јас сум многу задоволен, уредот пристигна многу брзо, тоа е во согласност со описот. Препорачувам да пазарувам со оваа продавница.

 51. R *** o -

  Брза испорака. Квалитет и пакување на врвот. Продавницата е добро направена. Ти благодарам многу.

 52. R *** n -

  Пока все отлично, пришёл быстро, качество сборки и съемки хорошее, поставил на машину, тестирую, после дополнения отзыв. Единствен минус, не сакам работа GPS, надевам дека тоа ќе се поправи

Додадете преглед

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *