Камера за видео снимки од ThinkPad камерата F800 PRO Видео рекордер 1 канал Црна HD кутија Автомобил DVR Micro SD картичка Хардверски комплет

(1 клиент преглед)

$406.64 - $446.02

ThinkwareF800Pro 1CH
16GScanDisk 128GScanDisk 32GScanDisk 64G
Отстрани
SKU: 1000006670049 Категорија:

Сите автомобили dvr уреди поддржуваат 32G до 128G. Некои големи SD картички за складирање не се наведени поради системско ограничување.

ЗАБЕЛЕШКА: Ние испраќаме Samsung 32G на 128G-картичка за складирање BlackVue и ScanDisk 32G до 128G за Thinkware. Ве молиме контактирајте не ако сакате да купувате локално, бидејќи е важно да се совпаднете едни со други.

Ако ви треба 64G, или 128G, само слободно прашувајте или оставајте ни пораки.

---------------------

Камерата за заден поглед не е вклучена !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Wi-FiВграден Wi-Fi, GPSBuilt-in GPS
  • Камера Sony Exmor R CMOS 2.13M IMX291, РезолуцијаФронт: Full HD (1920 x 1080P)
  • Капацитет за микро SD картичка 16GB / 32GB / 64GB / 128GB UHS-I
  • Содржина на пакетот Главна камера со касета, Монтирање со касета 3M (1ea), Кабел за приклучок за цигари, Држач за леплив кабел (3ea), MicroSD мемориска картичка со адаптер (потрошен), Упатство за брзо упатство / Гарантен лист
  • Моќност на напојување: DC 12 / 24V, ETCSecurity LED / LED за работа / GPS приемник LED / Wi-Fi LED

ОПШТИ СПЕЦИФИКАЦИИ

Димензија107 x 60.5 x 32.5 mm (4.2 * 2.4 * 1.18 ин) Тежина104.5g (0.23 lbs)

ДЕТАЛНИ СПЕЦИФИКАЦИИ

Режими на снимање Непрекинато снимање, снимка на инциденти, рачно снимање, аудио снимање
Sensor3-аксијален акцелерометар G-сензор (3D, ± 3G)

---------------
СИСТЕМ ЗА ЗАШТИТА НА ВИСОК ТЕМПЕРАТУРА
Специјално дизајнираната конструкција на топлинско празнење и вградениот термички сензор на F800 PRO заштитуваат
уредот и неговите податоци против интензивна топлина со автоматско исклучување за да се спречи прегревање.
ВКУПНИ ДАВАЧНИ ПОДАТОЦИ ПРЕКУ Вграден GPS
Користејќи ги GPS податоците во F800 PRO, може прецизно да ја утврди локацијата и маршрутите на возилото со брзина на возење на мапата.
ГПС ви помага прецизно да го процените состојбата на несреќата со тоа што ќе ви обезбедите брзина на возилото,
насоката на судирот и сериозноста на влијанието. DASH CAM не само што ги снима снимените снимки
но исто така може да се користи за да се следат и да се потсетиме на минатите правци за возење, без разлика дали се работи или патеки за одмор.

* F800 PRO доаѓа со вграден GPS
ВИДЕО ЗА ПРОВЕРКА НА ЧИСТОТО И ПРЕЦЕНИТЕ ВИДЕО
Интуитивен и едноставен за користење интерфејс на THINKWARE DASH CAM ви овозможува лесно и удобно гледање на снимените видеа.
Преку компјутер или Mac гледач, можете да репродуцирате и да ги преземате снимените видеа заедно со историјата на маршрутата и записот за брзина.
Исто така, можете да ги промените поставките за камери, форматирајте ја белешката

Тежина0.8 мл
димензии25 × 20 × 20 во
Тип на предмет

Автомобил DVR

Фрејмови во секунда

60

Режим на собранието

Пренослив рекордер

Батерија

Никој

Интерфејс

Микро SD / TF, Wi-Fi

GPS логер

Никој

OSD Language

Корејски, француски, шпански, германски, руски, португалски, италијански, јапонски, руски, англиски, кинески (поедноставен)

Пиксели

≤300Mega

Сензор за слики

Sony IMX291

Број на објективи

1

Макс надворешна меморија

128G

Посебни карактеристики

Bult во GPS, циклично снимање, широк динамички опсег, функција за Wi-Fi, G-сензор, ноќна визија, снимање на циклус, откривање на движење, микрофон, супер кондензатори, други, дигитален зум

Видео формат

MP4

Видео код

H.264

Резолуција на камерата

1920 × 1080

Агол на гледање

105 -140 ° °

Потребна е мемориска картичка

Класа 10

Сооднос на екран

Никој

Екран на допир

Не

оригиналниот пакет

Да

Траење на батеријата

NA

Име на бренд

РАЗМИСЛУВАЊЕ

Производител на чипсети

Sony

Покажи големина

Никој

1 преглед за Камера за видео снимки од ThinkPad камерата F800 PRO Видео рекордер 1 канал Црна HD кутија Автомобил DVR Micro SD картичка Хардверски комплет

  1. Јас *** а -

    Получила со проводници за приклучување преку приклучувач и директно до батеријата. Ни со ајпадом, ниту со смартфон на андроид не се поврзува. Судејќи по отговорим во Google плей - ова е проблемот на фирмверот 2.4.2. Там многу пораки од официјалниот претставник, дескать, обращайтесь, все исправим. По обновуваните рецензии навистина кому-то помогли, но мене веќе 4 ден дури и не одговара на барање по пошта. Какая-то лажа для представителей премиального сегмента видеорегистраторов. К продавцу претензии нет, судя по всему товару оригинальный. Купила со голема попуст на 11.11 за 16 косаре.

Додадете преглед

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *