Продажба!

Камера за видео камери со минијатурни камери F200 1 Канал Автомобил DVR камера Full HD Црн видео рекордер за видео 1080P Камара Автомобилски Dashcam Rejestrator

$198.39 - $232.45

Thinkware F200 1CH
16GScanDisk 128GScanDisk 32GScanDisk 64G
Отстрани
SKU: 1000006666528 Категорија:

Сите автомобили dvr уреди поддржуваат 32G до 128G. Некои големи SD картички за складирање не се наведени поради системско ограничување.

ЗАБЕЛЕШКА: Ние испраќаме Samsung 32G на 128G-картичка за складирање BlackVue и ScanDisk 32G до 128G за Thinkware. Ве молиме контактирајте не ако сакате да купувате локално, бидејќи е важно да се совпаднете едни со други.

Ако ви треба 64G, или 128G, само слободно прашувајте или оставајте ни пораки.

---------------------

Камерата за заден поглед не е вклучена !!!

ДЕФЕКТОРОТ ЗА ПОПРАВКА КАМ ФХНУМКС

Елегантен и дискретен сведок.

Канал со можност за 2 со Full HD 1080P фронт - HD 720p заден | Заштеда на енергија за заштеда на енергија

140 ° Широк агол | Сигнал за безбедност на камерата Напредна видео јасна технологија | Откривање на инциденти на Г-сензор | Вграден Wi-Fi

Форматирај слободен 2.0 | Интегрирана термичка заштита | Мобилна апликација (Android и iOS) | PC Viewer (Windows и Mac OS)

CMOS сензорите за слика овозможуваат постојано Full 1080p Front и HD 720p Задно снимање за време на дневно и ноќно време, заедно со 140-степен со широк агол на објектив. Ова ќе ги минимизира мртвите точки за да осигури снимање на сите настани без прекин.

ЗАШТЕДА НА ЕНЕРГИЈА ЗА ПАРКИРАЊЕ НА ЕНЕРГИЈА

Режимот за заштеда на енергија ќе ја намали потрошувачката на енергија од страна на 1 / 3 помалку и му дава подолго видео снимање на 3x од нормалниот режим на паркирање. Кога си далеку за одмор или оставаш автомобил подолго време, препорачано решение е заштедата на паркинг за заштеда на енергија. Кога е во употреба, уредот ќе заспие и веднаш по влегувањето на ударот од вградениот G-сенор, ќе се разбуди за една секунда и ќе започне снимање за следните 20 секунди од периодот.

БЕЗБЕДНОСТ КАМЕРА ОГРАНИЧЕНИ

(Опционална GPS антена потребна за F200)

Една од безбедносните функции од THINKWARE - функцијата за предупредување за безбедноста на камерата од THINKWARE DASH CAM активно го известува возачот за сите локации за спроведување на фотографии на патеката додека сеуште снимаат видео клипови. THINKWARE Dash Cam обезбедува активно предупредување за овие 5 типови на безбедносни камери.

ЦРВЕНО СВЕТЛО

СИСТЕМ ЗА ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

КАРАКТЕР ЗА БОЛЕСТИ

СИСТЕМ ЗА ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

Црвена светлина и брзина камера

СИСТЕМ ЗА ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

ПРОСЕЧНА БРЗИНА

СИСТЕМ ЗА ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

МОБИЛНА ЗОНА

СИСТЕМ ЗА ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

ДРЖАВА НА УМЕТНОСТА

ТЕХНОЛОГИЈА НА ВИДЕО-ВИСОКОТ

Камери за мистериозни камери се опремени со технологија со напредна технологија за подобрување на видео на пазарот,

обезбедување на најживописните видео снимки под никакви околности.

ШИРОВИ ДИНАМИЧКИ РЕНЕГ

Кога возете под силна сончева светлина, излегувате од тунел, или добивате под сенката на високата зграда и слично,

ненадејната промена на нивоата на изложеност на предната светлина може да резултира со премногу светли или темни снимки.

Функцијата WDR ги елиминира премногу светли точки на снимањето

да се поправи балансот на бои со цел да се обезбеди јасна слика.

КОРЕКЦИЈА НА КВАЛИТЕТ НА НОВОГОДЕНАТА СЛИКА

Сликите од видеата снимени за време на ноќното возење на темни улици генерално се тешки за разгледување.

Доаѓаат сензорите за подобрување на CAM-уредите за размислување

стандардна функција на осветленост и контрола на бојата, како и поништување на бучавата.

АВТОМАТСКА ИЗЛОЖБА

Може да предизвика ненадеен пораст на изложеноста на светлина предизвикана од силна сончева светлина или од предните светла на возилото што доаѓа

тешкотии да се процени ситуацијата. Исто така, недостатокот на осветлување во мрачен тунел или ноќно возење може да претставува ист проблем.

Функцијата за автоматско изложување на светлина го контролира нивото на изложеност на светлина

да одржува живописни и јасни видео снимки во сите околности.

РАЗЛИЧНИ АВТОНОМНИ РЕЖИМСКИ РЕЖИМСКИ РЕЖИМ

Континуиран режим на снимање

Овој режим се активира автоматски кога ќе го стартувате моторот. Снимените видеа се зачувуваат во сегменти од еден минута со автоматски циклус.

Режим на снимање инциденти

Системот за активно следење на влијанието автоматски ќе ги зачувува податоците за видео десет секунди пред и по судирот регистриран од G-сензорот на 3-оската.

Режим на рачно снимање

Слично на видео камера, можете да го користите режимот за рачно снимање за да ги снимите настаните што се појавуваат пред вашето возило, без разлика дали е во движење или не.

ФОРМАТ БЕСПЛАТНА ТЕХНОЛОГИЈА

F200 користи систем FAT (File Allocation Table). Ова им овозможува на сопствената технологија за слободен софтвер THINKWARE да ја елиминира потребата за периодично рачно форматирање на снимени видео датотеки на microSD мемориската картичка. Исто така помага да се продолжи животот на вашата мемориска картичка. Можете да ги гледате снимените видео датотеки на секој компјутер без да се грижите за конвертирање на датотеки. ДЕФИНИРАЊЕ НА ДОМАЌИНСТВОТО CAM F200 го спасува проблемот со рачно расчистување на меморискиот простор.

Проверете ги снимените слики со користење на SMARTPHONE

Вашиот паметен телефон и F200 можат да се поврзат преку ексклузивна апликација.

Проверете ги преземените или избришете снимени слики и конфигурирајте ги подесувањата за камери.

ПРОИЗВОДСТВЕН ДИЗАЈН ДАШЕЊЕ КАМ - ПЛЕЕР НА ПК

Интуитивен и едноставен за користење интерфејс на THINKWARE DASH CAM ви овозможува лесно и удобно гледање на снимените видеа. Преку компјутер или Mac гледач, можете да репродуцирате и да ги преземате снимените видеа заедно со историјата на маршрутата и записот за брзина. Исто така, можете да ги промените подесувањата на камери, да ја форматирате мемориската картичка или да ги инсталирате ажурирањата со само неколку кликања на гледачот.

ВИСТИНСКА ИНФОРМАЦИЈА ЗА ВОЗЕЊЕ СО ГПС

Со опционалниот GPS Tracker, THINKWARE DASH CAM F200 може да ја сними брзината на возење на возилото и да обезбеди прецизна идентификација на локацијата и маршрутите на картата. GPS Tracker ви помага прецизно да ги процени деталите од околината со тоа што ви овозможува брзината на возилото и времето на судир и сериозноста на ударот. Функцијата за видео снимање не само што продавниците ги снимаат снимките во случај на настанот, туку исто така може да се користат за следење на вашите патувања за одмор.

* Функцијата за видео снимање е достапна само кога користите дополнителна опрема GPS Tracker продадена одделно.

СИСТЕМ ЗА ТЕРМАЛНА ЗАШТИТА

Специјално дизајнираната конструкција на топлинско празнење и вградениот термички сензор го штитат уредот и неговите податоци од интензивна топлина со автоматско исклучување за да се спречи прегревање.

СНИМАЊЕ НА БЕЗБЕДНОТО СНИМАЊЕ

Во случај моќта да се исклучи по несреќа, снимањето со неуспешно користење го користи Супер кондензаторот за резервна моќност за да се обезбеди безбедно складирање на било кое снимање во тек - за да можете да бидете сигурни дека вашите вредни податоци ќе бидат безбедно складирани под никакви околности .

СПЕЦИФИКАЦИИ НА ПРОИЗВОДОТ

ОПШТИ СПЕЦИФИКАЦИИ

Општи спецификации

Димензија 98.5x34x22 mm Тежина 54g

Содржина на пакетот Главна единица за камери, приклучок со 3M лента (1ea), адаптер за цигари, држач за лепење на кабел (3ea), microSD мемориска картичка со адаптер (потрошен), упатство за брзо стартување / гарантна картичка, резервна лента 3M (1ea)

ДЕТАЛНИ СПЕЦИФИКАЦИИ

Камера ON полупроводнички CMOS 2.1M

Резолуција на предниот: Full HD (1920x1080P) Заден: HD (1280x720P)

Капацитет Micro SD картичка 8GB class10, 16GB / 32GB / 64GB / 128GB UHS-1

Режими на снимање Континуирано снимање, снимка на инциденти, рачно снимање, снимање на паркинг, аудио снимање

Сензор X-аксијален акселерометар X-сензор (3D, ± 3G)

GPS надворешен GPS приемник (опција)

Влезна моќност: DC 12 / 24V

LED индикатор за статусот на работа

Тежина0.6 мл
димензии25 × 20 × 20 во
Тип на предмет

Автомобил DVR

Фрејмови во секунда

30

Режим на собранието

Пренослив рекордер

Батерија

Никој

Интерфејс

Микро SD / TF, Wi-Fi

GPS логер

Никој

OSD Language

Корејски, француски, шпански, германски, руски, португалски, јапонски, руски, англиски, кинески (поедноставен)

Пиксели

≤300Mega

Број на објективи

1

Макс надворешна меморија

128G

Посебни карактеристики

Цикличен снимање, широк динамички опсег, Wifi функција, G-сензор, снимање на циклус, откривање на движење, микрофон, супер кондензатори, дигитален зум

Видео формат

MP4

Видео код

H.264

Резолуција на камерата

1920 × 1080

Агол на гледање

105 -140 ° °

Потребна е мемориска картичка

Класа 10

Сооднос на екран

Никој

Екран на допир

Не

оригиналниот пакет

Да

Траење на батеријата

NA

Име на бренд

РАЗМИСЛУВАЊЕ

Производител на чипсети

NA

Покажи големина

Никој

Осврти

Нема коментари сеуште.

Бидете први кои ќе ги разгледате "Thinkware Dash Cam F200 1 Канал Автомобил DVR камера Full HD Црн Видео Видео рекордер 1080P Camara Автомобилски Dashcam Rejestrator"

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *