Продажба!

Rexing V1P Про двоен 1080p Full HD напред и заден 170 степен Широкоаголен Wi-Fi кабловски автомобил со вграден GPS записник

(12 customer reviews)

$198.10 - $213.70

16G32G64GBНикој
Отстрани
SKU: 32945352760 Категорија:
 • ФОЛКЛУВАЊЕ НА ДВОЈНОТО ДВОЈНА КАНАЛНА РЕЖИМА: Предни и задни камери секој снимаат 1080p видео @ 30fps. Широката динамична опсег овозможува секоја камера да работи оптимално во услови на недоволна осветленост со внимателно подесување на експозицијата. 170 DEGREE ULTRA широк агол леќи на двете камери се отвори за да се фати убедливо погледи на нивната околина.
 • Вграден GPS: Внатрешниот GPS Logger ви овозможува да ги означите времето, датумот, локацијата и брзината на сите ваши снимки без потреба од посебен додаток.
 • WI-FI CONNECT: Прегледувајте, зачувувајте и споделувајте видеоснимки со камери безжично на вашиот мобилен уред со употреба на интерфејс на апликација.
 • СУПЕРКАПАЦИТОР: Моќта е испорачана од supercapacitor, премиум алтернатива на литиум-јонска батерија која има зголемена отпорност на температурата на топли и ладни клими.
 • БЕЗБЕДНО СНИМАЊЕ: Снимките се поделени на сегменти. Кога ќе се достигне ограничувањето за складирање на мемориската картичка, новите снимки автоматски ќе ги пребришат најстарите снимки. Кога G-сензорот детектира судир, тековното видео е заклучено, обезбедувајќи дека важни снимки се заштитени. Поддржува класа 10 или повисоки микро SD картички до големина 128GB (не се вклучени)
 • .

  Иновативни карактеристики

  Full HD двоен канал

  Двете фотоапарати го снимаат 1080p (1920 × 1080) видео во 30 рамки во секунда. Секоја камера е исто така опремена со ултра-широк 170 агол леќи за максимален опсег на видливост.

  Внатрешен GPS

  Внатрешниот GPS Logger ви овозможува да ги означите времето, датумот, локацијата и брзината на сите ваши снимки без потреба од посебен додаток.

  Вграден Wi-Fi

  Префрлете ги кадмиските снимки на патот до вашиот паметен телефон или таблет преку Wi-Fi преку интерфејс на апликација. Ова го олеснува од кога и да е време да ги споделат снимките од вашите патувања.

  Широк динамички опсег

  Експозицијата автоматски се дотерува за да создаде избалансирана снимка во која било светлосна состојба, ден или ноќ.

  Сигурен дизајн

  Supercapacitor

  Употребата на supercapacitor за испорака на електрична енергија обезбедува значителна предност за долгорочна сигурност кај камери со батерии.

  Отпорност на температура

  Изграден за да ги издржи екстремните клими, камерата може да работи без проблеми на температури високо како 176 ° F и ниско ниво како -20 ° F.

  Снимање на јамки

  Никогаш не се грижи за истекување на чување. Новите снимки автоматски ќе ги пребришат најстарите снимки кога мемориската картичка е полна.

  Детекција на судири

  Ако се открие судир, тековното видео ќе биде заклучено. Заклучените видео клипови никогаш нема да бидат препишани со снимање на јамки, обезбедувајќи безбедно важни снимки.

  дополнителни информации

  Барања за камера

  Класа 10 (или повисока) меморија со меморија SD / SDHC / SDXC. Поддржаните големини на меморијата се движат од 16GB до 128GB (не се вклучени).

  Картичка Препорака: Кингстон платно оди! Микро SD (на сликата погоре)

  ЗАБЕЛЕШКА: Ве молиме не користете ги SanDisk Ultra картичките со нашите фотоапарати.

  Пакет Содржина

  • Rexing V1P Про Dash камера
  • Кабел за полна камера со Full HD + кабел (20ft)
  • Конектор за автомобил (12ft)
  • 3M леплива монтажа
  • USB компјутерски кабел
  • Упатство за користење

  Дополнителна опрема

  • Rexing Мини-USB хардвер
  • Rexing QC2.0 полнач за автомобили
  Ажурирања на фирмверот

  Со цел да ги задоволиме Вашите повратни информации, постојано ги подобруваме нашите производи преку надградби на фирмверот.

  Макс видео резолуција1080p2160p1080p + VGA2160p [Single] 1080p [Двоен]2160p [Single] 1080p [Двоен]2160p [Single] 1080p [Двоен]
  Тип на фото апаратПредПредПреден + заденПреден + заденПреден + заденПред + внатре
  Задната камера за поддршка
  Wi-Fi
  Поддршка на GPS LoggerФакултативнаФакултативнаФакултативнаФакултативнаВграден воФакултативна
Тежина0.7 мл
димензии18 × 14 × 10 во
Тип на предмет

Автомобил DVR

Фрејмови во секунда

30

Производител на чипсети

Новатек

Режим на собранието

Скриен тип

Батерија

Вграден во

Интерфејс

Микро SD / TF, AV-Out, Wi-Fi

GPS логер

Внатрешна

OSD Language

Арапски, шпански, италијански, јапонски, кинески (традиционален), кинески (поедноставен), француски, германски, руски, португалски, англиски, холандски

Покажи големина

<3 "

Пиксели

500Mega

Сензор за слики

1 / 3 "Sony Cd

Број на објективи

2

Макс надворешна меморија

128G

Посебни карактеристики

Надгледување во реално време, широк динамички опсег, G-сензор, LED дисплеј, ноќна визија, Bult во GPS, циклична снимање, WiFi функција, GPS Tracker, двоен објектив, автоматско балансирање на белата боја, снимање на циклус, радарски детектор, дисплеј за време и датум, со ретровизорско огледало

Видео формат

AVI, MPEG-4

Видео код

H.264

Резолуција на камерата

1920 × 1080

Агол на гледање

165 °

Потребна е мемориска картичка

Класа 10

Сооднос на екран

4: 3

Екран на допир

Не

оригиналниот пакет

Да

Траење на батеријата

5 минути

Име на бренд

REXING

12 прегледува Rexing V1P Про двоен 1080p Full HD напред и заден 170 степен Широкоаголен Wi-Fi кабловски автомобил со вграден GPS записник

 1. R *** n -

  Не може да се направи нешто што е можно поскоро. Проверете дали сакате да го користите вашиот телефон

 2. Клиент -

  Ви благодариме за кабелот

 3. V *** o -

  Камерата е достапна за сите, кои се наменети за REXING, совршено се раѓаат, препорачливо е да се продадат и продаваат накит.

 4. Јас *** е -

  добар производ

 5. H *** a -

  Производот е многу добар. Пакувањето е професионално и производот е точно како што е опишано. Продавачот високо препорачува. Ви благодариме за подарок за комплетна опрема.

 6. N *** v -

  супер

 7. S *** o -

  Excelente Dashcam, кој е навистина интересен, одличен квалитет и одличен квалитет, како и звук со многу проблеми, кои се потребни за оперативниот систем, како и за инсталирање и конфигурација.

 8. Клиент -

  Многу многу брза испорака! изгледа како одлична камера, но претпоставувам дека само времето ќе покаже.

 9. R *** s -

  за да го направите тоа, 30 може да биде совршен за користење на тастатурата за да не се инсталира на вашиот компјутер

 10. E *** i -

  Изгледот е одлично, Жалката пакување не е многу добра. За таква цена можеше да беше-би и получше, и не најде сериски број за регистрација. По инсталацијата може да додадете отзыв

 11. R *** o -

  Одличен камери за камери, јас ќе купам уште еден во мојот друг автомобил.

 12. N *** v -

  2 може да биде сочуван. almağa dəyər.

Додадете преглед

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *