Продажба!

Пруевео H1-Плус Камера 1080P Full HD 170 степен широк агол автомобил Dvr камера за автомобили

$59.99 - $69.59

16G32GНикој
Отстрани
SKU: 32918299814 Категорија:

спецификации:
LCD екран Големина: 2.0 инчи
Објектив: 170 степени целосна стаклена леќа
Видео резолуција: 1080P FHD / 720P HD
Формат на датотека: Видео: MOV, Фото: JPG
Снимање на јамки: Поддршка
Аудио снимање: Вклучено / Исклучено
Микрофон / звучник: Поддршка
Јазичен систем: англиски
Датум на датум: Поддршка
Широк динамички опсег: Поддршка
Тип на интерфејс: Мини USB
Влезен напон: DC 5V
Батерија: Нема батерија, туку вграден кондензатор
Копче за заклучување при заклучување: Поддршка
Функција за обновување на датотеката за исклучување: Поддршка
Мемориска картичка: Поддршка до 128GB Class10 Micro SD картичка

Pruveeo H1 Plus Dash Cam

320-степен Ротирачки

320-степен ротирачки агол на гледање од 170 степени со широкоаголен објектив со висока резолуција за Uber, Lyft, такси, лимони итн. Може да снимате внатре или надвор од автомобилот.

3M лепило за монтирање и вшмукување

Пакетот вклучува: H1-Плус касета Кабел за полнење за во автомобил 3M приклучок за прицврстување на лепило Напојуван од внатрешен кондензатор Напојуван од внатрешен кондензатор, има поголема отпорност на топлина до степен на 180 по Фаренхајт.

Full HD видео снимка

FULL HD 1920 × 1080 Снимање на 30 fps. Камерата автоматски работи автоматски. Започнува снимање кога моторот е вклучен и застанува кога е исклучен. Интервал на јамка Снимање на микро SD-картичка. Совети: Поддршка на меморијата се 16GB, 32GB, 64GB и 128GB. Стандардниот формат на датотеки за 64GB и 128GB картичките е NTFS, ве молиме форматирајте го на exFAT на вашиот компјутер и потоа форматирајте го повторно на камери за камери пред да можете да го користите. Препорачуваме SanDisk & Transcend High Endurance micro SD картичките.

Тежина0.4 мл
димензии16 × 12 × 8 во
Тип на предмет

Автомобил DVR

Посебни карактеристики

Циклично снимање, широк динамички опсег, G-сензор, LED дисплеј, ноќно гледање, автоматско балансирање на белата боја, снимање на циклус, дисплеј за време и датум, супер кондензатори

Интерфејс

Микро SD / TF, AV-Out, USB2.0

Потребна е мемориска картичка

Класа 10

Име на бренд

PRUVEEO

OSD Language

Француски, шпански, германски, руски, италијански, јапонски, кинески (традиционален), англиски, кинески (поедноставен)

Екран на допир

Не

Видео формат

AVI

GPS логер

Никој

Покажи големина

<3 "

Режим на собранието

Пренослив рекордер

Производител на чипсети

Новатек

Резолуција на камерата

1920 × 1080

оригиналниот пакет

Да

Сооднос на екран

4: 3

Макс надворешна меморија

128G

Сензор за слики

Sony IMX323

Број на објективи

1

Фрејмови во секунда

30

Видео код

H.264

Батерија

Никој

Агол на гледање

150 -160 ° °

Пиксели

500Mega

Осврти

Нема коментари сеуште.

Бидете први кои ќе ги разгледате "Pruveeo H1-Plus Dash Cam 1080P Full HD 170 степен широк аголен автомобил Dvr камера за автомобили"

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *