Продажба!

Pruveeo D7 Автомобил Dvr 4K WIFI Dash Cam Автомобили Камери

(1 клиент преглед)

$58.99 - $73.15

16G32G64GBНикој
Отстрани
SKU: 32919210988 Категорија:

2160P Ultra HD визуелна револуција

Најсовремен чип на NT96663 во индустријата, опремен со OV4689 ултра-висока дефиниција сензор чип. Како висока дефиниција, деликатна и моќна, се чини дека е извонредно. D7 ќе го сподели со вас 2160P Ultra HD визуелната бура.

2160P Ultra HD е појасно од HD

2160P Ultra HD е нов стандард за анализа на дигитални филмови и дигитални содржини. 60% е појасно од обичните 1440P и 2 пати повеќе јасно од 1080P! Снимањето ефект е светло, многу јасно, а деталите се убави.

1080p / 60fps, квалитетот на сликата е поделичен. Вообичаениот автомобил dvr може да снима само 30 рамки / и во 1080p резолуција, што е лесно да се замаглува со голема брзина и се произведува бришење, додека Rexing car dvr може да снима 1080p / 60fps, брзо возење со јасно видео, богата со детали, ефектот може да се спореди со спортски камери.

Поддршка за WIFI Кога сообраќајниот полицаец треба да добие докази во спорот, обичниот автомобил dvr треба да користи читач на картички за да ја поврзе TF картичката со компјутерот. По тешка операција, видео репродукцијата може да се гледа. На автомобилот Rexing dvr D7 треба само да се отвори мобилниот телефон APP и да се поврзе со автомобил dvr WIFI, сообраќајната полиција може да гледа видео репродукција на самото место.

Тежина0.5 мл
димензии10 × 7 × 7 во
Тип на предмет

Автомобил DVR

Посебни карактеристики

Циклично снимање, широк динамички опсег, Wifi функција, G-сензор, LED дисплеј, ноќно гледање, автоматско балансирање на белата боја, снимање на циклус, откривање на движење, дисплеј за време и датуми

OSD Language

Арапски, француски, шпански, германски, руски, италијански, јапонски, кинески (традиционален), холандски, англиски, кинески (поедноставен)

Интерфејс

Микро SD / TF, AV-Out, Wi-Fi, USB2.0

Режим на собранието

Скриен тип

Потребна е мемориска картичка

Класа 10

Име на бренд

PRUVEEO

Екран на допир

Не

Видео формат

AVI

GPS логер

Никој

Покажи големина

<3 "

Производител на чипсети

Новатек

Сооднос на екран

16: 9

Резолуција на камерата

1920 × 1080

оригиналниот пакет

Да

Агол на гледање

170 °

Батерија

Вграден во

Макс надворешна меморија

64GB

Сензор за слики

Sony IMX323

Број на објективи

1

Траење на батеријата

5 минути

Видео код

H.264

Пиксели

500Mega

Фрејмови во секунда

60

1 преглед за Pruveeo D7 Автомобил Dvr 4K WIFI Dash Cam Автомобили Камери

  1. A *** o -

    Видео регистратор шел многу долго - 2месяца! И почему-то через Латвийскую таможню. Сам же регистратор добар, читкое изображение, понятное меню. Изгледи солидно. Рекомендую.

Додадете преглед

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *