Продажба!

Pruveeo Автомобил Dvr D700 7-инчен екран на допир Резервни копии камери Црвениот камери напред и задниот двоен канал со камера за назад поглед наназад

(1 клиент преглед)

$59.99 - $69.59

16G32GНикој
Отстрани
SKU: 32915197891 Категорија:

За Pruveeo А високо-технолошкиот претпријатие ангажирано во R & D, производство и дистрибуција на потрошувачка електроника, бидејќи е основано во 2000. Главните индустрии вклучуваат Dash Cam, акциона камера, таблет компјутер и GPS навигациски уред. Со напредни објекти и искусен инженерски тим за истражување и развој, се посветуваме на реформи и иновации на дигитални производи. Ние работиме со многу водечки светски OEM / ODM клиенти. Нашите производи се широко прифатени од страна на клиентите од повеќе од 20 земји низ целиот свет.

7 "екран на допир за лесна употреба

Спецификации: Големина на екран: 7 инчи Преден објектив: 150 степени целосна стаклена леќа Предна видео резолуција: Full HD 1080P / 720P (30fps) Заден објектив: 90 степени Задна видео резолуција: VGA 480P (30 fps) Формат на датотека: Видео: AVI, Photo : JPG снимање на јамки: Поддршка ПОМОШ СО РАЗВРЧУВАЊЕ / ПАРКИРАЊЕ: Поддршка Аудио снимање: микрофон / звучник за вклучување / исклучување: Јазичен систем за поддршка: англиски Датум на објавување: Поддршка Широк динамички опсег: Поддршка Тип на интерфејс: Мини USB Влезен напон: DC 5V

Автоматско прикажување на сликата за паркирање

Вградена батерија: 320 mA

Копче за заклучување за итни случаи: Поддршка за исклучување на функцијата за враќање на датотеки: Поддршка за мемориска картичка: Поддршка до 32GB Class10 Micro SD картичка (не се вклучени) Пакетот вклучува: Pruveeo D700 Кабел за задната камера (водоотпорен) Заден кабловски кабел (19ft) Полнење во автомобил Прирачник за кабел (12ft) Камера Pruveeo D700 камери со двоен објектив со поглед на огледалото има две камери и ретровизорот 7 инчи. Должината на задната камера (WATERPROOF) е 19 стапала. Кога ќе се почитувате, на екранот автоматски ќе се прикаже сликата на задната камера. Лесна инсталација и работа Едноставно се вклопува во вашиот постоечки ретровизор и инсталирајте го кабелот во внатрешноста на кабината на автомобилот и приклучете го во запалката на цигари. Вие само треба да се врзуваат Црвена жица во вашиот резервната светла (12V).

Тежина0.7 мл
димензии34 × 9 × 8 во
Тип на предмет

Автомобил DVR

Посебни карактеристики

Циклично снимање, следење во реално време, широк динамички опсег, G-сензор, LED дисплеј, двоен објектив, ноќно гледање, автоматски баланс на белата боја, снимање на циклус, приказ на време и датум, микрофон, со ретровизорско огледало

Интерфејс

Микро SD / TF, AV-Out, USB2.0

Потребна е мемориска картичка

Класа 10

Пиксели

200Mega

Име на бренд

PRUVEEO

OSD Language

Француски, руски, португалски, италијански, јапонски, кинески (традиционален), англиски, кинески (поедноставен)

Екран на допир

Да

Видео формат

AVI

GPS логер

Никој

Режим на собранието

Огледало на задното стакло

Сооднос на екран

16: 9

Покажи големина

7Inches

Резолуција на камерата

1920 × 1080

оригиналниот пакет

Да

Батерија

Вграден во

Траење на батеријата

5 мин

Макс надворешна меморија

64GB

Видео код

MJPG

Сензор за слики

Sony IMX323

Фрејмови во секунда

30

Број на објективи

2

Агол на гледање

150 -160 ° °

Производител на чипсети

generalplus

Function1mirror

Function2: автомобил dvr камера

Функции3поврзани камери за објектив

Function4: со две камери

1 преглед за Pruveeo Автомобил Dvr D700 7-инчен екран на допир Резервни копии камери Црвениот камери напред и задниот двоен канал со камера за назад поглед наназад

  1. К *** а -

    Сметам.

Додадете преглед

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *