Продажба!

Оригинален Podofo A2 Автомобил DVR камера G30 Full HD 1080P 140 Степен Dashcam Видео регистратори за автомобили Ноќенпоглед Г-сензор Dash Cam

(56 customer reviews)

$19.35 - $30.79

КинаРуската Федерација
Не картичкасо картичка 16Gсо картичка 32G
Отстрани
SKU: 32281880884 Категорија:

Оригинален потфоно ноќна визија Full HD 1080P 140 дигитален фото апарат DVR видео камера рекордер Г-сензор CMOS сензор 2.7 "Видео рекордер Мини DVR G30

автомобил камера рекордер, автомобил камера полн hd, автомобил dvr камера видео рекордер, автомобил dvr камера, автомобил dvr; dvr; мини dvr; dvr автомобил; автомобил камери, dash камери, dashcam; цртичка камера, авто камера, камера со автомобил, видео регистратор автомобил , видео рекордер, паметен автомобил dvr, паметна цртачка камера, цртичка камера, видео камера, автоматски фотоапарат, видео рекордер, ноќен визуелен екран, црна кутија, dashcam full HD 1920 × 1080 dashcam full hd, камера за автомобил

карактеристики:

- Супер мал волумен, директен стап на автомобилите нема да го блокира видното поле, видео регистратор
1080 p ултра-широк агол леќа совршен дизајн на комбинација,
поудобно во разни прилики мулти-агол, видео снимање со висока резолуција
- Вграден сензор 1 / 3 инчен низок степен на бучава е со висок квалитет, во темни места за снимање на ултра јасна слика
- Вграден литиум електричен полнеж додека функцијата на видео
- Вграден микрофон / звучник
- Поддршка на Micro TF картичка со висок капацитет
- Автоматско подигнување видео функција автоматски
- Со функција на одложување на проектот, спречи оштетување на автомобили моментална пулсна струја машина
- Г-сензорот

спецификации:

 • > G-сензор: поддршка
 • > LCD екран Големина: 2.7 LTPS 16: 9
 • > Чип: podofo
 • > Објектив: ултра-широк агол на леќа со висока резолуција од X + A +
 • > Датотеки Формат: AVI.
 • > Сензор за слика: AR0330
 • > Видео резолуција: 1920 * 1080; 1280 * 720; 848 * 480; 640 * 480
 • > Снимање на видео формат: AVI, аудио: AAC
 • > Јазик: португалски / англиски / руски / поедноставен / традиционален кинески / јапонски / француски / шпански / германски / италијански
 • > Continuour Loop Video: Бесшевни снимања на јамки, не влегувајте втора
 • > Автоматско вклучување / исклучување: Поддршка за автоматско палење, исклучете го исклучувањето
 • Интерфејс: Поддршка USB; HDMI;
 • > Детекција на движење: Поддршка
 • > Ноќна визија: Поддршка
 • > Синхронизација на времето: Поддршка
 • > Формат на фотографии: 500W
 • > Поддршка на мемориска картичка: Поддршка TF (MAX32GB)
 • > Вграден стерео: Поддршка
 • > Видео формат: PAL / NTSC
 • > Фреквенција: 50HZ / 60HZ
 • > USB функција: USB-диск; PC-камера; Полнење
 • > Интерфејс за напојување: 5V 1A
 • > Систем бара: Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7, Ма

Пакетот содржи:

1x Оригинален Podofo G30 Автомобил DVR камера (црна / сребрена / злато)
1x конзола за автомобилска камера
Полнач за автомобили 1x за камери за камери
1x USB кабел за автомобили Dvrs
Прирачник за 1x за автомобилска камера

Ве молиме потсетете се:

1.Таа треба микро SD картичка, која треба да биде оригинална и со голема брзина C10, 4-32GB.Be carful има многу копии во марката
2. Не полнете преку USB кабел од компјутер, ве молиме да наплаќате преку полначот за автомобили 12V.
Може да ја запали матичната плоча ако е во камиони со моќност 24v, ве молиме додадете 24v во 12v конвертор.
3. За да се задржи возењето безбедно, бидејќи температурата на автомобилот е многу висока кога се на отворено во лето, ако е голема батерија, тоа ќе биде лесно да се експлодира, па батеријата на автомобил DVR се произведува многу мала. Батеријата е само за да го зачувате видеото кога ненадејно се исклучува. Затоа ве молиме наплаќате преку автомобил полнач кога се користи.
4. Како да ја затворите снимањето?
a> Ве молиме вклучете ја циклусната снимка во менито.
b> Ве молиме форматирајте ја картичката во камерата пред употреба.
c> Ве молам, исклучете го или исклучете го G-сензорот поради високата чувствителност, ќе заштедите многу видеа кои не можат да бидат опфатени со циклус, така што картичката е наполнета наскоро, а потоа го запира видео.
5. Агол на гледање:
Аголот прикажан на екранот не е аголот на гледање, ве молиме да го пуштите видео на компјутер, тој ќе биде поголем и појасен отколку во регистраторот.

видео камера, видео рекордер, регистратор автомобил, видео DVR, видео регистратори за автомобили, видео регистратор, регистер, видео рекордер, регистратор автомобил, видео регистратор, видео регистратор, видео регистратор, ; dvr; видео рекордер; видеорекордери за автомобили; регистратор; рекордер за автомобил; Dvr

Тежина0.35 мл
димензии20 × 14 × 12 во
Тип на предмет

Автомобил DVR

OSD Language

Корејски, тајландски, француски, шпански, германски, руски, португалски, италијански, јапонски, руски, кинески (традиционален), англиски, кинески (поедноставен)

Посебни карактеристики

Циклично снимање, LED осветлување, следење во реално време, G-сензор, LED дисплеј, ноќна визија, SD / MMC картичка, снимање на циклус, откривање на движење, дисплеј за време и датуми

Интерфејс

Микро SD / TF, USB2.0, HDMI

Макс надворешна меморија

32G

Потребна е мемориска картичка

Класа 10

Видео формат

AVI

Име на бренд

podofo

GPS логер

Никој

Режим на собранието

Пренослив рекордер

Сооднос на екран

16: 9

Траење на батеријата

Никој

Резолуција на камерата

1920 × 1080

оригиналниот пакет

Да

Батерија

Вграден во

Екран на допир

Не

Видео код

MJPG

Број на објективи

1

Фрејмови во секунда

30

Сензор за слики

1 / 4 CMOS CMOS

Пиксели

500Mega

Производител на чипсети

podofo

Покажи големина

2.7 "

Агол на гледање

140 °

56 прегледува Оригинален Podofo A2 Автомобил DVR камера G30 Full HD 1080P 140 Степен Dashcam Видео регистратори за автомобили Ноќенпоглед Г-сензор Dash Cam

 1. S *** s -

  Товар пришёл через месяц. Упаковка беше обична со вакуумски пакет. Камера работи добро во принцип. Снимает одлично како во текот на ноќта, така и во текот на денот. В принципе все нравится. Продавец общался хорошо и быстро отвечал на все вопросы.

 2. S *** v -

  Получил, все работает) спасибо продавцу)

 3. P *** n -

  Качество видео хорошее, выглядит очень достойно, комплектация хорошая. Пришёл за полторы недели

 4. A *** v -

  Пришёл быстро, все ок

 5. D *** a -

  Очень классный и удобный, упаковано всё отлично, даже приехал в коробочке и с паролоном

 6. A *** v -

  Все хорошо

 7. A *** v -

  Регистратор пришел брзо, квалитетот е добро, е одличен! проверил все работает, понравился, рекомендую к покупке !!!

 8. P *** d -

  товаром довольна, все работает, в комплекте есть провода

 9. S *** r -

  Пристигна во Москва за два дена, принесе до домови. Очень доволен. Работу не проверувал. Все аккуратно. Рекомендую

 10. V *** v -

  регистратор отличный) стоит своих денег) очень быстро отправили и доставили прямой домой за 4 дня) здорово) спасибо !!!

 11. D *** v -

  Все отлично!)

 12. S *** a -

  Всё работает, качество съемки среднее, доставка 10 дней до Смоленска. Очень лёгкий. Спасибо продавцу, рекомендую.

 13. A *** v -

  хороший регистратор. радио фонит от зарядки

 14. A *** n -

  Брза испорака. Рекомендую.

 15. A *** v -

  за овие пари супер

 16. A *** y -

  товарот целосно следи, пристигна за 20 по ден, но поштата на Русија како и секогаш поднела 2 недели бараше пошта, продавач общительный, да помогне во пребарувањето на пратката, продавачот препорачува, испратил брзо дојде брзо, но нашата пошта е пи ... .ц

 17. На -

  Доставка 3 дня очень быстро. Работает всё супер. В ночное время номера читаются.

 18. S *** i -

  качественный регистратор, рекомендую.

 19. E *** r -

  регистратор хороший, изображение отличное и соответсвенно памяти на карте маловато т.е. поставил флешку на 8 Гб хватает само на час записи. Пробовал менять качество, сильной разницы не чувствовал. Ко ми в раце дошол через 23 дня. Продавца препорачую.

 20. V *** n -

  качество достойное. снимање на ниво во дневно и во ноќно време. брзо снимается с крепления

 21. V *** y -

  Регистратор нормальный, работает. Пластикот изгледа дешево, но тешко дека тоа влијае на неговото работење, поточно резултат на ниската цена на уредот. В общем рекомендую.

 22. G *** а -

  Товар пришел быстро, принесли домой, большое спасибо. Визуально- все в порядке, надеемся, что не подойдет в работу.Сказали на 32гб, доставка из РФ. Превод е на руски. Поработувајте- отзыв дополним.

 23. Е *** а -

  Очень, очень быстро! Всё соответствует описанию и даже лучше !!!! Големо спасибо продавеццу.

 24. Е *** n -

  Доста едноставно оган два дена и тој е во раце. Флешку отформатировать прям в регистратор. Пишете нормално презапишување на флешки постои по заполнување. По качеству видео обща обстановка видно и добро

 25. R *** r -

  товар не пришел, продавец вернул деньги, хотя и не сразу

 26. M *** v -

  камера крутая. принес курьер к дому. все проверил работает.

 27. K *** k -

  Все ок

 28. E *** v -

  Заказ оформил 19 апреля (пятница), 22 апреля (понеделник) I was brought by a courier, ordering from the Russian Federation. Доставата добивала многу брзо! Упаковано добро, дошло во целост и безбедноста. Полностью соответствует описанию. Во комплетот се наоѓа автомобилот за полнење мини USB, кабел за поврзување со компјутер, држач, и инструкции на руски јазик. Автоматско вклучување при завод на моторот и исклучување при паркирање, има движечка сила и удар. Качењето записи не е лошо, добар агол на гледање, може да се види и двете страни и дрвја по нив. Ноќе не проверувал, за квалитет не можам да кажам. Меню на русском. Надеюсь все будет долго работать, пока я очень доволен.

 29. G *** s -

  Одличен аппор за тие пари.

 30. P *** y -

  Агрегатот закажал 12.04.19 на пошта беше веќе 20.04.19g. Забрал 22.04. Коробка целая. Всё в комплекте. Установил во машину пишува добро, флешку купил во продавница на 32gb без проблем. Во општ товар препорачувам. Во текот на користењето на одговорот

 31. L *** s -

  Llego en tiempo prudente.Myy има презентација, таа е подготвена за калидад. Соодветно се инсталира. Gracias.

 32. К *** а -

  Регистратор работи две недели. Сите нрааится. Большой екран. Хорошая резкость. Муж сега така же хочет. Спасибо !!!

 33. N *** M -

  Все пришло быстро

 34. B *** v -

  Доставен за 8 денови (доставување од РФ) со куриер на домот. Во работата додека не проверувал, но, на крај, инструкцијата е напишана со човечки јазик, не е Гугл-превод. Пакувано одлично, во кутија, без оштетувања.

 35. S *** s -

  зошто дојде без инструкции?

 36. S *** g -

  Многу добар

 37. A *** v -

  все работает

 38. C *** n -

  Јас сум импресиониран од единицата. Прирачникот за употреба не е одличен, но изгледа прилично лесен за употреба, иако најверојатно не ги користам сите карактеристики.

 39. G *** s -

  всё нормально, всё работает Я доволен

 40. M *** A -

  спасибо, быстро

 41. Лука -

  Одличен производ со одличен квалитет

 42. Потер -

  Целосно омилен производ со добар квалитет и време на испорака

 43. A *** w -

  Заказ пришёл быстро, меньше недели, всё целое, не битое, не мятое, регистратор работает правильно, все функции работают, качество соответствует заявленному, осталось только проверить уже в машине.

 44. A *** v -

  Хороший регистратор. Уже втора купил.

 45. G *** g -

  Пока все нормально

 46. V *** o -

  До московского региона за 3 дня

 47. Госпоѓица -

  Најдоброто нешто што го сакам е да го направите 15

 48. M *** g -

  Среќен со производот AAA +++

 49. E *** v -

  Спасибо товар пришёл всё хорошо.Работает самое главное

 50. Y *** O -

  многу быстрая доставка.

 51. М *** м -

  Классный регистратор.

 52. R *** l -

  Пришло в достойной упаковке, в целостности и сохранности!))

 53. Клиент -

  Посылка не пришла. 63 ден во пат. Во следење напишано. Отфрлено по барање на клиентот. Отвори спор. Деньги вернули. Жал поминато време.

 54. R *** v -

  все супер !!!!!!!!!!!

 55. N *** a -

  Доставка быстрая. Регистратор отличный.

 56. K *** v -

  Испрати брзо, курьер привёз закак прям в раце. Продавачот общительный и готов прийти на помощь, если это потребуется.

Додадете преглед

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *