Продажба!

Junsun S590 4K Ultra HD GPS кабина со касета 2160P 60fps ADAS Dvr со 1080P Sony сензор Ноќна камера со заден камерен објектив Dual Lens Dashcam

(32 customer reviews)

$75.90 - $131.78

КинаПолскаРуската ФедерацијаШпанија
Додај 32GBДодај 64GBНема ТФ картичка
Отстрани
SKU: 32932974025 Категорија:

AliExpress Топ 10 марки, вреди да се верува; Junsun Официјалната продавница има 1000K + фанови, популарни меѓу клиентите.
Сите производи се донесе строги тест за квалитет пред пратката, бидете сигурни дека со висок квалитет.
Откако ќе се потврди плаќањето ќе се испрати во рамките на 48H од Кина магацин, и бродот 24H од локален магацин, ES, ЕУ, RU, PL Магацински Испорака. (Работен ден)
Ако производот има проблем во 365 DAY по потврдувањето на потврдата, ние ќе ја замениме новата машина директно за вас, но Ве молиме контактирајте со нас прво за да го решите проблемот со продажбата.
Оваа гаранција не важи за штета предизвикана од несреќа, злоупотреба, злоупотреба или модификација на производот.

Главни карактеристики: -4K Резолуција -> Разликувајте од други 1080p камери, нашиот автомобил DVR обезбедува видео резолуција високо до 2880X2160p @ 24fps. > Соработувајте со 170 широк агол и голема решетка F1.8, обезбедете помалку слепи точки, постигнете најдобар квалитет на сликата; > Кристално чист 4K видео резолуција квалитет толку добро што ќе забележите за разлика од кој било друг кабина за касење (ТОПЛИЧНИ И ВАЖНО СОВЕТИ: Уредот треба да се поврзе со оригиналниот автомобил полнач, а потоа работи добро, бидејќи уредот е 4k со висока резолуција, потребна е голема потрошувачка на енергија работа, ако користите друг полнач или не наплаќате во автомобилот, екранот ќе трепка или уредот ќе се скрши поради нестабилен напон и струја. Пред евиденција ве молиме користете класа 10, TF картичка, формат картичка во уредот за 3-5 пати Прво - GPS Trackers - Со способност да се поправи правецот, брзината и координатите на движењето на снимањето на видео, и може да се гледа со видео плеер во компјутер; - Силен процесор -> Напреден чип Novatek 96663, кој е дизајниран за да ги постигнете најдобрите видео резултати во формат на Super HD.> Сензорот на сликата на предната камера е OV4689, со широка решетка од ширина 170 Wide Angle и F1.8, овозможува да ги постигнете најдобрите резултати од снимањето на видео во различни услови и d начини на работа. > 1080P Задната камера (опционално) се комбинира со Sony 323 сензорот, широкиот агол на 170 обезбедува помали слепи точки, снимајте попрефинета слика од кога било досега

Real Shot Picture Реални снимки се обезбедени од нашите клиенти, реално шоу

2880 * 2160P Ултра HD снимање Овој DVR е комплетен систем за напред и назад камери, кој ве поддржува во секој патен инцидент. Разликувајќи се од други 1080p камери, нашиот автомобил DVR обезбедува видео резолуција високо до 2880X2160p @ 24fps и 2560 ×[Email заштитени] OV4689 и Sony Сензорите за слика во предните и задните апарати снимаат супер-остри видео и добро функционираат за ноќно возење

Резолуција на 4K

Неверојатен видео квалитет со 2160p снимки за патувањето.

Ноќна визија - HDR технологија

Единствениот видео систем со висок динамички опсег (HDR) за супериорна компензација за слаба осветленост - реагира на услови на екстремно светло, исто како вашето око, балансирајќи ја експозицијата и светло / темните точки, секогаш ќе уживате во оптимален ноќен вид.

Напреден процесор

Напреден чип Novatek 96663, кој е дизајниран да ги постигне најдобрите видео резултати во формат на Super HD. Сензорот на сензорот за предната камера е OmniVision OV4689 (1 / 3), ова е една од најсовремените матрици на DVR пазарот, кој совршено се совпаѓа со големата решетка на 170 ° Wide Angle и F1.8, овозможува да ги постигнете најдобрите резултати од снимањето на видео во различни услови. Исто така, 1080P задната камера се комбинира со Sony 323 сензорот, Sony е тип на сензор за слика што се користи во камерите за неговата способност да снимаат јасни, снимки со висока дефиниција и снимки дури и при слаба осветленост;

Двојно снимање на објективот Предната камера и камерата за назад се 170 степен, базирани на моќен процесор, предната и задната камера (1080P) истовремено го доловуваат патот со детали од кристали; Топол и важен совет: кога се користи задната камера, предната камера ќе работи само со 1080P, бидејќи 2160p е со висока резолуција, процесорот не може да работи со 2160p и 1080p заедно;

Објектив со 6-стакло Леќи со стаклени лежишта 6-слој овозможуваат овој Dashcam да спречи нејасно во повеќе климатизирани средини и услови

GPS Tracker GPS функцијата е да ја сними локацијата на возењето. можеме да ја видиме брзината и начинот на возење на компјутерот преку обезбеден играч Те молам скенирај го QR на одреден оптоварувачки видео плеер ADAS Plus Направете возење со безбедни напредни алармни системи за возење (LDWS / FCWS), тоа е корисен алармен систем за да го одржите безбедното возење побезбедно. Систем за предупредување за напуштање на лента (LDWS) Посрамен или расеан возење во голема мера ја зголемува можноста за несреќа на патот. LDWS ќе го извести возачот кога возилото ќе тргне од лента со брзина над 50 km / h. Систем за предупредување за судир нанапред (FCWS) Несреќата може да се избегне со одржување на безбедно следно растојание. Системот за предупредување за безбедност на патиштата го пресметува растојанието во реално време помеѓу вашето возило и возилото пред вас, додека возите над 30 km / h во автопати или под 30 km / h во сообраќаен град, и издава рано предупредување на ниво на 3 возачот во зависност од опасноста од судир. Топол совет: кога користите adas, молам измени ги резолуциите на 1080p / 30fps; ADAS не може да се прикаже во телефонот, а нема гласовно аларм;

24 Часови Откривање на движење Режим на паркирање Автоматско префрлување во режим за паркирање кога сте го паркирале автомобилот, направете го вашиот автомобил 24h паркинг чувар. Вклучете ја функцијата за "откривање движење", камерата со цртичка автоматски ќе се снима кога камерата ќе открие движење. Оваа функција треба постојано напојување од hardwire. (Треба да се купи одделно,)

Вграден супер кондензатор

Справување со високи температури (-25 ℃ -70 ℃); Долгиот живот, и да се спречи експлозија, камерата може да работи без проблеми на високи температури

Тежина0.9 мл
димензии15 × 12 × 12 во
Тип на предмет

Автомобил DVR

Интерфејс

Микро SD / TF, Wi-Fi, USB2.0

Посебни карактеристики

Надгледување во реално време, широк динамички опсег, G-сензор, LED дисплеј, ноќна визија, откривање на движење, супер кондензатори, дигитален зум, Bult во GPS, цикличен снимање, GPS Tracker, двоен објектив, SD / MMC картичка, Снимање, Анти магла, Приказ на време и датум, Микрофон

OSD Language

Шпански, италијански, јапонски, кинески (поедноставен), француски, германски, руски, португалски, руски, англиски

оригиналниот пакет

Да

Агол на гледање

170 °

Име на бренд

Junsun

Екран на допир

Не

Траење на батеријата

Треба да се задржи полнење со оригинален автомобил полнач кога се користи

Видео код

H.264

Батерија

Никој

Фрејмови во секунда

60

Потребна е мемориска картичка

Класа 10

Режим на собранието

Пренослив рекордер

Производител на чипсети

Новатек

Сооднос на екран

4: 3

GPS логер

Внатрешна

Пиксели

1200Mega

Макс надворешна меморија

64GB

Видео формат

MPEG-4

Број на објективи

2

Резолуција на камерата

2340 × 1296

Сензор за слики

OV4689

Покажи големина

2 инчен

Резолуција на 4K

Неверојатен видео квалитет со 2160p снимки за патувањето.

Напреден сензор за слика

Предна страна: OV4689 / Назад: Sony 323

Пред камара

[Email заштитени], [Email заштитени],[Email заштитени] и повеќе

Резолуција на задната камера

1920 *[Email заштитени]

Ноќна верзија

Кристално јасни снимки

GPS Tracker

поддршка

32 прегледува Junsun S590 4K Ultra HD GPS кабина со касета 2160P 60fps ADAS Dvr со 1080P Sony сензор Ноќна камера со заден камерен објектив Dual Lens Dashcam

 1. G *** k -

  Очень задоволен со уредувањето, испорака беше малку со задржување на царинска контрола во Киев, закажана 29 март, а доби 20 април. Продавец додавил презент - "прищепку" для телефона в авто, это приятно порадовало! Рекомендую продавца!

 2. N *** n -

  хорошее качество записи видео

 3. G *** g -

  Доброго времени суток. С виду сето добро, подоцна ќе додадам рефлекти како поставување на авто.

 4. V *** n -

  Товар качественный, упакован очень хорошо, пришел быстро. Регистратором доволен, ночью снимает шикарно.

 5. A *** v -

  дошол за 10 дена. до Магнитогорска. Доставка по пошта. Качество хорошее. Две камери. Всё качественно, всё работает. Похоже дополну, како снима.

 6. Y *** I -

  Добро попладне. Производот е многу добар. Пристигна во брзо време. Пакувањето е одлично. Искусен и работи совршено. Јасна фотографија. Јас го препорачувам. Му благодарам на продавницата.

 7. P *** n -

  На телефонот е поставена апликацијата RoadCam, а на ПК дома по многу долги пребарувања NEXTBASE Replay3. Осталните програми или глупи, или не правилно покажаа брзина и не оние координати. Грешном делом думал что дохлый GPS. Хотел да се отвори спор, не успеа, помина повеќе од 15 дена. Сега все устраивает, все работает, все рады! Сам регион на љубителя. Скажу само што мене устроива, како зборував порано - трето гратис не брак!

 8. Клиент -

  Овде е супер рапа, соло наспроти проба

 9. T *** b -

  Многу добро пакување. Дозволете ми да пробам.

 10. A *** ç -

  Производот е вграден во царинската тарифа царина 89.2 except, освен дека производот е извонреден ..

 11. Б *** б -

  Високо препорачуваме овој производ.

 12. S *** v -

  Все работает все супер спасибо !!!

 13. Клиент -

  одлично. опись соответствует. упаковано на совесть. осталось установить.

 14. Б *** б -

  благодарам! Брза испорака и добар квалитет! совршено!

 15. E *** P -

  Функција правилно. Може да се пофали дека вашиот GPS-уред е зачуван. Заради тоа што не можеше да се произведе, не е можно да се преокупира што ќе се случи со 5. Тој е многу важен за вас.

 16. Јас *** o -

  Получил, все работает, рекомендую

 17. Јас *** n -

  Доставка бистра од Русија. Пока сè работи без коментари. Запишување 4K.

 18. A *** o -

  Работает отлично, номера встречных видно до 100 км / ч.

 19. Алберт -

  Овој производ има висок квалитет со одлични карактеристики. Неверојатен производ

 20. Војводата -

  Целосно омилен производ. Ви благодариме за навремена испорака

 21. крајот -

  Ова е најдобрата локација за да се најдат такви видови на одлични производи

 22. A *** v -

  регистратор работи само карта памяти нет

 23. P *** t -

  Gyors kiszállítás, tökéletesen működik! Köszönöm!

 24. A *** s -

  Одличен квалитет, препорачувам.

 25. K *** v -

  OK

 26. F *** i -

  Pas encore testé, referai un avis plus tard

 27. V *** i -

  Проверен, работат и двете камери. Како поставување на авто, дополнување отзыв. Визуально всё качественно. Упаковка четкая, продавец красавчик.

 28. G *** g -

  Како секогаш молодцы оперативно!

 29. V *** a -

  Todo Ok.

 30. M *** g -

  Одличен производ, снимањето е мазно и чисто на двете камери. Ако двете камери се користат истовремено, максималната резолуција достапна е FullHD, ако користите само предната камера да достигне 4K. Каблите се со доволна должина. Описот одговара на пристигнатиот производ. Продавницата се покажа сериозна.

 31. Б *** к -

  Одличен квалитет! Треба малку време за почеток, но работи прекрасно

 32. D *** k -

  Задната камера е многу добра. Такая-же как передняя. Картинка четкая. Обзор широк. Картите на меморијата Samsung не читает, обрати на тоа внимание.

Додадете преглед

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *