Продажба!

E-ACE автомобили DVR 3 фото апарати леќа 4.0 инчен Dash камера двоен објектив со камера за ретровизор видео рекордер авто регистар dvrs цртичка камера

(51 customer reviews)

$26.65 - $41.06

КинаРуската Федерација
Нема ТФ картичкаСо 16G TF картичкаСо 32G TF картичкаСо 8G TF картичка
Отстрани
SKU: 32894922089 Категорија:

↑↑ Снименото видео беше компресирано од 1080P до 720P кога се прикажува, вистинското снимено видео е појасно од овој ↑↑ Почитуван купувач, Pls ме чита пред да направите ред. 1.За полнач · Автомобил DVR треба да се користи во автомобил, и користете го оригиналниот полнач за поврзување со работа на запалка. 2.За SD картичка · Автомобил DVR треба да користат 100% оригинална Класа 10 TF картичка, и над 16GB. 3.Нашата гаранција. Ние сме производител, нашите производи се директна продажба, ниедна репродукција и ние можеме да им помогнеме на нашите купувачи да ги решат сите проблеми. Дојдете кај нашите DVR за автомобили, ако имате проблем со квалитетот, во 1 месец, ќе замениме нова добра за вас . Во 6 месеци, ние ќе го поправиме за вас слободно. 4. Добие нашите купони, ќе ви помогне да заштедите повеќе пари 5. Топла Продажба

E-ACE автомобили DVR 3 фотоапарати објектив 4.0 инчен Dash камера двоен објектив со камера со ретровизор видео рекордер Авто регистар Dvrs Карактеристики на камери и спецификации: ● Големина на екран: 4.0 инчен IPS екран ● Чипсет: QuadCore процесор, поддршка 3 Camara леќа
● Резолуција на камерата: Предна камера: 1920 *[Email заштитени]; Во внатрешноста на Камара: 3.0MP, 640 *[Email заштитени]; Назад камера: 3.0MP, 640 *[Email заштитени]
● Агол на гледање на камерата: Предна камера: 170 степен, внатре Камара: 120 степен; Назад камера: 140 степен
● Отвор на камерата: F2.0 Голема апертура (предна Camara)
● Видео Код: H.264
● OSD јазици: англиски, руски, тајландски и други светски јазици (Ако сакате други јазици, кажете ни, ние ќе ви помогнеме да го додадете)
● Функции: G-сензор, дигитален зум, детекција на движење, снимање на циклус, дисплеј за време и податоци, со ретровизор, широк динамички опсег, предводена светлина
● Батерија: Вграден (за 300-450 mAh)
● Објектив на 3 камера: со истовремено снимање на предната и внатрешната камера Camaras, предната и задната Camara Lens снимање во исто време, поддршка на сликата на екранот со слика
● Предна леќа на фотоапаратот: Целосен објектив за 6 очила за очила
● Објектив со поглед наназад: со светилка за светилка 4 за ноќна визија
● ON / OFF автоматски: Поддршка, кога машината за префрлување на автомобил, Dvr ќе се вклучи автоматски и ќе почне да снима
● Паркинг монитор: Поддршка, предложете да купите трансформаторска линија за 24 часа Паркинг контрола
● Боја: црна (Забелешка: Сега имаме само црно за овој). * Листа на пакувања ● 1 x Пакување кутија
● 1 x DVR
● 1 x полнач за автомобили
● 1 x држач
● 1 x Упатство за корисникот
● 1 x камера за назад поглед со кабел 6 Meters (опционално) * Забелешка: 1. DVR е компатибилен само со автомобили кои имаат напојување со 12V. Едно напојување со 24V ќе ја запали матичната плоча. Ако сакате да користите 24V, ве молиме додадете 24V во 12V конвертор 2.Нашиот DVR автомобил е FHD 1080P видео рекордер, мора да користиме висококвалитетна класа 10 TF картичка, која било картичка со мал квалитет / мала брзина TF не може да ги поддржи нашите DVRs работа нормално, ако не можете да бидете сигурни дека имате добра TF картичка, ве молиме да ја купите нашата оригинална TF картичка заедно. EA888 Автомобил Dvr Со 3 фото апарат 1. Преден изглед 2.Car Внатрешен приказ 3. 3 Објектив за камера 170 Степен Агол + F2.0 Апертура Карактеристики на EA888 Имаат EA888, не треба да се загрижени подолу Проблем 1 Не загрижена инает несреќа 2 рекорд автомобили внатре видео заштитете автомобили од крадци 3 понуда доказ за полицијата Две се избираат за вас Можете да изберете објектив од 2 камера (без леќи за заден кадар) ако не користите леќи за задни камери. И клиентите 85% ќе одберат објектив од 3 камера (со објектив од задната камера) 2 објектив - предно + внатрешно снимање Предниот објектив + внатрешен објектив е снимен во исто време, предната леќа е широк агол на 170deg, внатрешната леќа е широкоаголен на 120deg, уживајќи среќно патување со семејствата, не заборавајте снимајте ги сите среќни видеа навремено. Прилагодлив држач за објектив и камера Без леќи за задни камери Дали сте се загрижени за проблемот? Ако ја инсталирате задната камера, Кога се менува, dvr автоматски се префрлува за да се прикаже сликата на задната леќа, а целиот екран го прикажува реверзибилноста со помош на задната средина.

Водоотпорен заден објектив со заден заден кадар со 4 LED светла и кабелот е 6 метри, автоматско полнење кога се враќа. Три фотоапарати на сличен приказ Освен предниот и задниот изглед, можете исто така да набљудувате се што се случува во автомобилот. Може да изберете друг режим за гледање екран, пред и по двојниот запис, автомобил внатре и надвор од истиот запис, широк широк - квалитет на слика со висока дефиниција, поширок вид, возење посигурно. 4.0 инчен IPS екран на екранот 4.0-инчниот IPS HD екран е повеќе интуитивен, јасен и деликатен. F2.0 Голема решетка 6 стаклена леќа и F2.0 голема решетка, висока пренос на светлина, остар кристално јасно враќање на вистинската слика. Повеќе функции Снимање на циклус на 1.За снимање на циклус: Кога TF картичката е полна, Dvr автоматски ќе ги избрише претходните видео фајлови и постојано ќе снима постојано 2.G-сензор: Dvr ќе ја заклучи моменталната видео датотека автоматски кога ќе има пад, како што е несреќата 3 . Детекција на движење: Кога некој се движи напред пред Dvr / Car, Dvr автоматски ќе почне со снимање Проверка на паркирање Ако DVR биде шокиран од било какви надворешни сили, како крадец кога се паркира, ќе се вклучи автоматски да снима. (Забелешка: Вградената батерија на автомобилот Dvr не може да поддржува работа долго време, ако сакате 24 часа Parking Monitor, ве молиме купи нашиот трансформаторски кабел (Паркинг кабел)) Широк динамички опсег (WDR) Има чувствителност при слаба осветленост и режим на широк динамички опсег (WDR), што дава исклучителни перформанси дури и во слабо опкружување. Видео екранот EA888 Детали за екранот EA888 Екран EA888 Листа на пакети-со објектив за назад зум Бидејќи различните сериски производи, Сопствениците може да се разликуваат, благодарам за разбирањето Вметнете ја мемориската картичка правилно, ве молиме погледнете го следново. За инсталација на задната камера
Ве молиме поврзете ја црвената жица на задната камера со позитивниот пол (+) на силата на задната ламба на автомобилот.
а потоа приклучете го полначот на автомобилот во запалката за пуштање за да го напојувате автомобилот dvr.
Кога ќе го добиете вашиот автомобил во обратна опрема, автомобилот dvr автоматски ќе се префрли на задната камера со паркирна линија.
Тогаш функцијата за автоматско враќање ќе работи. -

Ве молиме погледнете го точниот метод на полнење подолу. Предупредување: Ве молиме, користете го нашиот оригинален полнач за да го поврзете Dvr со вашиот автомобил.

Не користете погрешен метод за полнење. инаку ќе ја изгубите гаранцијата. Ви благодариме за вашето разбирање!

Тежина0.75 мл
димензии20 × 15 × 15 во
Тип на предмет

Автомобил DVR

Фрејмови во секунда

25

Режим на собранието

Пренослив рекордер

Батерија

Вграден во

Интерфејс

Микро SD / TF, AV-Out, USB2.0

GPS логер

Никој

OSD Language

Тајландски, арапски, шпански, италијански, јапонски, кинески (традиционален), кинески (поедноставен), корејски, француски, германски, хебрејски, руски, португалски, руски, полски, чешки, англиски

Покажи големина

3 "-5"

Пиксели

800Mega

Сензор за слики

Cmd Ov7950

Макс надворешна меморија

32G

Посебни карактеристики

Надгледување во реално време, широк динамички опсег, G-сензор, LED дисплеј, ноќно гледање, водоотпорно, откривање на движење, супер кондензатори, други, дигитален зум, циклично снимање, со владетел, предводена светлина, двоен објектив, анти вибрации, SD / MMC картичка , Автоматско балансирање на белата боја, Снимање на циклуси, Против магла, Приказ на време и датум, Микрофон, Со ретровизорско огледало, Влијание на ударот од пренапони

Видео формат

Мов

Видео код

H.264

Резолуција на камерата

1920 × 1080

Агол на гледање

170 °

Потребна е мемориска картичка

Класа 10

Сооднос на екран

16: 9

Екран на допир

Не

оригиналниот пакет

Да

Траење на батеријата

Поврзете се со работа со полнач

Име на бренд

Е-АКЕ

Производител на чипсети

JL

3 камера леќа Dvr

EA888 Dash камера

Видео резолуција

Преден дел: 1920 * 1080P На 25FPS, 170 Степен Агол

Леќи за камера во внатрешноста

Резолуција 640 * 480P, 120 Степен Агол

Објектив за објектив за заден зум

Резолуција 640 * 480P, 140 Степен Агол

Предна леќа

F2.0 Голема апертура

3-во-1 видео рекордери

DVRs 3 камери

Екрански екран

4.0 инчи

Автомобилска камера

Автоматскиот регистар

Автомобилски рекордер

3-во-1 видео рекордер

Видео регистратор

Автоматски видео рекордер

Автомобил Dvr камера

HD камера

Број на објективи

3

51 прегледува E-ACE автомобили DVR 3 фото апарати леќа 4.0 инчен Dash камера двоен објектив со камера за ретровизор видео рекордер авто регистар dvrs цртичка камера

 1. N *** V -

  Видеорегистратор пришёл очень быстро. Упаковка целая. Фирменная коробка обеонута пупыркой. Установил и приклучил лесно до задната камера. Примилось да се поминат неколку часа со прокладка на кабел по салон. Кога го приклучи задната камера, тогаш се покажа дека таа се вклучува, тогаш нема. При нејзиното вклучување видеорегистраторот циклично вклучува и запира записот. И ако камера работи, то идёт сильный засвет. Додека ја исклучивте задната камера во менито.

 2. S *** v -

  Быстро, курьер принёс домой. Рекомендую.

 3. R *** r -

  Закапитал 25.03. Прошёл таможню 18.04. Получил 19.04. Установил и тестирал 20.04. Всё работает. Описанию и ожиданиям соответствует. Достоинства: Продавач дополнително положил USB читач на картички. Два шарнирных крепления: присоска и 3M скотч. Корпус, оказывается, из прорезиненного пластика. По умолчанию в меню стоял русский язык. Избирате не понадобилось. Пишува со сите камери истовремено. При вклучување секогаш покажува слика со основната и салонска камера. Штекерот беше краток за мојот приклучувач. Подобобилось дополнительно купить удлинитель для прикуривателя. Зато се спрятал во торпеда.

 4. Клиент -

  благодарение

 5. G *** m -

  добил регистратор коробочка малку помято но внатре во целост!

 6. M *** v -

  регистраторот пришел не е правилен, продавачот љубезно испратил друг. второто тоже не ахти, отключается сам по себе.то через 5 минут, то через 10, 15 минут. храна включаю постоянно. а так пишет хорошо, звук тоже пойдет. удачи всем

 7. J *** s -

  ok

 8. Y *** a -

  Јас уште не го користам

 9. N *** j -

  Действительно хороший регистратор, быстрая доставка до квартиры. Рекомендую

 10. N *** a -

  Товар пришёл быстро, кабина конечно вся мятая, а так товарот це целый. Пока не вклучила. Напиши подоцна. Спасибо

 11. Клиент -

  супер

 12. V *** k -

  Прво, во руралните средини испраќам СДЕКом директно до врата. Прогресс. Регик нормальный. Флешку на 32 видел, пишува. Да, пить не просит. Само да го напишете од батеријата треба да работи правилно во режим на следење на движењето.

 13. A *** y -

  Все работает! Лесно настраивается. Само јас не разбирам каде црниот проводник се прилепува од задната камера. А так, свои функции выполняет! Задната камера и која во салон, пишувам подолу со квалитет на сликата, но не и снимаме филм. сите различимо! Я доволен! Бери! Доставен за недела во новосибирск со купе во стан!

 14. S *** v -

  Примил за 12 денови како што е објаснето како продавачот го стави флеш на 32, препорачувај го овој продавач

 15. A *** n -

  товарот трае речиси месецот.трек следи.Оваа регистратор работи на одлично! предната камера со добар квалитет и колкот на обглерот ги опфаќа задните камења. камерата заднего вида работи со мала торможеност и квалитет на 4 ку, но не е критично. не е разбран со циклична запис. постојано требует форматирования флешки хотя носитель на 16 гб 10 класс. советую продавцу так как не первый раз у него заказываю товар

 16. D *** n -

  Посылка шла месяц до Набережных Челнов, не следила. Видеорегистратор соответствует описанию. Все работает, все отлично. Записот пишува со две камери во два одделни папки.Продавец отзывчивый, советую.

 17. R *** v -

  испорака многу брзо проверил работи добро малку грее третата камера снима плодно главната камера на четири.

 18. G *** l -

  всё хорошо, пришло довольно быстро, принесли прямо дома

 19. G *** r -

  Регистратор пристигна брзо, коробата беше скршена, во внатрешноста како да е цело цело. При вклучувањето започнува запис, детално уште не разбирали, но записот се случува, значи, работи. По употребата додадете одговорот.

 20. W *** a -

  Остварете продавач и продавач на автомобили. Сликата е прикажана, а камерата е наменета за да може да се прикаже. Chegou em 20 dias.

 21. V *** m -

  Всё супер доставка просто класс, все в полном комплекте.

 22. A *** v -

  Здравийте уважаемые покупатели, пристигна во САД брзо благодарение на Али и производителот, тие работеа многу оперативно. Авто регистратор се одликува со одлично видливо фирма, сите се во комплет, производите се квалитетно изработени, модерен дизајн, пополнувам отзыв по инсталацијата и многу благодарам за производителот и Али ...

 23. D *** o -

  Всё работает, продавец сразу поставил на русский язык, качество основной камеры очень хорошее, камера салонна не очень, доставка быстрая, отправлялась через cdek по койвером до двери. Рекомендую !!! Осврти дополну подоцна.

 24. Јас *** i -

  качество хорошее пластик тоже на ощупь приятный пишет качество тоже отличное

 25. V *** v -

  Пришол за неделю. Упакован одлично.

 26. K *** v -

  Шёл почти месяц до Волгограда, всё норм

 27. A *** a -

  на вид добар товар, останува проверка на дејства

 28. U *** f -

  описот беше точное.

 29. Y *** h -

  Преземете ја во 100 за да се обидете да го направите тоа за да се ослободи од нив од страна на производителот на изворот на оружје за да се ослободите од непријатностите

 30. M *** o -

  добар регистратор, снима нормално, во мене зошто не се исклучи при исклучување на зажигания, ќе разбираме! Доставили во текот месец месец сдек, директно во рацете на работа brought:) The corner of the box will quickly be blurred, inside everything.

 31. D *** v -

  מצלמה מצויינת

 32. F *** k -

  Добил регистратор, вставил флешку, наредил датум и квалитет. Покатаю немного и дополню отзыв. Пока все устраивает. Продавец общительный, отправил брзо.

 33. V *** v -

  Отличный товар.Спасибо продавцу.Удобный, качественный продукт.

 34. G *** O -

  Продавницата се однесуваше добро, соработуваше и задоволен сум. Имот продавачот е компатибилен, тој соработува, е сондо задоволен.

 35. L *** U -

  Примена на предметот.

 36. K *** n -

  Добар елемент. Ви благодарам.

 37. A *** r -

  все работает и соответствует описанию

 38. На -

  МНОГУ ДОБРО !

 39. Клиент -

  Одличен производ и услуга.

 40. S *** v -

  Добар производ. Предната камера е одлична, но задната и за патниците не се фаќаат во рамка ништо ...

 41. О *** р -

  מצלמה מעולה הזמנתי שתי מצלמות ושתיהם תומכות בשפה העיברית תמונה יפה וחלקה בהירות טובה אני מנה ממש ממשים המליץ ​​לקנות מהמוכר הזיה

 42. E *** v -

  Испорака во рамките 10дн. Установил на авто, работи без никакви повици. В меню выбираем рус яз.

 43. Клиент -

  Все отлично

 44. A *** v -

  не работел дисплеј пари назад

 45. S *** r -

  артиклите и облеката се рангираат на продавач на препораки

 46. F *** d -

  Très professionnel, комуникација 100%. Тоа е препорака за професионално

 47. V *** n -

  Товар доставлен быстро. Регистратор выполнен качественно, все камеры, сенсоры, запись работает. Качество записи хорошее. Получил, то что хотел. Спасибо продавцу. Одделна благодарност за подарок (адаптер за SD картички.) Рекомендую продавца и товар.

 48. К *** а -

  Добра добра функција!

 49. О *** а -

  Регистратор изгледа одлично, обложка на мекиот допир многу пријатно. Во комплет 2 вида крепления - на скотч или прибор. Во подарок продавачот положи флешку-адаптер на микро SD. Еще не вклучил, но по инструкции напишано, што може да снима само со две камери. на избор: напред и назад, или напред и салон. Дополнів отзыв после проверки.

 50. F *** n -

  Како што е опишано сеуште истражува сето тоа е одлично до сега

 51. L *** a -

  Сите брзо се испраќаат од транспортната компанија. Удачи магазину!

Додадете преглед

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *