Продажба!

цртичка камера автомобил dvr двоен len ретровизорот авто dashcam рекордер регистратор во автомобил видео full hd цртичка камп возило Две камера

(41 customer reviews)

$20.51 - $37.73

КинаРуската Федерација
DVR со 16G TF картичкаDVR со 32G TF картичкаDVR без ТФ картичка
Отстрани
SKU: 32797911353 Категорија:

цртичка камера автомобил dvr двојна леќа ретровизор ретровизор авто dashcam рекордер регистратор во автомобил видео камера полн hd цртичка камера цртичка камери во автомобил видео камера full HD ретровизорот со цртичка камера и камера автомобил dvr со две камери цртичка камера пред и задната камера во возилото камера

Карактеристики на производот:

- 4.3 инчен HD резолуција:

4.3-инчен Full-Angle со висока дефиниција LCD екран, 1080P HD квалитет на сликата, вратете ја вистинската слика.

- Вистински 1080P HD видео: Снимајте HD видео во режим 1080P. Широката аголна леќа на предната камера, може да го фати целото дејство во кристално чисто HD видео. Видео и аудио автоматски се снимаат во бесконечна јамка и се зачувуваат во мемориската картичка. Рекорд сообраќајни инциденти, сценско патување, неочекувани моменти или социјални медиуми достојни видео. - Професионална камера од 6 Glass: со користење на широкоаголен инфрацрвен увоз на филтер за стакло, 6 стаклена леќа, високата температура не ја менува бојата, напредната технологија за корекција на деформитети, што во голема мера го намалува виткањето на сликата, така што квалитетот е посовршен. Преден објектив: широк агол од висока резолуција од 170 степен А +. Заден објектив: 120 степен A + одделение со широк агол со висока резолуција. - Реверс на слика и PIP режим на екранот: Овој DVR автомобил има две камери што овозможува истовремено снимање на видео од два различни агли. Слика во екранот со слика ќе ви овозможи јасен приказ од предната и задна камера. Кога автомобилот во Rearing Gear, овој автомобил dvr автоматски ќе се префрли на погледот на сликата за камера со паркирање. - Детекција на движење, Поддршка за следење на паркирање: Кога предниот објект на камерата е во мирување, DVR ќе престане да снима, Кога камерата ќе детектира движење на објектот, DVR автоматски ќе го снима видео. - Поддршка за снимање на јамка: Кога TF картичката е полна, автоматски ќе го избрише, поранешниот видео и постојано ќе снима постојано. - Функција за ноќна визија: Пополнете светлина за да ви овозможите јасни снимки во релативно темни средини. - Јазична поддршка: кинески, руски, арапски, руски, англиски, јапонски Содржина на пакетот: - Еден објектив за камера: 1 * Кутија за кутијата, 1 * Автомобил dvr, 1 * Полнач за автомобили, 1 * Прирачник за корисници. - два објектива за камера: 1 * пакет кутија, 1 * автомобил dvr, 1 * полнач за автомобил, 1 * упатство за корисникот, 1 * заден објектив со кабел. Бело огледало и контраст на синото огледало Бела огледало (ново надградба), појасно. Подобар ефект на огледало; Сино огледало (обичен стар), заматен рефлексија на огледалото. Бело огледало, возењето побезбедно. Огледалото на ретровизорот е многу важна поддршка за возење. Бело огледало може да ни помогне подобро да ја процениме ситуацијата зад себе. Бела огледало, скриј го екранот. Целосен ретровизор, поубав, попрофитабилен. Враќање на вистинскиот ретровизор Ве молиме потсетете се:

1. Која карта е потребна?
Како автомобил камерата е многу strcit со мемориска картичка.
Pls користи оригинална и голема брзина класа 10 картичка, 4-32GB.
Бидете внимателни има многу копии на пазарот. Не користете ја ефтината картичка, може да бидат лажни и да ја оштетат камерата.

2. Не полнете преку USB кабел од компјутер, ве молиме да наплаќате преку полначот за автомобили 12V.
Може да ја запали матичната плоча ако е во камиони со моќност 24 v, ве молиме додадете 24v во 12v конвертор.

3. За да се задржи возењето безбедно, бидејќи температурата на автомобилот е многу висока кога се на отворено во лето, ако е голема батерија, тоа ќе биде лесно да се експлодира, па батеријата на автомобил DVR се произведува многу мала. Батеријата е само за да го зачувате видеото кога ненадејно се исклучува. Затоа ве молиме наплаќате преку автомобил полнач кога се користи.

4. Како да ја затворите снимањето?
1> Ве молиме вклучете ја циклусната снимка во менито.
2> Ве молиме форматирајте ја картичката во камерата пред употреба.
3> Ве молиме исклучете го G-сензорот поради високата чувствителност, ќе заштедите многу видеа кои не можат да бидат покриени со циклус, така што картичката е наполнета наскоро, а потоа го запира видеото.

5. Агол на гледање:
Аголот прикажан на екранот не е аголот на гледање, ве молиме да го пуштите видео на компјутер, тој ќе биде поголем и појасен отколку во регистраторот.

Тежина0.7 мл
димензии30 × 15 × 10 во
Тип на предмет

Автомобил DVR

Посебни карактеристики

Циклична снимка, надзор во реално време, LED дисплеј, двоен објектив, анти вибрации, ноќна визија, SD / MMC картичка, автоматско балансирање на белата боја, снимање на циклус, откривање на движење, анти магла, дисплеј за време и датум, микрофон,

Фрејмови во секунда

25

OSD Language

Арапски, руски, јапонски, руски, кинески (традиционален), англиски, кинески (поедноставен)

Интерфејс

Микро SD / TF, AV-Out, USB2.0

Макс надворешна меморија

32G

Потребна е мемориска картичка

Класа 10

Видео формат

AVI

GPS логер

Никој

Режим на собранието

Огледало на задното стакло

Сооднос на екран

16: 9

Резолуција на камерата

1920 × 1080

оригиналниот пакет

Да

Име на бренд

ОМГО

Агол на гледање

170 °

Батерија

Вграден во

Сензор за слики

Sony Ccd

Пиксели

1200Mega

Екран на допир

Не

Видео код

MJPG

Број на објективи

2

Производител на чипсети

LT

Покажи големина

4.3Inches

автомобил dvr со две камери

ретровизор со камера со цртичка и камера

DVR руски

170

Двоен објектив со камера со цртичка

Full HD 1920 * 1080P

детектор на автомобили

Автомобил Dvr огледало камера за назад поглед

Автореграф

dashcam

Возило камера

автомобил dvrs

Автоматскиот регистар

автомобил видео камера полн HD

OMGO Dash камера

цртичка на предната и задната камера

Автомобилски рекордер

Автомобилски DVRs

41 прегледува цртичка камера автомобил dvr двоен len ретровизорот авто dashcam рекордер регистратор во автомобил видео full hd цртичка камп возило Две камера

 1. D *** n -

  Точка совршена, пакување многу безбедно и превозот брзо ... ..Среќен сум

 2. Y *** v -

  WOW, што беше брзо! го добив во 3 недели. тоа е добро спакувано и изгледа одлично. многу лесен за ракување. Се надевам дека ќе ви помогне кога ќе треба ...

 3. Клиент -

  Хороший регистратор, все соответствует описанию, ковании нет. Все хорошо работает. работает отлично, качество сборки порадовало,, продавец советую.

 4. Клиент -

  прибыл в отличном состоянии. супер брза испорака, сите изгледаат да бидат во работен состојба. фантастична цена и квалитет на квалитет, јас многу препорачувам овој производ од овој продавач

 5. Клиент -

  Все замечательно!)) Угол обзора хороший.хорошая качество, спасибо продавцу

 6. Клиент -

  Спасибо большое продавцу! Товар соответствует требованиям, работает всё отлично, доставка быстрая!

 7. Клиент -

  Действительно хорошая камера, снимает, зеркало антибликовое, большое, видимо все, снима видео в хорошем разрешении.

 8. Клиент -

  Товар пришел в целом и сохранности, камера регистратора пишет качественно, всем доволен !!! За такие деньги патрясающий регистратор! Спасибо продавцу, рекомендую !!!

 9. L *** y -

  тоа изгледа добар квалитет. благодарам

 10. F *** r -

  трабај биен 5 естрали

 11. L *** v -

  Добив камера со скршено огледало 🙁 но продавницата испрати уште едно стакло за огледалото и сè е во ред! Квалитетот на снимањето на видео е толку, но всушност за фотоапаратот 20 е само префект ... 😉

 12. A *** v -

  в полном комплекте, вовремя, курьер красавчик аккуратно быстро доставил, всё отлично работает, спасибо продавцу

 13. I *** v -

  Заказ добиваше преку 3 недели со куриер до врата. Упакован добро, коробка не е оштетена. Регистратор проверил на столе, работи. Како ќе биде во машине времето покажува.

 14. A *** o -

  Доколку имаш прашања или ти се потребни повеќе информации, пополни го формуларов.

 15. Клиент -

  Брза испорака (Ali Standard), исклучително добро спакувана. Повеќе слоеви на заштита. Не се вклопува добро на огледалото на Volvo S80 (тоа е дебело). Но, тоа може да се реши со тоа што ќе биде креативно. Квалитетот на видеото е 1080p, но не очекувајте квалитетен квалитет, тоа е зрнето. Размислете за снимање на телефонско видео од 2010-2012. Добро за тоа е цената.

 16. Клиент -

  Ночју запис хорошая. Звук пишува воопшто шикрно, на записи слышно дури и што се прави на улица, ако прозорецот е отворен. За својата цена одличен регистратор.

 17. Клиент -

  сее неплохо вроде, камера пишува и како видеорегистратор, квалитетот не и не е најдобро, но за таква пари е одличен вариант.

 18. Клиент -

  Пристигна за 8-денови, повезуваа со курир-сите во целост и сигурност. все понятно-в меню меняешь язык и в принципе методом тыка все легко настраивается! завтра опробую на дороге-дома снимает довольно хорошо. В общем, препорачую продавца.

 19. Клиент -

  Пользуюсь уже долго все работает исправно.Все отлично спасибо продавцу. Качеството е добро за својата цена. Буду уште заказывать однозначно. Ништо не смалило по некое време.

 20. Клиент -

  Всё работает четко. На екранот на регистраторот картинка супер. В целом покупка очень доволен.

 21. Клиент -

  Видеорегистратор просто супер! Јас многу го сакам дизајнот и функционалноста. Качество записи достойное. Воопшто и купувам многу задоволен, кој планира да купи - не се пожелувајте!

 22. О *** л -

  Доставата не е премногу брзо. Отец доволен, все пришло целое и работает! Спасибо

 23. D *** n -

  Не можам да кажам точно, бидејќи зеркалото беше разбиено. Ставилю 5 ѕвезди за брзина на испорака.

 24. O *** v -

  сите како што е наведено во параметар, проверувам во езде и на ноќ, ако има слаб карактеристики, то дополнув отзыв уште и ќе укажам минуси.

 25. A *** r -

  ras

 26. Клиент -

  спасибо, всё работает

 27. A *** v -

  проверил, пока всё работает.

 28. Љубовта -

  Лесно инсталиран. Сакам овој производ

 29. МОБ -

  Одлична веб-страница за купување вакви типови на фото апарати. Тоа го сака.

 30. Заки -

  Ова има одлични карактеристики и е многу лесен за користење

 31. сумаер -

  добра работа! продолжи така

 32. Хамза -

  прв пат имам искуство каков вид на квалитет и испорака тајмингот

 33. faraz -

  врвен.

 34. A *** v -

  сè вроде работает пока, надеюсь хватит задолго

 35. I *** v -

  Товар заявленного качества, упакован надежно, продавец рекомендую.

 36. Y *** l -

  Па пакување, брза испорака и одговорна продавница, благодарам продавница за вашата одлична работа

 37. P *** v -

  се е во ред

 38. B *** e -

  се е во ред

 39. J *** a -

  Оставете се сега

 40. Клиент -

  Привет всем! Поделюсь с вами впечатлениями от зеркала со камери задна вида. На мојот Авенир немаше кабел околу 0,8 м, влечеше од парче знак преку петто врата, под засебнилото на лобовиот, за да не висел пред очи. Инструкции на руски не, иако можев да беше да се превери. Попробовал через переводчика-бред. Во камерите на задниот визуел, покрај ик-диодите, стојат просто LED диоди. Затоа, при вкл. зп тие тупо загораютя, но не подсвечивают, черный экран, одна сетка только. Помехи на радио сильные. Само зеркало на ноќта ја исполнува својата цена.

 41. D *** h -

  камерата работеше добро за околу 3 дена сепак, задниот поглед престана да работи, исто така, на gren и црвени светла кои се појавуваат на екранот за да ви помогне да се процени растојанието до пречки не е функционална. изгледа како декорација

Додадете преглед

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *