Продажба!

BlackVue Car DVR DR900S-1CH WiFi GPS 4K Снимање Автоматски бесплатна Облачна служба Повеќе јазици Dashcam возило Црна кутија

(1 клиент преглед)

$377.79 - $411.85

16GSamsung 128GSamsung 32GSamsung 64G
Отстрани
SKU: 32931703966 Категорија:

Сите автомобили dvr уреди поддржуваат 32G до 128G. Некои големи SD картички за складирање не се наведени поради системско ограничување.

ЗАБЕЛЕШКА: Ние испраќаме Samsung 32G на 128G-картичка за складирање BlackVue и ScanDisk 32G до 128G за Thinkware. Ве молиме контактирајте не ако сакате да купувате локално, бидејќи е важно да се совпаднете едни со други.

Ако ви треба 64G, или 128G, само слободно прашувајте или оставајте ни пораки.

---------------------

Задна камера не е вклучена !!!!

Име на моделDR900S-1CH
Боја / Големина / ТежинаЦрна / Ширина 118.5 mm x Висина 36 mm / 88 g
МеморијаmicroSD картичка (16 GB / 32 GB / 64 GB / 128 GB)
Режими на снимањеНормално снимање, Снимање на настани (кога влијанието е откриено во нормален режим и режим на паркирање), Рачно снимање и снимање на паркирање (кога е детектирано движење)

* За снимање на режимот за паркирање, потребен е паркинг режим на батерија (Power Magic Battery Pack) или комплет за хардвер за паркирање (Power Magic Pro).

Камера8-мегапикселен CMOS сензор
Агол на гледањеДијагонала 162 °, Хоризонтална 136 °, Вертикална 77 °
Резолуција / стапка на рамка4K UHD (3840 × 2160) @ 30fps (екстремен)

4K UHD (3840 × 2160) @ 30 fps

Full HD (1920 × 1080) @ 60 fps

Full HD (1920 × 1080) @ 30 fps

* Стапката на рамка може да варира за време на стриминг на Wi-Fi.

Видео кодекH.265 (HEVC), H.264 (AVC)
Квалитет на сликатаНајвисоко (екстремно): 25 Mbps

Највисоко: 12 Mbps

Високо: 10 Mbps

Нормално: 8 Mbps

Режим на видео компресијаMP4
Wi-FiВграден (802.11n 2.4GHz / 802.11ac 5GHz двоен опсег)
GPSВграден во
МикрофонВграден во
Звучник (гласовно насочување)Вграден во
LED индикаториLED за снимање, GPS LED, Wi-Fi LED, LED за предна безбедност
КопчетоКопче Wi-Fi / Format:

* Притиснете еднаш за да го вклучите / исклучите Wi-Fi.

* Притиснете и задржете за 5 секунди и откако ќе започнат гласовните команди, отпуштете го копчето. Потоа притиснете уште еднаш за да ја ресетирате Wi-Fi SSID и лозинката или притиснете и задржете за 5 секунди за да ја форматирате microSD картичката.

Сензор за близина:

Допирањето на сензорот за близина го вклучува / исклучува аудио снимањето или го активира рачното снимање во зависност од поставките на фирмверот.

СензорСензор за забрзување на 3-оската
Резервна батеријаВграден супер кондензатор
моќностDC 12 V - 24 V (DC приклучок: (Ø3.5 x Ø1.35), MAX 1 A / 12 V)
Потрошувачка на енергијаСр. 280 mA (3.36 W на 12 V, кога GPS е вклучен и Wi-Fi е исклучено)

Ср. 260 mA (3.12 W на 12 V, кога GPS и Wi-Fi се исклучени)

* Фактичката потрошувачка на енергија може да варира во зависност од условите за употреба и околината.

Операција температура-20 ° C - 70 ° C (-4 ° F - 158 ° F)
Температура на чување-20 ° C - 70 ° C (-4 ° F - 158 ° F)
Исклучување на висока температураПрибл. 75 ° C (167 ° F)
СертификатиFCC, CE, RoHS, Telec, WEEE, IC
софтверBlackVue Viewer

* Windows XP или повисок и Mac Yosemite OS X (10.10) или повисок

апликацијаАпликација BlackVue (Android 4.4.2 или повисока, iOS 9.0 или повисока)
Останати карактеристикиАдаптивен формат Слободен систем за управување со датотеки

Комбинации за видео кодек / поставувања за квалитет

Имај на ум:

  • Кодек (H.265) е главниот одлучувачки фактор за видео квалитет.
  • За да го максимизирате времето за снимање додека го одржувате квалитетот на видеото, одберете H.265 / Normal Quality.
  • Поради неговиот покомплексен алгоритам, H.265 бара повисока процесорска моќ за репродукција од H.264.

4K ULTRA HIGH DEFINITION CAPTURE

ULTRA-CRISP ВИДЕО, НЕ САМО НА 4K MONITORS

4K UHD е четири пати повеќе пиксели како Full HD *. Ова е голема разлика, и тоа покажува.
Регистарските таблички можат да се направат појасно и од подалеку.

Освен тоа, не ви треба монитор 4K за да ги цениме видеата на 4K.
Дури и на Full HD мониторот, можете да зумирате многу подалеку без видливи пиксели.

*HD = 1280 × 720 пиксели (0.92 милиони пиксели);
Full HD = 1920 × 1080 (2.07 милиони пиксели) = 2.25 x број на HD пиксели
4K UHD = 3840 × 2160 (8.29 милион пиксели) = 4 x Full HD или 9 x HD пикселен број

НАЈДОБРИ КОМПРЕСИЈА ТЕХНОЛОГИЈА

4 ВРЕМЕ НА РЕЗОЛУЦИЈАТА. ВРЕМЕ ЗА ВРЕМЕ НА СНИМАЊЕ!

Заедно со редовниот кодек H.264, серијата DR900S се одликува со H.265, исто така познат како High Efficiency Video Coding (HEVC), водечки стандард во снимањето и емитувањето на 4K.

Со H.265, големината на видео-датотеката на 4K UHD е слична на онаа на Full HD H.264. Со други зборови, добивате 4 пати поголеми и подобри слики без да го жртвувате времето за снимање.
Зголемете го времето на снимање во Full HD.

Совет за максимално време на снимање: поставете Codec на H.265 и Quality to Normal. Идеален за долги сесии за режим на паркирање.

Вграден GPS и DUAL-BAND WI-FI

ГПС АДМИЗИРА ЛОКАЦИЈА И БРЗИНИ ПОДАТОЦИ ВО ВАШИТЕ ВИДЕОВИ

Брзина: податоците за брзината ќе бидат преклопени во видеото (може да се исклучат во поставките).
Можете да поставите прикажување на брзина во километри на час (километри / час) или километри на час (Mph).
Локација: да ја визуелизирате локацијата на вашето возило во апликацијата BlackVue или на картата на прегледувачот.

БРЗО ПРЕВОД НА ВАШИОТ ТЕЛЕФОН СО 5GHZ WI-FI

Дво-бенд 2.4-5GHz Wi-Fi ви овозможува да ги преземете видеата на паметни телефони со брза брзина и овозможува функционалност преку која било интернет-мрежа со Wi-Fi. Со технологијата на под-тек на BlackVue, преземете ги верзиите на Quick Play за првичните видеа за уште побрз преглед.

ВГРАДЕН ВЛИЈАНИЕ ВРЗ И ДВИЖЕЊЕ НА ДВИЖЕЊЕ

МАРК ВАЖНИ ФИЛСИ И ПОВРЗАНИ РЕЖИМ НА ПАКУВАЊЕ

Додека возите, вашиот BlackVue детектира влијанија и ненадејни промени во брзината. Додека е паркиран, тој исто така ги открива движењата *.

Датотеките за видеа се означени соодветно, така што лесно можете да ги најдете релевантните во BlackVue Viewer за Windows и Mac OS или апликацијата BlackVue за Android и iOS.

(*) За снимање на режимот за паркирање, потребна е надворешна батерија (Power Magic Battery Pack) или комплет за хардвер (Power Magic Pro).

СЛЕДЕН ДИЗАЈН И КОНТРОЛИ

КОПЧИНА ЗА МЕНУВАЊЕ И КОРУМЕНТИЛЕН СЕНЗОР ЗА ПРОХИМНОСТ

Помалиот дизајн на BlackVue DR900S вклучува лесен пристап до корисни функции.
Сензор за близина: вклучете го и исклучете го аудио записот со едноставно мавтајќи со раката пред него. Сензорот исто така може да се конфигурира да активира видеа во рачниот настан во поставките.
Копче за Wi-Fi: вклучете го / исклучете Wi-Fi (кратко притиснете), ресетирајте ја лозинката за Wi-Fi (држете го додека гласовното известување, потоа кратко притиснете) или форматирајте ја microSD картичката (држете го додека гласовното известување не се одржи). Сите дејства се потврдуваат со гласовно известување.

BLACKVUE APP (IOS, ANDROID) и прегледувач (ПРОЗОРЦИ / MAC)

ЛЕСНО УПРАВУВАЈ СО ВАШИТЕ ВИДЕОФИЛКИ

И двете се слободни да ги преземете и користите.

Тие ви овозможуваат лесно да ги менувате вашите конфигурациски поставки на BlackVue и да ги пребарувате вашите видеа на интуитивен начин.

Со апликацијата BlackVue, поврзете се со BlackVue во Wi-Fi за да пристапите до фајлови и проверете во живо во живо во реално време за лесно поставување и позиционирање на вашата dashcam.

ОПТИМИЗИРАН УПРАВУВАЊЕ НА ФАЈЛОТ

Заштита за презапишување на настани со настани:

Dashcams снима во циклус, пребрише стари датотеки кога меморијата е полна. BlackVue DR900S-1CH може да ги спречи фајловите на настани (активирани рачно или преку удари) со пребришување. До педесет (50) датотеки може да се заштитат на овој начин. Можете да одберете да дозволите нови датотеки на настани да ги пребришат минатите датотеки со настани, со што ќе ги чувате најновите педесет.

Управување со датотеки со адаптиран формат

Овој датотечен систем развиен од BlackVue ја подобрува стабилноста на снимањето и бара помалку форматирање на microSD картички.

Закажани рестартирања (видете го делот за паркирање подолу)
Вашиот BlackVue е опремен со U1 (16GB, 32GB) или U3 microSD картичка (64GB, 128GB), гарантирајќи голема брзина на пренос и тестирање за издржливост.

БЛЕКВУВАЈ ПОД ОБЛАСТА

Поврзете се со вашиот BlackVue во секое време, од каде било во светот.

Уживајте во далечинскиот преглед во живо и притиснете на известувања до вашиот телефон.

Направете резервни копии на важни видеа за слободно складирање на облак.

Репродуцирајте и преземајте видеа од меморијата на вашиот dashcam или Облакот од каде било.

Уживајте во двонасочна гласовна комуникација со возачот од апликацијата преку вградениот звучник и микрофон на BlackVue. Проверете ја страницата за повеќе информации

СЛУЧАЈ ЗА ТАМПЕР-ДОБРА (ДОПОЛНИТЕЛНО)

БЛОК ПРИСТАП ДО КАБЕЛСКИ КОНЕКТОРИ И ФОРМАТ КУПОТ

Случајот со BlackVue Tamper-Proof е безбедносен додаток за написите на BlackVue DR900S серијата. Тоа го блокира физичкиот пристап до слотот за microSD картичка и microSD формат, и го спречува исклучувањето на напојувањето и коаксијалните кабли, со што се намалува ризикот од упаднат во податоците.

МОНИТОРИНГ НА ИНТЕЛИГЕНТНИОТ ПАРКИНСКИ РЕЖИМ

Уживајте во мирот на умот знаејќи дека вашиот автомобил е под заштита додека си далеку.

BlackVue автоматски се префрлува во режим за паркирање за да ве следи паркирано возило.

Два достапни режими:

  • Временски прекин на време (со пуфер со настани)> Изберете "Time lapse".
  • Режим за откривање на движење и влијанието (со детекција на движење во регионот)> Изберете "Detect Motion & Impact".

Благодарение на видео тампон, неколку секунди што доведуваат до активирање на настани исто така се снимаат.
Забелешка: во режимот за траење на времето, само влијанието на Видеа за настани вклучува буферизација. Во режимот за откривање на движење и влијанието, и видеата за движење и влијанието вклучуваат тампон.

Режим на паркирање Говорни известувања за настанот: по излегување од режимот за паркирање, вашиот BlackVue ви кажува дали настаните биле снимени кога сте биле далеку од вашиот автомобил, за да можете веднаш да ги проверите видеата на настанот на апликацијата BlackVue.

Закажано рестартирање:

Распоред на дневниот автоматски рестартирање (опционално - по дифолт ноќе) за да се минимизираат потенцијалните грешки. Рестартирањето се случува само ако dashcam е во режим на паркирање и не пишува податоци на microSD картичката. Ова значи дека нема нормално возење, настан или режим за паркирање може да биде прекината од закажаното рестартирање.

Супер тајно:

BlackVue DR900S серијата ви овозможува целосно да ги исклучите сите LED индикатори во режимот за паркирање. Само LED индикаторот за снимање свртен кон внатрешноста на возилото ќе трепка кога ќе се открие движење или удар.

Тежина0.4 мл
димензии20 × 20 × 20 во
Тип на предмет

Автомобил DVR

Посебни карактеристики

Bult во GPS, циклична снимање, широк динамички опсег, Wifi функција, G-сензор, ноќно гледање, автоматско балансирање на белата боја, снимање на циклус, откривање на движење, микрофон, супер кондензатори, дигитален зум

OSD Language

Корејски, француски, шпански, германски, руски, португалски, италијански, јапонски, руски, англиски, кинески (поедноставен)

Интерфејс

Микро SD / TF, Wi-Fi

Потребна е мемориска картичка

Класа 10

Екран на допир

Не

Траење на батеријата

NA

GPS логер

Никој

Режим на собранието

Пренослив рекордер

Пиксели

≤300Mega

оригиналниот пакет

Да

Видео формат

MP4

Име на бренд

BLACKVUE

Макс надворешна меморија

128G

Број на објективи

1

Видео код

H.264

Батерија

Никој

Сооднос на екран

Никој

Агол на гледање

150 -160 ° °

Фрејмови во секунда

60

Производител на чипсети

NA

Покажи големина

Никој

Сензор за слики

8-мегапикселен сензор

Резолуција на камерата

3840 * 2160

1 преглед за BlackVue Car DVR DR900S-1CH WiFi GPS 4K Снимање Автоматски бесплатна Облачна служба Повеќе јазици Dashcam возило Црна кутија

  1. A *** v -

    Отличный регистратор. Продавец помог поставить русскую прошивку. Красота! Не верувајте дека, кој вели дека нашите не може да се инсталира рускоÑ ю прикормку на мултијизична верзија. Это чушь! Особено бедево изгледа програмата за обележување на регистраторите. Ова обложување на клиенти.

Додадете преглед

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *