Продажба!

BlackVue Car DVR DR750S-2CH WiFi рекордер за двојни камери GPS FHD снимање Камера за цртање Автоматска црна кутија Бесплатен Облачен сервис

(9 customer reviews)

$387.19 - $421.25

16GSamsung 128GSamsung 32GSamsung 64G
Отстрани
SKU: 32930154743 Категорија:

Сите автомобили dvr уреди поддржуваат 32G до 128G. Некои големи SD картички за складирање не се наведени поради системско ограничување.

ЗАБЕЛЕШКА: Ние испраќаме Samsung 32G на 128G-картичка за складирање BlackVue и ScanDisk 32G до 128G за Thinkware. Ве молиме контактирајте не ако сакате да купувате локално, бидејќи е важно да се совпаднете едни со други.

Ако ви треба 64G, или 128G, само слободно прашувајте или оставајте ни пораки.

---------------------

Камерата за заден поглед е ВКЛУЧЕНА !!!

Име на моделDR750S-2CHЗвучникВграден во
канал2 КаналиЛЕРПредни: LED за снимање, GPS LED, Wi-Fi LED, LED за предна безбедност
Заден: LED задна задна заштита
Боја / Големина / ТежинаПредна страна: црна / ширина 118.5 mm x висина 36 mm / 90 g
Заден: Црно / Ширина 67.4 mm x Висина 25 mm / 25 g
СензорСензор за забрзување на 3-оската
МеморијаmicroSD картичка (16 GB / 32 GB / 64 GB / 128 GB)Резервна батеријаВграден супер кондензатор
режим на снимањеНормално снимање, Снимање на настани (кога влијанието е откриено во нормален режим и режим на паркирање), Рачно снимање и снимање на паркирање (кога е детектирано движење)
* За снимање на режимот за паркирање, потребен е паркинг режим на батерија (Power Magic Battery Pack) или комплет за хардвер за паркирање (Power Magic Pro).
КопчетоКопче Wi-Fi / Format:
* Притиснете еднаш за да го вклучите / исклучите Wi-Fi.
* Притиснете и задржете за 5 секунди и откако ќе започнат гласовните команди, отпуштете го копчето. Потоа притиснете уште еднаш за да ја ресетирате Wi-Fi SSID и лозинката или притиснете и задржете за 5 секунди за да ја форматирате microSD картичката.
Сензор за близина:
Допирањето на сензорот за близина го менува аудио-снимката ON / OFF или активира рачно снимање во зависност од поставките на фирмверот.
КамераПреден: STARVIS ™ CMOS сензор (приближно 2.1 M пиксел)
Заден: STARVIS ™ CMOS сензор (приближно 2.1 M пиксел)
моќностDC 12V - 24V (DC приклучок: (-) - C - (+) (Ø3.5 x Ø1.35), MAX 1A / 12V)
Агол на гледањеПредна страна: Дијагонала 139 °, Хоризонтална 116 °, Вертикална 61 °
Заден: Дијагонала 139 °, Хоризонтална 116 °, Вертикална 61 °
Потрошувачка на струјаСр. 350mA (4.2W на 12V, кога GPS и Wi-Fi се вклучени)
Ср. 300mA (3.6W на 12V, кога GPS и Wi-Fi се исклучени)
* Фактичката потрошувачка на енергија може да варира во зависност од условите за користење и
животната средина.
Резолуција / стапка на рамкаFull HD (1920 × 1080) @60fps - Full HD (1920 × 1080) @30fps (Спорт)
Full HD (1920 × 1080) @30fps - Full HD (1920 × 1080) @30fps
Full HD (1920 × 1080) @30fps - HD (1280 × 720) @30fps
HD (1280 × 720) @30fps - HD (1280 × 720) @30fps
* Стапката на рамка може да варира за време на стриминг на Wi-Fi.
Работна температура.-20 ℃ - 70 ℃ (-4 ° F - 158 ° F)
Квалитет на сликатаНајвисока
Високо
нормално
Температура на чување-20 ℃ - 70 ℃ (-4 ° F - 158 ° F)
Кодек за компресијаMP4Прекин на висока температураПрибл. 80 ° C (176 ° F)
Wi-FiВграден (802.11n (2.4 - 2.4835 GHz))СертификатиПредна страна: FCC, CE, RoHS, Telec, WEEE
Заден: FCC, CE, RoHS, WEEE
GPSВграден вософтвер- BlackVue Viewer за Windows / Mac OS
* Windows XP или повисок / Mac OS X
10.10 (Yosemite) или повисок
- App BlackVue (Android 4.2 или повисок, iOS 9.0 или повисок)
МикрофонВграден водруги, пак,Адаптивен систем за управување со датотеки без формат

Тежина1 мл
димензии20 × 20 × 20 во
Тип на предмет

Автомобил DVR

Посебни карактеристики

Широк динамички опсег, цикличен снимање, откривање на движење, микрофон, Bult во GPS, WiFi функција, надзор во реално време, ноќна визија, G-сензор, дигитален зум, супер кондензатори, автоматски баланс на белата боја, други, снимање на циклуси

Потребна е мемориска картичка

Класа 10

Пиксели

≤300Mega

GPS логер

Никој

OSD Language

Руски, јапонски, кинески (поедноставен), англиски, германски, шпански, корејски, француски, португалски, Русија

Име на бренд

BLACKVUE

Интерфејс

Wi-Fi, Micro SD / TF

Агол на гледање

105 -140 ° °

Број на објективи

2

Видео формат

MP4

Видео код

H.264

оригиналниот пакет

Да

Екран на допир

Не

Фрејмови во секунда

60

Режим на собранието

Пренослив рекордер

Траење на батеријата

NA

Резолуција на камерата

1920 × 1080

Макс надворешна меморија

128G

Сооднос на екран

Никој

Батерија

Никој

Покажи големина

Никој

Производител на чипсети

NA

Предна камера

STARVI CMOS сензор (прибл. 2.1 M пиксел)

Задна камера

STARVI CMOS сензор (прибл. 2.1 M пиксел)

9 прегледува BlackVue Car DVR DR750S-2CH WiFi рекордер за двојни камери GPS FHD снимање Камера за цртање Автоматска црна кутија Бесплатен Облачен сервис

 1. A *** v -

  Квалитетот е многу добар, оригиналот. Продавницата е многу добра и професионално го спроведува бизнисот, јас бев задоволен што водев бизнис со него. Јас го советувам овој продавач како што ги има сите стоки нерегуларни

 2. A *** v -

  Посылка пришла в срок. Внешната коробка беше малку мрачна, но основната во одличен состојба. Внутри все целое. По надворешниот вид сите се во одличен состојба. Работоспособность еще не проверила. Продавачот работи на одлично. Спасибо.

 3. D *** v -

  Се е во ред. Испораката траеше околу 30 дена во Украина. Квалитетот на производот е одличен. Оригинален производ. Ги има сите лиценци и сериски броеви. Направени во Кореја. Продавницата беше во контакт целиот процес на доставување.

 4. H *** n -

  одличен предмет и легитимен производ

 5. M *** a -

  продолжи со добрата работа

 6. S *** i -

  Тие се дефинитивно вистински договор. Брза испорака и одлична комуникација. Камерата на самата камери е очигледно најдобрата на пазарот.

 7. T *** s -

  Вообичаено,

 8. G *** а -

  одличен производ. најдобриот камери за камери

 9. R *** r -

  Оригиналниот производ, испораката траеше премногу долго.

Додадете преглед

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *