Продажба!

BlackVue Црн автомобил кутија DVR DR750S-1CH WiFi Dashcam GPS видео рекордер Full HD Dash камера Автоматски Бесплатно Облак служба возило камера

$283.79 - $317.85

16GSamsung 128GSamsung 32GSamsung 64G
Отстрани
SKU: 32929872522 Категорија:

Сите автомобили dvr уреди поддржуваат 32G до 128G. Некои големи SD картички за складирање не се наведени поради системско ограничување.

ЗАБЕЛЕШКА: Ние испраќаме Samsung 32G на 128G-картичка за складирање BlackVue и ScanDisk 32G до 128G за Thinkware. Ве молиме контактирајте не ако сакате да купувате локално, бидејќи е важно да се совпаднете едни со други.

Ако ви треба 64G, или 128G, само слободно прашувајте или оставајте ни пораки.

---------------------

Камерата за заден поглед не е вклучена !!!!!

Име на модел

DR750S-1CH

Боја / Големина / Тежина

Црна / Ширина 118.5 mm x Висина 36 mm / 88 g

Меморија

microSD картичка (16 GB / 32 GB / 64 GB / 128 GB)

Режими на снимање

Нормално снимање, Снимање на настани (кога влијанието е откриено во нормален режим и режим на паркирање), Рачно снимање и снимање на паркирање (кога е детектирано движење)

* За снимање на режимот за паркирање, потребен е паркинг режим на батерија (Power Magic Battery Pack) или комплет за хардвер за паркирање (Power Magic Pro).

Камера

STARVIS ™ CMOS сензор (приближно 2.1 M пиксели)

Агол на гледање

Дијагонала 139 °, Хоризонтална 116 °, Вертикална 61 °

Резолуција / стапка на рамка

Full HD (1920 × 1080) @ 30 fps

  • * Резолуцијата / рамката може да се смени.
  • * Стапката на рамка може да варира за време на стриминг на Wi-Fi.
  • * Спортски режим: Full HD (1920 × 1080) @ 60 fps

Квалитет на сликата

Највисоко, Високо, Нормално

Режим на видео компресија

MP4

Wi-Fi

Вграден (802.11n (2.4 - 2.4835 GHz))

GPS

Вграден во

Микрофон

Вграден во

Звучник (гласовно насочување)

Вграден во

LED индикатори

LED за снимање, GPS LED, Wi-Fi LED, LED за предна безбедност

Копчето

Копче Wi-Fi / Format:

  • Притиснете еднаш за да вклучите / o Wi-Fi.
  • Притиснете и задржете за 5 секунди и откако ќе започнете со гласовни повици, отпуштете го копчето. Потоа притиснете уште еднаш за да ја ресетирате Wi-Fi SSID и лозинката или притиснете и држете за 5 секунди за да ја форматирате microSD картичката. Сензор за близина:
    Допирањето на сензорот за близина го вклучува / исклучува звучното снимање или активира рачно снимање во зависност од поставките на rmware.

Сензор

Сензор за забрзување на 3-оската

Резервна батерија

Вграден супер кондензатор

моќност

DC 12 V - 24 V (DC приклучок: (Ø3.5 x Ø1.35), MAX 1 A / 12 V)

Потрошувачка на енергија

Ср. 250 mA (3 W на 12 V, кога GPS и Wi-Fi е вклучено) Просечно. 200 mA (2.4 W на 12 V, кога GPS и Wi-Fi се О)

* Фактичката потрошувачка на енергија може да варира во зависност од условите за употреба и околината.

Операција температура

-20 ° C - 70 ° C (-4 ° F - 158 ° F)

Температура на чување

-20 ° C - 70 ° C (-4 ° F - 158 ° F)

Исклучување на висока температура

Прибл. 80 ° C (176 ° F)

Сертификати

Предна страна: FCC, CE, RoHS, Telec, WEEE

софтвер

BlackVue Viewer
* Windows XP или повисок и Mac Yosemite OS X (10.10) или повисок

апликација

Апликација BlackVue (Android 4.4.2 или повисока, iOS 8.0 или повисока)

други, пак,

Адаптивен формат Слободен систем за управување со датотеки

гаранција на производот

Терминот гаранција за овој производ е 1 година од датумот на купување. (Додатоци како надворешна батерија / microSD картичка: 6 месеци)

Тежина1 мл
димензии20 × 20 × 20 во
Тип на предмет

Автомобил DVR

Фрејмови во секунда

60

Режим на собранието

Пренослив рекордер

Батерија

Никој

Интерфејс

Микро SD / TF, Wi-Fi

GPS логер

Никој

OSD Language

Корејски, француски, шпански, германски, руски, португалски, италијански, јапонски, руски, англиски, кинески (поедноставен)

Пиксели

≤300Mega

Број на објективи

1

Макс надворешна меморија

128G

Посебни карактеристики

Bult во GPS, циклична снимање, следење во реално време, широк динамички опсег, Wifi функција, G-сензор, ноќно гледање, автоматско балансирање на белата боја, снимање на циклус, откривање на движење, микрофон, супер кондензатори, дигитален зум

Видео формат

MP4

Видео код

H.264

Резолуција на камерата

1920 × 1080

Агол на гледање

105 -140 ° °

Потребна е мемориска картичка

Класа 10

Сооднос на екран

Никој

Екран на допир

Не

оригиналниот пакет

Да

Траење на батеријата

NA

Име на бренд

BLACKVUE

Производител на чипсети

NA

Покажи големина

Никој

Предна камера

STARVI CMOS сензор (прибл. 2.1 M пиксел)

Осврти

Нема коментари сеуште.

Бидете први кои ќе ги разгледате "BlackVue Black Box Box DVR DR750S-1CH WiFi Dashcam GPS видео рекордер Full HD Dash камера Автоматски Бесплатен Облак Кориснички камери"

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *