Продажба!

2019 Нов Оригинален Podofo A1 Мини Автомобил DVR Камера Dashcam Full HD 1080P Видео Регистратор рекордер Г-сензор Ноќ Визија Црвениот камери

(56 customer reviews)

$19.39 - $32.41

Само DVRDVR со 16G картичкаDVR со 32G картичкаDVR со 8G картичка
Отстрани
SKU: 1982301327 Категорија:

100% Оригинален Podofo A1 Мини автомобил Dvr камера Full HD 1080p рекордер Видео регистратор Ноќенпоглед Carcam Цртичка камера DVR

100% Оригинален Novatek Мини Dashcam видео рекордер Ноќ ВизијаCar DVR камера GT300 1920 × 1080 Full HD 1080p WDR видео рекордер G-сензор Видео камера Регистратор Ноќен Визија Carcam Деш Cam

Спецификација: 1920 x 1080 p FULL HD резолуција: 140 степен A + одделение со висока резолуција широк агол леќа Напредната фотографија компресија ќе технологија 2.4 инчен со висока резолуција LCD, може да се види додека снимањето Ноќ визија функција Поддршка HDMI Full HD видео пренос Поддршка TF мемориска картичка до 32 gb Функција за снимање на циклус на безжичен циклус Функција за детекција на движење Функција на G - сензор Јазична поддршка: англиски, руски, француски, германски, италијански, шпански, јапонски, корејски, португалски, кинески Содржина на пакетот: 1 x Podofo A1 Car DVR камера 1 x полнач за автомобили за DVRs 1 x USB кабел 1 x конзола 1 x прирачник за корисник 1 x мало кутија Ве молиме потсетете се на: 1. Која карта е потребна? Како автомобил камерата е многу strcit со мемориска картичка. Pls користи оригинална и голема брзина класа 10 картичка, 4-32GB. Бидете внимателни има многу копии на пазарот. Не користете ја ефтината картичка, може да бидат лажни и да ја оштетат камерата. 2. Не полнете преку USB кабел од компјутерот, ве молиме наплатувајте преку полначот за автомобили 12V. Може да ја запали матичната плоча ако на камионот на 24 v моќ, ве молиме додадете 24v во 12v конвертор. 3. За да се задржи возењето безбедно, бидејќи температурата на автомобилот е многу висока кога се на отворено во лето, ако е голема батерија, тоа ќе биде лесно да се експлодира, па батеријата на автомобил DVR се произведува многу мала. Батеријата е само за да го зачувате видеото кога ненадејно се исклучува. Затоа ве молиме наплаќате преку автомобил полнач кога се користи. 4. Како да ја затворите снимањето? 1> Ве молиме вклучете ја циклусната снимка во менито. 2> Ве молиме форматирајте ја картичката во камерата пред употреба. 3> Ве молиме исклучете го G-сензорот поради високата чувствителност, ќе заштедите многу видеа кои не можат да бидат покриени со циклус, така што картичката е наполнета наскоро, а потоа го запира видеото. 5. Агол на гледање: аголот што се покажа на екранот не е аголот на гледање, ве молиме да го пуштите видео на компјутер, ќе биде поголем и појасен отколку во регистраторот.

видео камера, видео рекордер, регистратор автомобил, видео DVR, видео регистратори за автомобили, видео регистратор, регистер, видео рекордер, регистратор автомобил, видео регистратор, видео регистратор, видео регистратор, ; dvr; видео рекордер; видеорекордери за автомобили; регистратор; рекордер за автомобил; Dvr

Тежина0.28 мл
димензии20 × 15 × 11 во
Тип на предмет

Автомобил DVR

Интерфејс

AV-Out, USB2.0, HDMI

OSD Language

Кинески (поедноставен), руски, шпански, кинески (традиционален), италијански, француски, јапонски, германски, руски, англиски, португалски, корејски

Видео формат

AVI

Посебни карактеристики

Микрофон, LED дисплеј, откривање на движење, набљудување во реално време, анти вибрации, дисплеј за време и датуми, снимање на циклус, G-сензор, циклично снимање, ноќно гледање,

Видео код

MJPG

GPS логер

Никој

Батерија

Вграден во

Покажи големина

2.4 "

Режим на собранието

Пренослив рекордер

Број на објективи

1

Име на бренд

podofo

оригиналниот пакет

Да

Потребна е мемориска картичка

Класа 10

Пиксели

500Mega

Резолуција на камерата

1920 × 1080

Сензор за слики

1 / 4 CMOS CMOS

Агол на гледање

140 °

Макс надворешна меморија

32G

Фрејмови во секунда

30

Сооднос на екран

4: 3

Екран на допир

Не

Производител на чипсети

Topbox

Создавач на автомобили

Акура, Астон Мартин, Ауди

56 прегледува 2019 Нов Оригинален Podofo A1 Мини Автомобил DVR Камера Dashcam Full HD 1080P Видео Регистратор рекордер Г-сензор Ноќ Визија Црвениот камери

 1. A *** n -

  Многу добра камера. Јас го препорачувам.

 2. J *** o -

  Регистратор хороший! Достава многу брзо. Покупкой довольны. Рекомендую !!!

 3. Z *** z -

  јасна слика, мени лесен за користење, високо квалитетен дизајн, работи правилно со стара SD картичка на пр. класа 4, извонредност Уред, брза и препратена испорака директно до дома

 4. Клиент -

  закана 15.04.19 достака курьер 22.04.19 всё упаковано, работает за эти деньги досточтительно, на сколько его хватит посмотрим, не сжимает видео большого ресурса памятки платы расчитается. Посмотрю еще настройки.

 5. M *** I -

  ok

 6. L *** a -

  все пришло очень аккуратно упакованным, каждый деталь отдельно, все в пленочке, потом еще в жесткой коробке, вложенно в пакет -пупирку.Отслеживался до России, потом пропал, записался с продавцом, with the third attempt sent a number that was tracked in Russia, alone без писма, веднаш можеше да ја испечати пријавата на дома и да се појави на поштата

 7. E *** v -

  Испорака разочаровала, квалитетот одговара на цената. Во целина одличен буџетски вариант

 8. Y *** v -

  Спасибо. Доволен, продавец молодец!

 9. Клиент -

  До сега совршен ...

 10. A *** n -

  многу легогкий, работает, но в полной работе еще не проверял

 11. О *** ж -

  Супер брза испорака во Львов, за 10 дена.Качество отменное.Все рекомендую продавца.

 12. P *** a -

  Се е во ред

 13. P *** v -

  доставка по закачам 3 дня, ещё не проверял

 14. A *** v -

  отличный видеорегистратор

 15. J *** t -

  Wszystko całe, извитка. Ве молиме да се чувствувате ми е за вас

 16. Клиент -

  Сите работи! Достава брз!

 17. D *** v -

  Спасибо пришол быстро !!! рекомендую продавца !!!

 18. Б *** n -

  заканал 28 / 03 пришол 23 / 04, сè целое ни што не е помято. во комплетот 2 шнура, прихранувачки метри 3, вклучил и тој заработил, значи батерија во него има. посмотрим сколько продержится. ми обошелся 13.5 $ со скидки. како ќе работи дополнување подоцна. продавцу спасибо. кстати номер следење не совпадал.

 19. D *** v -

  сите супер

 20. L *** l -

  Ras très bien

 21. T *** a -

  купила во подарок, зборува работи добро. спасибо! с продавцом не общалась.

 22. Клиент -

  все хорошо, но доставка очень долгая

 23. W *** I -

  , Професионална продавница. Експрес испорака на стоки во целосна согласност со описот. Јас препорачувам на сите клиенти. Ви благодарам.

 24. D *** k -

  7 денови курьерская доставка. Это фантастика.

 25. Клиент -

  пришел целый. всё работает, очень низкое качество съемки. не советую для покупки- очень разочарован товаром. Full HD 1080 дури и не пахнет

 26. W *** v -

  Получил быстро Работает!

 27. F *** s -

  Ви благодариме за чување, вие сте многу професионални и искрени.

 28. Клиент -

  Изберете јазик 10 / 10

 29. V *** k -

  отличный видеорегистратор

 30. E *** c -

  добар

 31. Б *** а -

  Прикажи

 32. V *** ж -

  Побарувања за 26 дена. Состояние идеальное, всё работает. Продавецот нарачан брзо, послуга беше следен до пристигнување на пошта. Сервисом магазина доволен, продавца рекомендую!

 33. N *** o -

  Ви благодариме за брза испорака, многу добра камера, ќе купам повторно од продавницата.

 34. Y *** k -

  Ова вториот регистратор, добиен во оваа продавница, прв веќе 3 година, работи без коментари. Советую, прилетел брзо, цената во декларацијата е значително пониска ...

 35. Сидха -

  Ова е најдобриот производ да се користи со висок квалитет на камерата резултат.

 36. Ahmed -

  Добар веб-сајт со одлично време за испорака

 37. Yong -

  Мило ми е да видам ваков тип на веб-страница.

 38. Иршад -

  Ви благодариме што ви кажам камери за неверојатен производ

 39. Areeb -

  Најдобри предмети на вашата веб-страница. Ви благодарам многу за обезбедување на ова

 40. rameez -

  продолжете и додајте повеќе такви видови на одлични производи

 41. parveez -

  најдобра веб-страница

 42. M *** y -

  Товар одговара на описот. Встроенный аккумулятор так себе, а все остальное хорошо.

 43. L *** l -

  брза испорака, добар производ!

 44. G *** k -

  Спасибо огромное продавцу. Всё пришло быстро до Красноярского края. Привёз домой курьер

 45. L *** a -

  Како што е опишано. Добро работење по 2 недели.

 46. R *** v -

  Очень брзо доставување по пошта. упаковка отличная. вроде все работает и пишет. сега надо разобраться с режимами. продавач рекомендую!

 47. D *** e -

  Тинејџерски бои за прецизност немаат никаде

 48. A *** Y -

  Ви благодарам добар квалитет

 49. V *** o -

  испорака 10 дена многу брзо додека работи

 50. A *** a -

  Одлично побрзо

 51. G *** n -

  Очень, ооооочень быстро получил товар.Коробка и все остальное целое. Насчет работата видеорегистратора ќе го напишам по проверки.

 52. A *** a -

  хороший видеорегистратор, пришел в фирменную коробку, упакованно хорошо. Хороший товар и доставка. Спасибо.

 53. N *** a -

  Закасала 27 апреля, 3го мая получила уже. Таква брза испорака не очекувала. Доставка IML, телефонирани, предлагали или сами забирам, или доставете дома. До тоа доби од IML СМС со барање да се потврди испорака. Не знаю, може, и без тоа би се пришол, но јас во секој случај отишол на веб-страница и потврдил. Вроде всё просто настраивается, но не все найдено, на интернет много объяснений по настройке, разберемся (инструкция приложена к устройству, но кривая, похоже на автоматический перевод). Во деле уште не пробовали.

 54. R *** o -

  За такви пари ќе појде. Доброто квалитет на записи не се очекува.

 55. V *** r -

  Всё ок

 56. S *** g -

  купил за 14.66 usd. за таква цена нормально. доставка месецц.

Додадете преглед

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *